Strážci dobra

Strážci dobra https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2343/bmid_strazci-dobra-l9M-2343.jpg 4 289 48

Poselství jednorožců série

Vydejte se za dobrodružstvím do Lilandgarie, země posvátných jednorožců! Jednorožci jsou ztělesněním dobra, a dokud drží pohromadě, nemá zlo šanci zmocnit se vlády. Jeden z jednorožců se však ztratí a dobro je narušeno. Černý čaroděj chce ovládnout celou Lilandgarii. Vypouští z temnoty odporné nestvůry a snaží se najít ztraceného jednorožce, aby zničil dobro jednou provždy a osvobodil z hlubin temnot nejmocnějšího démona všech věků a světů. Do Lilandgarie se proto vracejí elfové, aby pomohli zachránit dobro a opět nastolit rovnováhu světa. 1. vydání.... celý text

Lalina3
Lalina3
25.03.2016 5 z 5

Super kniha. :-)
Uvažuji, že si celou sérii přečtu znovu..
Snížek to svým humorem okořeňoval.

mirkol
mirkol
17.02.2016 4 z 5

Když jsem uviděla obal a přečetla si o čem to je nečekala jsem nic extra, ale kniha mne mile překvapila.

pavlinka04
pavlinka04
24.01.2016 5 z 5

Tahle knížka mě VELMI bavila, nemohla jsem se dočkat až si ji opět budu číst, úplně jsem ji hltala, i když obal a děj vypadá vcelku dětinsky NENÍ, opravdu svět fantazie, skvěle napsáno, moc se mi líbily ty názvy nestvůr apd. Nevadilo mi, že to má více stránek, protože jsem ji měla za 3 dny přečtenou a pak jsem litovala, že už není, i ostatní díly byly úžasné doporučuji.

sabule0404
sabule0404
18.11.2015

Tato kniha mě velmi mile překvapila.Styl psaní se mi také líbil, ale nejsem zrovna typ, který by si liboval v bitvách, válkách a tak.Samozřejmě mi to nevadí, kapitolu samozřejmě přečtu, ale jak říkám, můj názor na tyto "bojovné" kapitoly spíš směřuje k mínusu.Fantasy žánr se samozřejmě skládá z bojů, smutku, představivosti, (někdy lásky-jako to bylo u Veragina a Aranis) a plno dalších jiných věcí, které asi všichni známe :-))
Boj tam samozřejmě taky patří a proto říkám, že mi tam nevadí-ovšem u téhle knížky v podání Míši to bylo hrozně zdlouhavé, musím říct i chvílema trochu nudné a popravdě řečeno mě tyto kapitoly moc nebavily.To je ale můj názor na boje Tebe můžou ty boje zrovna tak bavit, jako mě bavily kapitoly spíše vyprávějící nebo tajemné-což je spíše až ve druhém dílu (Zrádné hory Dragor)
Tahle knížka až tedy na maličkosti byla naprosto skvělá a doporučuji Ti jí :-))
Už se sama těším, až dočtu celou Trilogii Posleství jednorožců :-)

Kocicka004
Kocicka004
08.12.2014 5 z 5

Skvělá kniha moc se mi líbila od autorky mám přečtené skoro všechny knihy až na Volání sirény - Prokletí na to se už opravdu moc těším. Tomuto dílu nemohu nic vytknout snad jen občasné chybky.

DiDi123456789
DiDi123456789
02.11.2014

Naprosto souhlasím s Jolilinkou.
Taky patřím k lidem, kteří četli první Křišťály moci a byli naprosto uchvácení.
Tahle knížka nebyla špatná, možná jsem jen od ní čekala něco víc.:-)

Jolilinka
Jolilinka
28.10.2014 3 z 5

Tato kniha mě opravdu VELMI zklamala. Ještě před ní jsem četla Křišťály moci od stejné autorky a byla jsem přímo nadšená, Křišťály bezpochyby patří mezi jedny z nejlepších knih vůbec. Na rozdíl od nich mi ale Jednorožci připadali hrozní, kniha byla nezajímavá a nudná a druhý díl byl ještě horší. Chvílemi jsem uvažovala, že knihu prostě přestanu číst a už se k ní nevrátím, ale nakonec jsem ji dočetla a velmi neochotně jsem se odhodlala k přečtení posledního dílu. Ten mě ale příjemně překvapil, byl mnohem lepší než předchozí díly a celou sérii příjemně uzavřel. Mou nechuť z předešlých dílů se mu podařilo celkem úspěšně vyvážit.

Ailin
Ailin
26.10.2014 4 z 5

Kniha mě překvapila, líbila se mi. Nějaké nedostatky tam sice byly, ale jinak jsem opravdu velmi spokojená :).

annanas67
annanas67
10.10.2014

Knížka se mi líbila i když se v hodně věcech podobala jiným. Spisovatelka krásně popisovala postavy a celou Lilandgarie. Celkově ta knížka působí trošku dětským dojmem ale je opravdu dobře propracovaná. Nezávidím hlavním postavám cestu která je opravdu dlouhá. :)

Roselunda 1928
Roselunda 1928
05.10.2014 3 z 5

Uživatelé tady píšou, že je tato kniha pohltila jako žádná jiná..... já s tím musím nesouhlasit. I když mám takovou vlastnost (no, s porovnáním lidoopů u nás ve třídě bych mohla říct i dar :)), že se dokážu do knihy opravdu zažrat a číst třeba i při hraní na flétnu :) tady u tohohle to neplatilo. Měla jsem problém se do knihy začíst. Zápletka tam byla vhodná tak pro devítileté, děsně mě s... štvala dokonalost Aranis a více méně i Veragina, nesnášela jsem slovní spojení: "Valgar je náš spasitel!" protože spasitel byl, pokud vím, jen jeden, love story až směšné, jen jsem se u toho, jak "Veragin prováděl tu ohavnost" :DDD řechtala, prostě, když mi to doporučila o čtyři roky starší holka se slovy, že si to mám co nejdřív přečíst protože to je úplně super, čekala o dost víc. Opravdu, myslela jsem , že to nebude tak padlé na hlavu jako Tygří sága, ale spletla jsem se. Je to ještě horší. Tygří sága má sice blbé hlavní hrdiny, ale je to čtivé a pohltilo mě to. Další díly si přečtu, tak uvidíme, jestli se autorka zhoršuje nebo naopak. Má tedy velice zvláštně nečtivý (alespoň pro mě) styl psaní...

KristýnV
KristýnV
25.09.2014 3 z 5

Velmi kouzelná a optimistická kniha. Má zajímavý námět i ztvárnění. Musí se nechat, že postrádá na detailu a místy připomíná spíš slohovou práci než knihu. Mám na mysli popisy, zejména postav, kde je vidět urputná snaha o zaměňování sloves a slohovou různorodost. Příběh byl pěkný a hodně optimistický, ty barvičky, třpytky, co zřejmě v tom světě mají být z toho úplně čiší.
Celkově to ale nějak funguje a postavy jsou celkem oblíbitelné. V dosti bodech ale připomíná spoustu jiných knih, kterými se Míša nejspíš inspirovala. Ale s ohledem na to, že je to její první kniha, že ji vydala v šestnácti a že je nejspíš určená dětem do deseti nebo jedenácti let, tak to hodnotím spíš kladně. :)

French.Paris
French.Paris
12.08.2014 4 z 5

Knihu jsem si pořídila hned co vyšla (měla jsem ráda fantasy a tahle na mne doslova mrkala) a zklamaná jsem nebyla. Kniha mne vtáhla do děje a hezky se četla ( i přesto mi hlavní hrdinka Aranis přijde příliš afektovaná). A Michaela Burdová je velice nadějná spisovatelka (y)

Wolfinéria
Wolfinéria
27.06.2014 3 z 5

Dobrá knížka, moc se těším, až si přečtu další díly :)

Casio_cz
Casio_cz
26.04.2014 5 z 5

Když jsem knížku dočetla, tak jsem byla docela naštvaná. Ne že by nebyla hezká, to se mi opravdu hodně líbila. Ale dám vám jednu radu: NEKUPUJTE SI TUTO KNÍŽKU, POKUD NEMÁTE DALŠÍ DÍL!
Casio_cz :-)

Lika
Lika
15.02.2014 5 z 5

Krása,zamilovala jsem si její knížky :3

Temný snílek
Temný snílek
23.11.2013 3 z 5

Strážci dobra je počátek trilogie, a tak se tu toho příliš nepřihodí a mnohem více je věnováno vylíčení krajiny a historie Lilandgarie, jenž je plná kouzelných tvorů, ať už dobrých jednorožců, kentaurů a mořského lidu, nebo zlých kirlopů, Dargwlků, vlkodlaků a jiných oblud.
Abych se přiznala, tak mi Lilandgarie hodně připomíná Narnii, jelikož zde spatřuji několik podobných bodů jako je zlý čaroděj/ka, mocní lvi, jenž střeží dobro, různé magické bytosti jako kentauři, jednorožci, fénix... Za to děj mi připomněl Pána prstenu, tady sice skupina nenese někam prsten, ale hledá ztraceného jednorožce, hlavně to mají všichni hrozně daleko. A kirlopové s noxogy jsou podobní skřetům a skurutajům.
Nevím, zda autorka v těchto fantasy dílech hledala inspiraci, nebo je podobnost náhodná, ale mě to nějak bilo do očí. Během čtení mi určité paralely přišli známé a povědomé, ale nejspíš to budou jen mnou.
Fantasy určená spíše čtenářů mladších ročníků, kteří ocení jednoduchý děj, vtipné hlášky, romantický vztah i několik bojových scén s různými potvorami. Jen to putování je trochu zdlouhavé a ti chudáci hrdinové to mají strašně daleko.

Megi67
Megi67
06.08.2013 4 z 5

Moje první kniha co jsem četla od Michaely Burdové a líbila se mi tak, že jsem se do všech jejích knih úplně zažrala. :D

Airin
Airin
06.07.2013 5 z 5

Dokonalá kniha :))) vtáhla mě do děje, jako žádná jiná, tak plná dobrodružství, napětí, zvratů a nebezpečí, lásky, bolesti, tajemství, magie a spoustu dalších věcí ;) slovy se to nedá vyjádřit, prostě si to musíte přečíst a sami zjistit, jaké Poselství jednorožců doopravdy je :)

Fortuna
Fortuna
01.07.2013 5 z 5

Této trilogie se musím zastat. Mně se moc líbila z mnoha důvodů. Chvilku mi trvalo, než jsem si na styl spisovatelčina psaní zvykla, ale pak to šlo samo. Děj není zas tak špatný, je jednodušší, čtivý, spíše pro straší děti. Dávám 5*, protože při čtení se mi moc líbila.. :)

Griotka
Griotka
04.05.2013 5 z 5

I když je to už dlouho co jsem četla tuto knihu ( i druhy a třetí díl), pamatuju si je. V těch 12 letech to byla pro mě bezchybná knížka! Vřele doporučuji!!

elfové jednorožci

Michaela Burdová