Poselství jednorožců – Snížkova dobrodružství ekniha

Volné pokračování trilogie Poselství jednorožců. Snížek je kočkoroh. Spokojeně si žije u Veragina, u kterého má zajištěn neomezený přísun jídla a spát může, kdykoli se mu zachce. Se vším je ale konec, když se nechá vlákat do pasti a probudí se zavřený v kleci. Drkotající vůz a nerudný trpaslík ho vezou neznámo kam. Když Veragin zjistí, že Snížek zmizel, vydává se ho hledat. Během cesty pozoruje, že se v zemi dějí zvláštní věci. Všude mizí kočkorohové a povídá se, že si na nich ve svých hodovních síních pochutnávají trpaslíci. Jenže trpaslíci nikdy neopustili své Měsíční hory. Tak proč právě teď a proč zrovna kočkorozi? Zdá se, že se objevilo zlo, které nepochází z této země. Aby ho Veragin zastavil, musí obnovit dávné přátelství s elfy a otevřít tak staré rány a vzpomínky, které měly zůstat zapomenuty....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327098/poselstvi-jednorozcu-snizkova-dobro-ZmE-327098.png 3.946

Kniha Poselství jednorožců – Snížkova dobrodružství

Luigi1

Po přečtení těch tří knížek jsem od Snížka čekal dalko víc.Já vím,že ho zajali trpaslíci,no ale přesto,jinak dobrý místy smutný.

Nhoriel
08.12.2020

V tomto případě je velice těžké hodnotit. Nevím, zda to brát očima současného čtenáře, nebo sentimentálním srdcem.

Příběh navazuje na události v Poselství jednorožců a po letech nám tak umožňuje navrátit se zpět do Lilandgarie. Hrdiny známe z našich mladých let, takže při četbě jako by se člověk ocitl o deset let vzad. Vše je psáno stejně jednoduchým jazykem jako celá předcházející série, hodně se buduje na vztahu Snížek-Veragin a Veragin-Aranis, největší tahoun je pak samostná Snížkova postava, věčně nespokojená a s potřebou mít poslední slovo a dostatek jídla.

Je to milé. V jistém ohledu lze říct, že jde o finální tečku za všemi příběhy z tohoto světa.

V dětském věku bych z toho byla nadšená, ale teď je to spíš takové čtivo na odlehčení. Dám tomu průměrné hodnocení... neurazí, ale ani neobohatí :)

Eliška1616
03.01.2020

Měla jsem obrovskou radost, když jsem se dozvěděla, že poselství jednorožců má pokračování. Bylo to skvělé opět se ocitnout ve světě Lilandgaire. A znovu se setkat s Aranis, Veraginem a Snížkem samozřejmě! Knížku hodnotím celkem pozitivně, ikdyž jsem možná po přečtení Poselství jednorožců čekala přeci jenom něco víc. I tak bylo příjemné setkat se s hrdiny. :) 1,5-2*

Konfu97
23.02.2019

Netřeba slov :) Odlehčené pokračování Poselství jednorožců a Snížkův humor, který vždy rozesměje. Kniha je více pohádková než předchozí trilogie, ale akce tam rozhodně nechybí :) A návrat hlavních hrdinů je ta poslední Třešnička na dortu jak se říká. :) Vrátilo mě to do mých dětských let, kdy jsem s Poselstvím začínala a ráda se k tomu budu vracet dál. :)

lucie2371
14.12.2018

Bylo to krásné se po takové době vrátit opět do Lilandgarie!
Na celou trilogii to sice nemá ale stejně byla kniha kouzelná.

any333
07.09.2018

Od doby, co jsem začala s Poselstvím jednorožců, uplynulo asi už moc času, nebo jsem prostě vyrostla. Každopádně i přes známé postavy a prostředí jsem četla hrozně pomalu, jako kdybych ani nechtěla. To se trochu změnilo při setkání Aranis s Veraginem - kteří se nakonec přece jen dočkali, když už ne tam, tak tady - a při rozplétání toho, proč vlastně unášejí kočkorohy. Ano, to tahle série ještě potřebovala: nějaké povídání o magických kocourech a také něco málo o trpaslících.
Epilog ve mě vyvolal úsměv, protože kdo by něco takového, jako bylo tam, nemohl považovat za legrační?
Jinak myslím, že pokud by se někomu mladšímu zdála původní trilogie příliš drsná, bylo by velmi vhodné mu doporučit právě tenhle dodatek, kde se Snížek doopravdy stává hrdinou.

Fortuna
09.08.2018

Návrat do světa jednorožců ve mně vyvolal roky ztracené pocity. Bylo fajn vrátit se do příběhu, který odstartoval můj "čtecí" život.
Knížku bych doporučila dětem. Příběh je jednoduchý, krátký a plný kouzelných kočkorohů, elfů i napravených bytostí zla. :)

Verasnížek
29.12.2017

Jsem za tuto knihu velice ráda. Doporučují :)