Posel slunce

Posel slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/2810/bmid_posel-slunce-8SH-2810.jpg 4 205 24

Dobrodružný román, ve kterém jsou protagonisté africké expedice do ztraceného města za bájnými poklady vrženi zpět v čase i prostoru, aby prošli bitvami, romancemi i tragédiemi vzdálených předků.

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Alpress

The Sunbird , 1972

Zuzkanka
11.09.2022 3 z 5

Tento kousek mě moc neoslnil. Hlavní postavy mě iritovaly, ať už v první nebo druhé části knihy. Druhá část byla asi záživnější, protože když už jsem se konečně dokopala knihu otevřít, tak děj odsýpal a dobře se děj četl. Ale dávalo mi zabrat se přemluvit do čtení. Jsem ráda, že to mám za sebou a že se můžu pustit do něčeho záživnějšího :D

princesse
11.04.2022 3 z 5

Několikátá kniha od pana Smithe a asi se mi líbila nejméně. První část mě bavila, záživná, děj ubíhal a vykopávky a nálezy mě zkrátka baví. Druhá část se mi nějak táhla a nešlo mi moc se začíst. Chvílemi ano, ale ty zdlouhavé pasáže byly delší. Sáhla jsem po knize v rámci Čtenářské výzvy - kniha od afrického autora. Ráda jsem si opět něco od pana Smithe přečetla, ale nebyla to zdaleka nejlepší kniha od něj.

Vidlička
25.01.2022 2 z 5

Čtenářská výzva - Africký autor. Protože jsem nechtěla číst žádnou obřízku, harémy, slumy nebo dětský vojáky, musela jsem vykročit z komfortní zóny (všímáte si, jak se tu tohle úsloví poslední dobou rozmohlo?) se starým dobrým Wilburem. No, naše cesta nadále spolu nepovede... Dobrodružné (a značně naivní) romány nejsou holt můj šálek, i když oceňuju dobře zvládnuté řemeslo, a jednu ještě přihazuju za naštudované informace.

EmillyT
13.12.2020 2 z 5

Z knihy jsem poměrně zklamaná. První část, která se věnuje archeologickému hledání pozůstatků Měsíčního města, se mi líbila. Bohužel druhá část, o tom co předcházelo znučení města Opet (Měsíční město) mi přišla velmi zdlouhavá a nezáživná. Dočteno, abych splnila poslední téma Čtenářské výzvy 2020.

Péťa1950
25.11.2020 5 z 5

willy9203 stručně vyjádřil myšlenku dvojknihy. Já jen přidávám, jaká je cena lidského života?

willy9203
20.09.2020 5 z 5

Jak zde již bylo řečeno - dvě knihy v jedné. Jsou obě perfektně zpracované, napínavé a promyšlené, ale nejvíc mě bavila paralela obou příběhů.

Chaki
27.12.2019 4 z 5

dvě knihy v jedné - a obě dobré! Wilburův vyšší standard - jeho styl bych už pozdnal i kdybych nevěděl že to psal on. Ženy krásné, chlapi pomalu supermani, příroda pohádková, popis lovu a bojů strhující. Jen tentokrát 100% happy end chyběl... :)

ferda16
22.07.2019 5 z 5

Opět úžasná knížka. Velmi napínavý dvoj-příběh, který jen tak neodložíte. Wilbur Smith neumí psát špatně, jeho příběhy jsou úžasně napínavé a téma je vždy velmi zajímavé. Kdybych mohla dát víc hvězdiček, udělám to...:)

mata57
24.04.2019 5 z 5

Lehká oddychová dvojkniha. První ve stylu hledání pokladů mne tak vtáhla do děje, že druhou částí s diametrálně odlišným dějem jsem jen tak proletěl a nemohl se začíst. Působila na mne jako dlouhá vysvětlivka. Možná by bylo zajímavé začít tou druhou a knihu před první částí nechat trochu "odležet".

Elapheg
18.01.2019 3 z 5

Tak tohle byla jedna ze slabších Wilburových knih. Kniha má dvě části. V té první jsou hlavními postavami archeolog Benjamin Kazin, jeho asistentka Sally Benatorová a jeho přítel Louren Sturvesant, který hodně financuje archeologické vykopávky v Africe, pozůstatky města Opetu. V první části se postupně seznamujeme s historií pozůstalého města a jeho dávných vladců a hrdinů. Benjamin, Louren Sally a jejich další pomocníci se snaží vypátrat, co vedlo k zániku města Opetu z nalezených historických artefaktů, nástěnných maleb, svitků apod. Musím přiznat, že tato první část knihy mě tolik nezaujala. V druhé části knihy ožívají zemřelé postavy: kněz Huy Ben Amon, služebník slunečního boha Bala a králův blízký přítel a rádce, samotný král Opetu Lannon Hycanus. Dalšími důležitými postavami v druhém díle jsou Manatassi bývalý kmenový král a poté otrok v městě Opetu a kněžka bohyně Astarte Tanith. Tento druhý díl mě zaujal daleko více. To byl již klasický Wilbur, který umí zamíchat osudem hlavních postav a propojit je. Trochu na škodu bylo, že člověk na základě informací z objevených svitků města Opetu z prvního dílu tušil v druhém díle, jak hlavní hrdinové Huy, Lannon a Tanith skončí. Dávám tři hvězdičky a to jen proto, že mne první díl tolik nezaujal, ale jinak je kniha pěkná, zvláště druhý díl, neurazí a určitě stojí za přečtení. :-)

Martial
26.06.2017 5 z 5

Hezká kniha.

Metroušek
12.02.2017 5 z 5

Autory, kteří sekají knihy každý rok jako Baťa cvičky, moc nemusím. Ale mezi jejich díly se občas najdou i perly. Smithova Řeka bohů a jeho Sunbird (česky bohužel nudně přeloženo jako Posel slunce) mezi takové perly patří. První část knihy popisuje napínavé pátrání po zmizelém městě a odehrává se v současnosti. Miluji zejména druhou část, odehrávající se ve starověku a ukazující život, boj o záchranu, a zánik tajemného starověkého města v Africe. Podle mě jde o velmi zdařilou evokaci starověku. Kéž by jich bylo více!

kubrus
23.04.2016 3 z 5

Jedná z nejslabších knih od autora jakou jsem četl, první příběh nuda, předvídatelné téměř vše. Druhý příběh o něco lepší, ale zase se vědělo jak dopadne. Slabší 3*

domi88
23.04.2015 3 z 5

Pohádka jak má být :) Oddychová četba.

delfin32
21.01.2015 5 z 5

Příjemné, pohodové, oddychové čtení.
Přestože mne na Smitha manžel přesvědčoval několik let, neměla jsem na africkou tématiku tohoto spisovatele nikdy chuť. Nakonec jsem byla doslova ukecána a moje první setkání s tímto spisovatelem dopadlo na výbornou :-)

Mergirus
15.11.2014

Celkem pěkná kniha, i když souhlasím s konformitou, chybí tu jisté napětí, když známe konec.

konformita
15.11.2014 3 z 5

Pan Smith píše zásadně dobré knihy. Něco mi tu chybělo. Snad to napětí. Čtenář téměř od začátku ví, jak to všechno dopadne.

Modrina
30.05.2014 5 z 5

Přečetla jsem asi 20 autorových knih, než mě přestal bavit, ale tohle je pro mě bezkonkurenčně číslo 1.

Skawin
09.04.2014 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila až do konce první části. Nějak jsem se nemohla přeorientovat v podstatě na nový příběh, i když samozřejmě do knihy zapadá..

Vlasta610
17.01.2013 5 z 5

Mohu jen říci - perfektní.

Afrika

Wilbur Smith