Posel

Posel https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56459/mid_posel-Yjc-56459.jpg 4 1454 344

Představte si, že vám jednoho dne začnou do dopisní schránky chodit hrací karty se zašifrovanými úkoly – máte vstoupit do života úplně cizím lidem a najít způsob, jak jim pomoci v jejich nelehkém osudu. Nevíte, kdo vám karty posílá ani proč si vybral zrovna vás. Jasné je jenom to, že ví o každém vašem kroku a nenechá vás na pokoji, dokud sám nebude chtít přestat. Má vás zkrátka v hrsti. Přesně v této situaci se ocitá Ed Kennedy, devatenáctiletý taxikář, který až doposud dělil svůj čas mezi kamarády Marva, Ritchieho a Audrey (do které je beznadějně zamilovaný), věrného psa Portýra, hraní karet a svou práci, a má pocit, že se už na nic dalšího nezmůže. Ed na svých záchranných misích schytá spoustu bizarních výprasků, ale s každým úkolem roste jeho schopnost poradit si se vším sám a také vědomí, co musí udělat, aby jeho život za něco stál. Vyprávění vás upoutá situačním humorem a trefnými komentáři dospívajícího hrdiny. Dotisk v roce 2016... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

The Messenger , 2002

lilastorm
01.10.2019 5 z 5

Od přečtení už je to pár let a stále pro mě zůstává na prvním místě.

Emily82
23.09.2019 4 z 5

Kniha byla pro mne velmi čtivá a nemohla jsem se odtrhnout s myšlenkou "co bude dál". Jediný žolík byl očekávatelný a čitelný hned jak začal.

Malýmedvěd
07.09.2019 4 z 5

Výborná knížka, čtení jsem si moc užíval, ale ten pocit, že kniha nese poselství i mě, tu byl od začátku. Pořád jsem se na to myslel. Ano, svět okolo nás potřebuje naši pomoct. Stačí tak málo. Je těžké pomáhat, nebo je to snadné? Posuďte sami a přečtěte si tuto knihu. Zjistíte, že když budete chtít pomáhat cizím, dá se pomoci relativně snadno a stačí maličkosti. Pomoc přátelům je ale opravdu těžká, ale nejtěžší je pomoc milované osobě a sobě.

MirkaProk
30.08.2019 5 z 5

Kniha velmi zvláštní a zajímavá a laskavá. Přečteno jak se říká, jedním dechem. Kniha o poslání, o tom, že je možno i drobnostmi měnit směr života, že i obyčejný člověk může dokázat velké věci. Kniha se mi fakt strašně moc líbila a dlouho na ni budu myslet. Rozhodně doporučuji k přečtení a sama si ji určitě někdy přečtu znovu.

Luciska13
20.08.2019 5 z 5

Chvilku jsem přemýšlela nad čtyřmi hvězdičkami, protože ten konec mě maličko zklamal, čekala jsem od něj trochu víc. Nakonec ale zvítězil celkový dojem z knihy. Nádherně ukazuje, že život se skládá z maličkostí a že nepotřebujeme miliony, abychom byli šťastní. Krásně se u toho člověk zamyslí nad životem a jeho podstatou a začne si vážit toho, co má. Skoro bych řekla, že se mi Posel líbil víc než známější Zlodějka knih.

Bauriska
18.07.2019 5 z 5

Úžasný, nádherný příběh. Myslím na něj i po letech.

Nunynka
13.07.2019 5 z 5

Toto je jedna z těch knih,kdy i po přečtení na ni dlouho myslíte. Moc se mi líbila myšlenka celé knihy a rozhodně se ke knize někdy vrátím.

marki.d
04.07.2019 5 z 5

Nádherná knížka o tom, že každý z nás může dokázat v životě spoustu věcí, stačí jen chtít. Musím říct, že se mi do knihy mic nechtělo, ale pohltila mě od první stránky a jsem z ní nadšená. Mnohem lepší než Zlodějka knih, naprosto mě uchvatila.

Klára2216
01.07.2019 3 z 5

Oproti Zlodějce knih je to průměrná kniha. Nečetlo se to špatně, nápad dobrý, ale znovu už bych si jí nepřečetla.

maryska09
05.06.2019 5 z 5

Tato kniha mi velmi sedla, těšila jsem se z každé další stránky a přečetla ji během pár hodin. Celá je prostoupená nadějí na lepší život, láskou, kterou dokážeme vzbuzovat u svých blízkých i u úplně cizích lidí a štěstím, které přináší pomoc ostatním. Doporučuji všem, kteří chtějí od života něco víc, než jen přežívat.

pige
28.05.2019 5 z 5

Jeden velký otazník.
Nejprve jsem se do knížky nedokázala začíst. Hodně mi vada nespisovná mluva i mimo přímou řeč, takže jsem se ve čtení hodně zadrhávala.
Nicméně knížka si mě získala svým dějem a nedokázala jsem se od ní odtrhnout.
Od poloviny už knížka autorsky upadá, to nejlepší už bylo použito/vyřčeno, ale i tak zobrazuje líbivý příběh o naději. Naději nás všech v nás samé.

Juvka
05.05.2019 5 z 5

Kniha, která mě zaujala dokonce víc než Zlodějka knih. Je to příběh, který poukazuje na to, že každý člověk je jedinečný a v některých případech dokáže sám sebe překvapit co dokáže. Prostě vše je možné když člověk chce a nebojí se.

zuzulique
30.04.2019 3 z 5

Povedala by som, že Posol by mohol byť pokojne zaradený v kategórii "young adult." Pri čítaní tejto knihy som sa cítila ako na hojdačke. Po prvých pár stranách som ju chcela odložiť, potom ma s pribúdajúcimi stranami zaujala, v závere zasa nadšenie trochu opadlo. Miestami na mňa príliš patetické a hraničiace s motivačnom literatúrou, ale teda stále v zóne "dobre, nebola to strata času." Zlodejku kníh mám oveľa radšej.

Mikkinnen
24.02.2019 3 z 5

Bohužel mi kniha vůbec nesedla. Ano, je psána čtivě. Ano, autor vede příběh pevnou rukou. Bohužel, to je asi tak vše, co mě potěšilo. Postavy mě totálně minuly. Je to úplně mimo mé obzory. Jde vlastně o takovou morální agitku. Celé to prostředí včetně hlavní postavy je pro mě těžko představitelné. Ale věřím, že mladším ročníkům se patrně kniha bude líbit.

postrach
22.02.2019 5 z 5

Dobře napsaný příběh o poslání.hledání sebe sama.Hlavní postava se vyvíjí.učí se žít.chápat a pomáhat druhým......Kniha se autorovi povedla.Doporučuji nejenom mladším čtenářům.

ijcro
09.02.2019 2 z 5

Příběh na mě působil dost rozporuplně a nevyváženě. Děj se od rozvleklého začátku zrychloval, občas drhnul, a ke konci pádil, jako by i autor to chtěl už mít hotové. Nezvykl jsem si na žargon hrdinů a unikalo mi, proč zadavatel neudělá nápravu sám, ale potřebuje k tomu prostředníka Eda (jako pokusného králíka, nebo strážce Osudu?), který vlastně prostřednictvím úkolů dosáhne určité formy sebevědomí a dospěje...

Dominika13
09.01.2019 5 z 5

Velmi netradiční námět. Záhadný příběh, který vede k zamyšlení se v průběhu četby, v závěru i dlouho po přečtení knihy. Zprvu mi vadila hovorová čeština v popisu dění a v dialozích mezi postavami, i když se hodila k charakteru jednotlivých postav a situací. Avšak nosnost příběhu a postupná změna samotné hlavní postavy tento můj problém vyvážila.

Oproti Zlodějce knih o něco málo slabší, ale i tak velmi dobré čtení. Samozřejmě se chystám i na další knihy od Zusaka. :-)

harena
06.01.2019 5 z 5

Zajímavá a zvláštní kniha a zajímavé je, že toto poselství vyšlo v roce, kdy bylo Markusi Zusakovi 27 let. Proto bych řekla, že je cílena především na mladší čtenáře. Nespisovný jazyk mi nevadil, psáno lehce a s humorem, napínavé a inspirující. Opravdu je někdy třeba se jen trochu víc podívat na přátele a lidi kolem sebe, malinko postrčit prstíkem, aby vše nabralo správný směr.

"Lidi jsou někdy krásný.
Ne tím, jak vypadaj.
Ne tím, co říkaj.
Jenom tím, co jsou."

kyticka152
02.01.2019 5 z 5

Tahle kniha mě dostala do kolen. Dlouho jsem váhala, jestli si knihu přečíst a dokonce i koupit. Teď jsem moc ráda, že jsem tak učinila. Knížka mě až neuvěřitelně oslovila a já jsem žasla nad příběhem. Konec mě opravdu dostal! Jsem vděčná panu Zusakovi, že napsal knihu s takovou myšlenku, která se vás dotkne. To je prostě umění. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ

LieselM
28.12.2018 5 z 5

Nápaditý a vtipný příběh. Znovu smekám před tím, jak se umí Markus Zusak vcítit do dospívajícího člověka a pomocí humoru, nadsázky a fantazie vytvořit dojemný příběh, který donutí k zamyšlení. Autor hledá krásu v běžných věcech a maličkostech, a asi hlavně proto patří k mým nejoblíbenějším autorům. Román je napsán osbitě jednoduchým jazykem devatenáctiletého Eda Kennedyho, který románu dodává jedinečnost a vlastní duši.