Posedlá romantikou

Posedlá romantikou https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33295/posedla-romantikou-33295.jpg 3 40 8

Myslíte si, že váš milostný život nestojí za nic? To ještě neznáte Julii Burnsovou, dvaatřicetiletou nezadanou právničku z Los Angeles, která se po fiasku, jež zaznamenala se svým nyní už bývalým dlouholetým přítelem, rozhodla, že znovu podstoupí peklo seznamování. To vše jenom proto, že touží po onom nedostatkovém zboží - slušném muži, kterému by mohla dát své srdce. Když Julie nabude přesvědčení, že hledání toho pravého je jen "sázkou do loterie", rozhodne se své šance na výhru maximálně zvýšit. Vyzkouší vše, od náhodných setkání a rande naslepo po seznamovací kanceláře a úžasný svět internetu, jen aby ho potkala. A při těchto pokusech jen tak mimochodem odhalí několik tajemství života nezadaných - že láska občas člověka přepadne, zrovna když ji nejméně čeká, a i ty nejhorší první dojmy se mohou překvapivě změnit...... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Romantically challenged , 2006

pujec
pujec
26.10.2023 1 z 5

(SPOILER) Vždycky se nechám nalákat na slib, že daná romantika je skvělá oddechovka. Není! Mě zkrátka neuvěřitelně vytáčí, že hrdinka je sebestředná, hnidopyšská blběna, která se bere sakra vážně.
Zaznamenala jsem přirovnání k Bridget Jones, jenže ta byla aspoň vtipná. Svým způsobem. Samozřejmě že to skončí dobře, jak taky jinak. Ale Julii jsem to nepřála.
Chápu, že kniha z roku 2006 bude mít trochu odlišný pohled na věci (a třeba techniku), nicméně některé hlody (třeba o hledání manžela a ženách s kariérou) mi přišly spíš jako z roku 1906. Přece jen se jedná o dílo staré jen necelých 20 let.
Kapitola se seznamovací agenturou mohla mít zábavný potenciál, ale zůstal bohužel nevyužitý. Stejně tak linie s potenciálním přítelem, skrytým gayem.
Opět nevyužito. A víc potenciálu tam snad ani nebylo.

SSTknihy
SSTknihy
19.07.2021 3 z 5

Vztahová oddychovka, která bohužel doplácí na skutečnost, že vyšla už v roce 2006, takže je z dnešního pohledu poněkud zastaralá (Facebooku byly teprve dva roky!). Julie navíc stojí ve stínu všech podobných hrdinek, které se po třicítce vrhají do urputné, někdy více, někdy méně vtipné honby za ženichem, aby nakonec přes všechny peripetie spočinuly v náručí pana Božského, který je bude zbožňovat na věky věků. Dalo se to, ale na tohle téma jsou mnohem lepší (vtipnější, opravdovější) knihy.

DK197
DK197
03.02.2016 3 z 5

Kniha, která neurazí, ani nenadchne. Alespoň mě.

Kniha, která měla jeden vyloženě zábavný moment a několik milých, zajímavých a usmevných. Zbytek mi splynul v mlhu. A to je na dobrou knihu dost málo, když ty lepší části se povětšinou vyskytly na posledních sto stranách z více než 300.

Ani konec nebyl kdoví jak mimořádný. Prostě to ušlo. Neurazí, nenadchne.

martinakovarova
martinakovarova
17.08.2015 2 z 5

Z téhle knihy jsem byla zklamaná. Neoslovila mě, nudila jsem se při čtení v jednom kuse, možná americké čtenářky z toho budou paf... Nutila jsem se to dočíst do konce.

Manifest blech
Manifest blech
13.05.2014

Neměla jsem na to to dočíst, což vlastně mluví za vše.

balat
balat
21.11.2013 5 z 5

Tak tahle knížka mě hodně bavila, skvěle se četla. Možná není tak vtipná jako jiné knížky tohoto žánru, ale to mi vůbec nevadilo, a i když už předem je jasné jak to asi dopadne, tak mě strašně bavilo se k tomu konci dočíst. Jako oddychovku můžu jen doporučit

malen
malen
03.10.2013 4 z 5

Mně to zas tak nudné nepřipadalo, docela jsem se pobavila, příjemná oddychovka.

Verymach
Verymach
30.01.2013 3 z 5

Děj byl od začátku oddychový,dobře se to četlo. Jenomže pak mě začalo nudit,když pořád jen randila s dalším a dalším ,už jsem byla z toho otrávená. Konec byl rychlý...

Autorovy knížky

Beth Orsoff