Posádka lodi Mekong

Posádka lodi Mekong https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29175/posadka-lodi-mekong-29175.jpg 4 2 1

Vědeckofantastický román o úspěšném úsilí mladých sovětských vědců rozluštit otázku prostupnosti. Jeho východiskem je nález záhadného nože, jejž v dávné minulosti, v době Petra Velikého, získal v Indii ruský důstojník, a jenž bez odporu proniká všemožnými látkami různými směry, kromě jednoho, přesně vertikálního.

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Svět sovětů

Ekipaž Mekonga

MaxQ
MaxQ
31.12.2019 3 z 5

Tak jsem to teda přelouskal, ale nakonec hodnotím mírně kladně. Především za to, že se to vůbec dalo číst a za prostředí. Jinak je to celkem blbost, socialistická sci-fi o mladých inženýrech, kteří sní o tom, že povedou ropu v Kaspickém moři bez potrubí, jen tak pomocí povrchového napětí. Klíč k této technologii najdou v 300 let starém příběhu z Indie. Ten je v knize citován celý a naštěstí patří k tomu lepšímu v ději. Do toho se míchají špióni, zloději, pašeráci narkotik a zažijeme i pár kapitol ztroskotání na pustém ostrově.
Co říci závěrem? Buďme rádi, že se sověti k podobné technologii nedostali. Je mi jasné, jak by teď Kaspické moře vypadalo.

Autoři knihy

Isaj Borisovič Lukoďjanov