Cesta na okraj

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V prvním románu je John Grimes čerstvě jmenován podporučíkem a má se na lodi Delta Orionis přesunout na základnu v Lindisfarne, jež se má stát jeho prvním působištěm. Věci se samozřejmě zkomplikují a cesta trvá podstatně déle, než všichni zúčastnění předpokládali...

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94981/cesta-na-okraj-94981.JPG 3.34
Série

Poručík John Grimes 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Wales
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Cesta na okraj

Přidat komentář
Ládja
09.11.2017

Svůj cíl kniha splnila. Jednohubka na odpoledne. Naivní, ale svým způsobem zajímavá. Proč ne.

trudoš
19.09.2016

Příběhy podporučíka Johna Grimese, někdy nazývaného „Hornblowerem vesmíru“, jsou ve světě poměrně oblíbenou řadou a to už od šedesátých let, kdy vznikala jeho první dobrodružství. Už základní osnova říká mnohé - mladý důstojník, získávající své zkušenosti v různých bojích, se postupně dopracovává na post uznávaného velitele a stratéga. Šablona, jejíž koncepce je stejnou měrou průhledná jako osvědčená, ale právě ta jednoduchost, akčnost a špetka námořního humoru dělá z knihy ten správný relax.
Zmíněná šablonovitost je naneštěstí i Achillovou patou. V dnešní době, kdy se čtenář už mohl seznámit s hrdiny jako Sten, Miles Vorkgosian, Honor Harringtonová, John Geary a mnoha jinými, působí Grimesova odysea bohužel lehce zastarale. Především proto, že v ní vlastně není nic, co by nějak přežilo svou dobu. Ovšem pokud si člověk chce vychutnat kouzlo starých časů, kdy se zápletka řešila přímou cestou a v rozsahu maximálně sto padesáti stran, je série Arthura Bertrama Chandlera ideální volbou.

Autor a jeho další knihy

Arthur Bertram Chandler
britská, 1912 - 1984

Kniha Cesta na okraj je v

Přečtených5x
Knihotéce6x
Chci si koupit1x