Poruchy pozornosti a hyperaktivita

Poruchy pozornosti a hyperaktivita https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141080/poruchy-pozornosti-a-hyperaktivita-141080.jpg 4 6 2

Děti trpící poruchou pozornosti s hyperaktivitou (syndromem ADHD) představují pro své rodiče a učitele náročnou zkoušku. Ale i dětem samým přináší jejich postižení řadu problémů a často ohrožuje jejich zařazení do společnosti a někdy i zdraví. Kniha je přehledem současných poznatků o specifických poruchách pozornosti a hyperaktivitě u dětí a zároveň je vodítkem pro práci s nimi. ... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Portál

the ADHD handbook , 1999

themarksokol
31.10.2015

Pro mě velmi zajímavá knížka, která je sice možná trochu jednostranná ohledně řešení problematiky léků, nicméně je velmi obohacující. Informace v ní jsou užitečné nejen pro ty, kteří se touto problematikou zabývají, či se o ni zajímají.

Zmiu
05.01.2013 3 z 5

Sice jsem se dozvěděla nějaká fakta, a kniha se mi četla dobře, nicméně mi dost vadilo dost jednostranné řešení, propagující léky, léky a zase léky. Další možnosti, jak řešit ADHD byly sice zmíněny také, ale vždy jen v kombinaci s léky. Plus problematické vedlejší účinky, problémy diagnózy, kdy se dost těžko příznaky odlišují od jiných dispozic (nechci fakt používat slovo porucha). Z knihy jsem opravdu rozpačitá, protože mi potvrzuje to, co z ADHD dnešní společnost dělá. Každému dát diagnózu a pak ho nacpat přášky, jen aby nevybočoval z normálu... To se pochopitelně netýká jen ADHD, ale to už nepatří k této knize.