Porodní bábou proti své vůli

Becky Meyrsová, kdysi veselá a odhodlaná zdravotní sestra, se vrací do Hope River. S sebou si přináší trauma z porodu, kterému neúspěšně asistovala, a jako pacienta si veze svého bývalého zaměstnavatele, doktora Bluma. Doktor je na tom ještě hůř než Becky; smrt na operačním sále a tragický skon jeho ženy v ten samý den z něho udělaly nemluvnou, neschopnou trosku. Becky se usídlí v bývalém domově své přítelkyně Patience, a přestože má z porodů panický strach, musí se v chudém kraji plném zoufalých žen a mužů postavit svým démonům čelem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/332150/porodni-babou-proti-sve-vuli-MD9-332150.jpg 4.6105

Porodní bába od řeky Hope (2.)

The Reluctant Midwife (2015)

Literatura světová, Romány, Zdravotnictví
Vydáno:, Ikar (ČR)

knihovniceS
21.12.2018

Právě jsem dočetla druhý díl Porodní báby, který je snad ještě lepší než byl první. Úžasné čtení a obdiv k práci sester v předválečném období na americkém venkově. V tomto pokračování nejsou jen porody, ale je to i o práci zdravotníků a lékařů nejen v porodnictví. Nebudu nic prozrazovat - příběh diplomované sestry, která se ještě stará o doktora, je napínavý od začátku do konce, chvílemi jsem ani nedýchala, když se rozpoutal požár ... Určitě doporučuji oba díly. Právem dávám 5 hvězd s pomyslnou další hvězdou !!!!

Zoja706
15.12.2018

Tak jako první díl úžasná.místy dýchala štěstím,místy se opět ozivala ta hrozná krutost.

Astonius
26.11.2018

Tahle knížka se musí pomalu prožívat a nikam s ní nespěchat. Nemůžu si pomoct,ale dojímalo mě to a myslela jsem na to,jestli si naši předkové nedokázali ten život užít a prožít daleko lépe než my se všemi nynějšími vymoženostmi.... Např. při popisu vánoc jsem úplně cítila to rodinné štěstí... :-) No a pak zhruba od poloviny knížky dojde k nečekanému zvratu v příběhu,kdy deníkové zápisky začnou mít najednou velký význam (abych nic nevyzradila), až jsem si říkala,jak je paní spisovatelka šikovná,že to takhle narafičila na čtenáře :-) Moc doporučuji,oba díly jsou stejně kvalitní :-)

Martina99
18.11.2018

Lidé přežijí vše, jen musí chtít, nevzdávat to a dělat to co je třeba, tohle si odnáším z té knihy.

Lemurka
11.10.2018

Krásná kniha, se kterou se těžce loučim, postavy mi budou chybět. Tento díl se mi líbil více (nebylo zde tolik špatně končících porodů), v budoucnu si knihu ráda přečtu znova. Dojemné ukončení příběhu. Kéž by vyšla i třetí kniha takto dobrá :)

Kabi
10.10.2018

Kniha se mi moc líbila. Doporučuji. Vše podstatné popsáno v dalších komentářích.

orinka3
19.09.2018

Optimistická kniha o závažných událostech v Apalačských horách na počátku 20. století. Tento díl se mi zdál lepší než předešlý, ale to je opravdu hodně inividuální pohled. Každopádně mi kniha sedla jak tématem, tak zpracováním. Moc se mi líbila hlavní postava sestry, která i přes vnitřní nesouhlas nedokázala opustit opravdu hodně obtížného kolegu lékaře a vláčela se s ním do neznáma. Bylo hezké pozorovat pozvolné uzdravování traumatizovaného muže i statečnost zdravotní sestry a její schopost čelit překážkám. Issacův deník mi připadá až moc, ale vlastně proč ne? Pěkné čtení, můžu doporučit.

Danago
14.07.2018

Opět krásný příběh , tentokrát z pohledu zdravotní sestry Becky, na kterou dopadne opravdu těžký osud, musí se starat o nemocného doktora Bluma, kterého smrt na operačním sále a tragický skon jeho ženy v ten samý den z něho udělaly nemluvnou, neschopnou trosku. Navíc přišel o všechen majetek a rodina se jej zřekla.
Becky se vrací zpět do apalačských hor v Západní Virginii a zabydlí se v domě své přítelkyne Patience, která nyní bydlí se svým mužem veterinářem Danielem. Becky hledá jakoukoli práci. Ale je to moc těžké, práce není ani pro muže. Přestože má z porodů panický strach, musí se v chudém kraji plném zoufalých žen a mužů postavit svému strachu čelem.
Pokračování první knížky opět nemá chybu, knížka se čte jedním dechem , má spád, nápad nemá jediné hluché místo. Příběh je poutavý a napínavý. Je zde skvěle popsaná těžká doba , chudoba se kterou lidé bojují všemi svými silami. Knížka se mi moc líbila.
Knížka se dá klidně číst i samostatně bez přečtení prvního dílu. Přesto jsem ráda, že jsem knihy četla ve správném pořadí.

kveta1410
10.07.2018

Pěkně čtivá kniha. Ani vraždy, ani politika ... Román ze života tehdejší doby, kde najdeme zajímavé informace a ponaučení z oblasti zdravotnictví.

Lenoulinka
14.06.2018

Moc pěkná knížka s tematikou zdravotnictví a hospodářské krize, který má příběh. Konečně něco trošku jiného než detektivky a červené knihovny.

Petra186
29.05.2018

Zajímavá čtivá knížka, dá se přečíst na jeden zátah. Zdravotnické téma a hlavně porodnictví mě velmi zajímá, získala jsem soustu zajímavých informací. Určitě tuto knihu doporučuji.

marara
06.05.2018

Velmi milé čtení s řadou zajímavých témat. Srovnání klasické medicíny a tradičních léčitelských postupů, ukázka toho, jak může vypadat přirozený porod, jak se s traumatem může vyrovnat lidská psychika, ale i dopady hospodářské krize na americký venkov, to vše bylo zajímavé. Především to ale byl příběh silných lidí, kteří dělají za každé situace, co dokážou, a i když nejsou obklopeni dostatkem, žijí život plnými doušky a bez kompromisů. Přečetla jsem za 2 dny.

Aaloha
26.04.2018

První díl byl lepší, ale i tak spokojenost s knihou.

LeKal
25.04.2018

Hezky napsáno, ale první díl byl lepší.

alexis818
19.04.2018

Jsem opravdu mile překvapena,druhý díl ještě lepší než první.Krásně napsáno,takové pohlazení po duši,Kniha hezky popisuje,jak si lidé v těžkých dobách mohou pomáhat a být u toho štastní.Silný příběh a vřele doporučuji.

Ivanule
15.04.2018

Krásné pokračování prvního dílu,jen mě překvapilo,že už to nebylo o postavě Patience,jakožto hlavní ale ta tu byla v roli vedlejší,ale o sestřičce Becky,kterou teda musím říct,že jsem si z prvního dílu moc nepamatovala,ale i tak to bylo opět krásné.Je zde popsané špatná doba v Západní Virginii v letech 1933-1942,tábory civilní ochrany přírody,které občané té doby odsuzovaly,nezaměstnanost v té době byla snad největší v dějinách Ameriky,ale opět tu byl i protiklad toho jak si i v tak špatné době mohou pomáhat a žít i tak šťastně,i když těžce.Krásně napsáno!

helenkan
14.03.2018

I tenhle díl se mi hodně líbil. Moc hezky napsaný příběh. Všechny postavy jsem si oblíbila a nejen ty hlavní. Vztahy,které mezi všemi panovaly,tak ty jsme mohli jen závidět.

agatha2
29.12.2017

Když jsem zjistila, že vyjde další pokračování Porodní báby od řeky Hope, moc jsem se těšila. A naštěstí jsem po přečtení nebyla zklamaná. I tento díl byl skvělý. A jsem moc ráda, že jsem se setkala se všemi starými dobrými známými od řeky Hope. Vím, že si oba dva díly zase někdy přečtu a to si myslím, hovoří za vše.

martinaandulka
22.11.2017

Nádherně napsaná kniha.Je to silný příběh zasažený v letech 1933-35 kde se čtenář dozví jaké problémy byli v Americe,na jaké úrovni bylo zdravotnictví,zemědělství,nezaměstnanost,hlad,bída a hrdinství.

ritz
16.10.2017

Moc krásná knížka, nádherně napsaná, silný příběh.
Jsem nadšená.

matilda74
12.10.2017

Opravdu znovu krásně psaná kniha. Čte se jedním dechem.

josska
11.10.2017

knížka mě moc bavila,hezky navazovala na první díl,pěkně se četla

zuzi1162
08.10.2017

Paráda, hluboký příběh plný opravdovosti. Za mě plných pět jedniček. Navíc se mi líbila návaznost na předchozí knihu.

bagel
17.09.2017

Strhující kniha, která se mně líbila ještě více než první díl. Přečteno za 1 a půl dne a vřele doporučuji také jako zdroj o životě v Americe za hospodářské krize.

JessieEx
28.08.2017

Po přečtení prvního dílu už jsem byla docela připravená, na detailní popisy porodů a prostředí, ve kterém se děj odehrává. Možná proto mě příběh Becky zaujal víc. I sama hrdinka mi byla sympatičtější než Patience v prvním díle. Líbil se mi docela napjatý vztah mezí Becky a doktorem Blumem, jehož vyústění rozhodně nebylo nečekané, ale jakožto tečka za skvělým příběhem mně osobně přišlo slabé... Knížka se ale perfektně četla a mrzí mě, že tímto krátká série o porodních bábách končí...

Zitka.V
27.08.2017

Knížku jsem shltnula za 2dny....co víc dodat?!

Phewell
10.08.2017

Druhý díl mě opět bavil a rozhodně nezklamal. Nepovažuji knihu jako senzaci s wow efektem, ale nejspíš je mi blízká doba americké deprese a osudy obyčejných lidí, jejich lidskost a každodenní boj o život. Rozhodně mám chuť si knihu přečíst znovu v originále.

ctenarkaEva
10.08.2017

Milá knížka, která se mi líbila asi víc než 1. díl.

quendery
07.08.2017

Krásná knížka, přečtená jedním dechem stejně jako Porodní bába od řeky Hope.

bookcase
04.08.2017

Pokračování Porodní báby se mi líbilo, na některé věci jsem si vzpomněla, na jiné už moc ne, ale to nevadí.

porod děti bída naděje přátelství láska

Patricia Harman

Patricia Harman