Benátský proces: Návrat porodní báby

Benátský proces: Návrat porodní báby https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345967/bmid_benatsky-proces-navrat-porodni-baby-dQw-345967.jpg 4 51 13

Porodní bába série

< 3. díl

Pět let po událostech předchozího dílu se musí Hanna vrátit zpět do Benátek, z kterých kdysi s nasazením života uprchla. Její milovaný adoptivní syn Matteo byl totiž unesen. Ve hře je totiž stále dědictví rodiny di Padovani. V honosných palácích stejně jako v zbídačeném židovském ghettu však na Hannu nečekají pouze noví nepřátelé, ale především osudové následky jejích dávných činů…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Knižní klub

A Trial in Venice , 2017

hankapimi
hankapimi
03.10.2022 2 z 5

Dočetla jsem z povinnosti, nesedl mi způsob vyjadřování autorky, hlavní postavy dělaly dějové kotrmelce, příběh klouzal po povrchu. S jednou věcí jsem musela s autorkou souhlasit : Aby si člověk vychutnal teplo, musí pocítit chlad.... aby si užil jídlo, musí poznat hlad.... Nebyl to můj šálek čaje, když už Porodní bábu, tak určitě sérii od Sabine Ebert, ta se mi líbila mnohem víc !

1_mako
1_mako
07.12.2021 2 z 5

Cteno na zaklade docela pozitivniho hodnoceni tady na databaziknih. Tato kniha je velmi chuda na jakoukoliv zapletku. Jsou zde jen dve dejove linie. Zadne napeti - vlastne i ten pribeh je znacne jednoduchy. Rozhovory prazdne, naivni a tezko uveritelne. Rozvlacneny popis ve mne evokuje spise snahu o “napsani co nejvice stran”. Bez neho by se kniha scvrkla tak na tretinu. Cele mi to pripomina snahu o nejaky pokus o svetovou romanci, ale je to tak maximalne kniha pro nactilete. I kdyz i pro ne bych doporucovala daleko lepsi tituly. Pokud jsi ctenar, ktery chce kvalitni ctivo - tohle urcite necti. Muj tip na knihu s zidovskou tematikou: Zidovka z Toleda.

malýčtenář
malýčtenář
06.05.2021 2 z 5

První dva díly bych považovala za lepší. Nevím, ale tento díl mě tolik nezaujal. Zdálo se mi, že zde není tolik děje, ale dost popisování. Až ke konci se trochu rozjel a byl napinavější.

Jája92
Jája92
04.12.2020 4 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou, aniž bych tušila, že se jedná o třetí díl, tudíž mi ze začátku unikaly některé souvislosti, ale to mi nebránilo v porozumění děje. Jednotlivé kapitoly se četly dobře, i když občas jsem si nebyla jistá, zdali mám Hannu obdivovat za její vytrvalost a přesvědčení nebo odsuzovat za její tvrdohlavost. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí ze života Židů a tehdejšího těžkého života v ghettech a nepochopitelné nenávisti křesťanů vůči Židům. Stejně tak podrobnosti o porodech dětí, které v době, ve které se kniha odehrává, bylo nesmírně riskantní.

marli58
marli58
06.06.2020 4 z 5

Pokračování pěkného příběhu. Jako v každém dílu, tak i v tomto Hanna hodně riskuje kvůli Matteovi, ale jinak by to nebylo tak napínavé... Líbilo se mně syrové vykreslení židovského ghetta v Benátkách. Popřemýšlela jsem nad nenávistí křesťanů k Židům (Proč?) A nebo jak mohla Hanna přežít pobyt ve vězení v Benátkách. Zase hezky strávený čas s knihou.

Aaloha
Aaloha
09.07.2018 3 z 5

Tento díl je slabší než dva předešlé.

Ivanule
Ivanule
28.03.2018 5 z 5

Opet skvela napsana kniha od autorky,a moc me mrzi,ze serie skoncila.Predchozi dily jsem cetla pekne po sobe,tento novy jsem objevila az ted,musela jsem si nejdrive trochu vzpomenout na dej druheho dilu (napr.kdo je Jessica),ale pak uz to pekne slo:)Pribeh začíná ve vezeni,ale postupne zjistujeme,co vse se Hanne prihodilo,ze tam byla uveznena.Tentokrat kniha nebyla moc o porodech,jak bylo v minulych dilech vice zvykem,ale i tady jsme na dva mohli narazit,za to se dozvidame co vse se Hanne prihodilo,proc a za jakeho stavu se hlavni hrdinka musela vratit do Benátek,az na konec,ktery prece jen dopadl podle ocekavani.Krasne zavrseni trilogie!

alexis818
alexis818
09.03.2018 5 z 5

Třetí díl série a musím říct,že nezklamal.Předchozí díly jsem četla před časem,ale hned se mi děj vybavil a lehce sjem zapadla do příběhu.Líbila se mi celá série.

milunka21
milunka21
31.12.2017 5 z 5

Tuhle sérii zbožňuji.Autorka zase nezklamala. :-)

jindrusa
jindrusa
25.10.2017 4 z 5

O poznání slabší než předešlé díly.

Sofie75
Sofie75
23.10.2017 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Celá ta trilogie mě pohltila.

Ditules
Ditules
17.10.2017 3 z 5

Završení příběhů Hany a její zajímavé rodiny a přátel. Bylo to krásné čtení. I když je škoda, že tam nebylo více historických reálií jako v předcházejících dílech a taky to porodnictví bylo omezeno na minimum... :/

zuzana2599
zuzana2599
12.09.2017 5 z 5

Pro mě to byla radost číst ! Tato série o židovské porodní bábě Hanně je velmi vydařená a i tento třetí díl byl opravdu skvělý.
Prostředí Benátek 16. století, židovského ghetta, krásně prokreslené postavy hlavních hrdinů... Každou stránku jsem četla s velkou chutí a nadšením, byla to opravdová lahůdka pro mou čtenářskou duši :-)

16. století Benátky historické romány historické romance

Roberta Rich