Pořád se dívá

Pořád se dívá https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180958/bmid_porad-se-diva-CrN-180958.jpg 4 161 45

Zbavuje pacienty nočních můr. Co si má ale počít s těmi svými? Na uzavřeném oddělení psychiatrické léčebny je doktorka Nadine Lavoie ve svém živlu. Ví, jak pomáhat lidem obnovit jejich rodiny a vztahy. Nijak zvlášť při tom však netouží přiblížit se vlastní minulosti: některé etapy jejího života působí jako černé díry. Poté co na klinice hospitalizují Heather Simeonovou po pokusu o sebevraždu, Nadine ochotně vyslechne pacientčin životní příběh – a zjistí, že se v mnohém podobá tomu jejímu. Děsivé vzpomínky na dětství jsou zpět. A nejen ony…... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Always Watching , 2013

jasmína
07.04.2014 4 z 5

Kniha byla perfektní, jen asi nic nepředčí napínavost autorčiny prvotiny Stále nezvěstná. Tato kniha je také napínavá, ale prolínající se vzpomínky, které nečekaně ožívají zase nejsou tak strašidelné, aby se člověk bál, ale je to rozhodně výborná kniha, kterou jsem zhltla za 4 dny, a to jsem si ji ještě šetřila, aby to tak rychle neuteklo. Ráda se k ní někdy vrátím.

Lucka385
05.04.2014 5 z 5

V pořadí již třetí kniha od Ch. S., která mě velice bavila. Velice zajímavý příběh z prostředí ,,duchovního centra", který mě opravdu oslovil. Bylo zajímavé číst o nadřazenosti a podřízenosti určitých lidí v tomto prostředí a jejich chování. Přesto, že předpokládám, že život popsaný v komunitě (v této knize) je vymyšlený, kroutila jsem hlavou nad tím, jak s sebou člověk nechá manipulovat a jak tam někdo může dobrovolně vstoupit. K tomu perfektní zápletka jedné psycholožky, celého jejího života, jedné komunity, jedním člověkem.
Tato kniha je možná o něco slabší než ty dvě předchozí. A ano, čekala jsem další naprostou ,,bombu". Myslím, že to tak má každý, kdo četl všechny tři knihy. Ale rozhodně není tato kniha pro mě zklamáním. Příběh to byl zajímavý, napínavý, s dobrou zápletkou a skvělým rozuzlením. Určitě se ke knize zase vrátím.
Pět hvězdiček si kniha určitě zaslouží. Být od jiného spisovatele, dala bych jí taky pět, tak proč jednu ubírat jen proto, že je tato o něco mdlejší než ty předchozí :-).

Morsie
09.03.2014 4 z 5

Pro mě to bylo první setkání s autorkou, takže nemám s čím srovnávat. Upřímně, po téhle knížce jsem sáhla hlavně proto, že se odehrává v blázinci - a to já ráda. No každopádně jsem neměla žádné očekávání, takže možná právě proto mě Pořád se dívá tak mile překvapilo.
Především jsem si tedy užíval hlavní hrdinku. Nejdřív se mi tedy sice zdála docela jako kráva, ale když se postupně začal odkrývat její příběh, přicházela jsem jí víc a víc na chuť. Prostě žádná rychlokvaška!
A totéž platí o příběhu - skoro do poloviny knihy jsem si nebyla jistá, jestli jsem se s tím thrillerem nespletla. Ale pak se to rozeběhne.
O co je pomalejší nájezd, o to jste pak víc napnutí... Znáte to, pomalá předehra a pak - uf.

Mě kniha pobavila - i když v mém případě to není nic neobvyklého. Příběhy z cvokhausů prostě žeru...

Dousabel
08.03.2014 3 z 5

Po pravdě, tentokrát mírné zklamání. Děj je lehce předvídatelný, žádné velké šokující vyústění a překvapení, na jaké jsem byla zvyklá u posledních dvou dílek od CH. S. Nicméně se kniha velice dobře čte, i zápletka není špatná, jen tentokrát chyběly ty nervy a okousané nehty při čtení:)

Neri
04.03.2014 3 z 5

Z nové knihy Ch. Stevens mám dost rozporuplné pocity. Na straně jedné mi silně vadilo téma, nesnáším fanatismus jakéhokoliv druhu a neoslovila mě ani forma vyprávění v 1. osobě, bylo to takové monotónní a ploché. Na straně druhé, autorka je šikovná vypravěčka a dokáže čtenáře vtáhnout do děje, bytˇ přitaženého za vlasy. Zkrátka a dobře, přečteno, ale znovu už bych si to nezopakovala.

thrillery

Chevy Stevens (p)
kanadská, 1973
2019  86%Nenechám tě odejít
2011  89%Stále nezvěstná
2012  81%Nikdy nevíš
2014  76%Pořád se dívá
2021  66%Temné cesty

Kniha Pořád se dívá je v