Pořád se dívá

Pořád se dívá https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180958/bmid_porad-se-diva-CrN-180958.jpg 4 161 45

Zbavuje pacienty nočních můr. Co si má ale počít s těmi svými? Na uzavřeném oddělení psychiatrické léčebny je doktorka Nadine Lavoie ve svém živlu. Ví, jak pomáhat lidem obnovit jejich rodiny a vztahy. Nijak zvlášť při tom však netouží přiblížit se vlastní minulosti: některé etapy jejího života působí jako černé díry. Poté co na klinice hospitalizují Heather Simeonovou po pokusu o sebevraždu, Nadine ochotně vyslechne pacientčin životní příběh – a zjistí, že se v mnohém podobá tomu jejímu. Děsivé vzpomínky na dětství jsou zpět. A nejen ony…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Always Watching , 2013

LutherKing
01.06.2016 4 z 5

Dost standardní trailer. Nijak úplně výjimečný, avšak psaný s bravurou a jednoduchými zvraty.

Bramborka69
31.03.2016

Moc se líbila ta zápletka, i když nějaká část se třeba dala předpokládat. :) Knížka mě ale velmi bavila a horrory, to je moje. :)

orinka3
11.12.2015 2 z 5

Strašně rozvláčný a natahovaný příběh, nezaujal mě. Co bude další stránky následovat, se dalo snadno očekávat.

fis.rena
12.11.2015 2 z 5

Zajímavý pohled do života komuny,do psychiky lidí jak v globálu,tak jednotlivě. Je velmi lehce odhadnutelné kudy se děj bude ubírat a kdo za tím vším stojí.

Martia
06.11.2015 5 z 5

Kniha se dobře čte, je plná zvratů a je psaná formou střídavého děje, kdy hlavní hrdinka
vzpomíná a popisuje svoje dětství kdy žila se svou mámou v sektě ve které vymýval mozky
a velel jakýsi vyšinutý Aaron. Poté když už je dospělá, je psychiatrička a řeší případ Heather, která chtěla spáchat sebevraždu a zároveň hledá svoji ztracenou dceru. Trošku motanice, ale vše se sebou nějak souvisí a na konci to do sebe všechno zapadne.

maličkán
30.05.2015 5 z 5

Úžasná kniha. Letos nejlepší z mých všech přečtených.Potřebovala bych k hodnocení víc jak 5 hvězdiček.

tisha8409
14.05.2015 1 z 5

Dle popisu jsem očekávala, že půjde o vyplouvající temno u psych. lékařky, která nezapomíná všude svůj titul uvádět, avšak vyklubala se z toho jakási... popiska hipísáckého života a klasických prvků všemožných sekt.
Zničehož nic si najednou vzpomínala, ale nic nechápala, do všeho vrtala, tlačila lidi tam, kde nechtěli být a neustále se snažila někoho řídit. Jako osoba se mi nelíbila a ani ten její milý Kevin, který na ni neustále tlačil a vnucoval se jí.
To, co se dělo v té komuně, není ničím novým ani zajímavým - stačí si přečíst články o různých sektách a zjistíme, že tyto fakta autorka pouze posbírala a zařadila do knihy.Tomu chování její dcery se nedivím.
Provázanost Daniela s komunou bil neskutečně do očí. Ve finále tedy příběh nebyl o doktorce, ale o šťourání se do x let starých záležitostí a jen to všem přitížilo. Jako doktorka si měla říci to, co rádi doporučují oni podobným obětem - "musíte zapomenout ,,, chce to čas". Ona to ale jaksi překvapivě nezvládla... no nic moc prostě.

Kodetka
14.04.2015 3 z 5

Téměř po celou dobu mi nebylo jasné, jakým žánrovým směrem se kniha ubírá. Příběh je nemastný neslaný a tak nějak se točí v kruhu. Kdyby spisovatelka ubrala knize cca 100 stránek, mohlo to být zajímavé čtení.

Zrzavá_Tereza
11.04.2015

Šla jsem do knihkupectví jen tak se podívat s tím, že si nic kupovat nebudu. Ale pak jsem zahlédla slevy, tahle knížka byla za stovku, tak jsem si řekla - zkusím to.
Je pravda, že začátek se vlekl a čekala jsem, co se z toho vyvrbí. No, nebyl to zas takový zázrak, ale pointa se mi celkem líbila, i to téma komuny, o které jsem zatím žádné knížky nečetla.

TessaJean
05.04.2015 4 z 5

Ze začátku mě kniha nebavila a vůbec jsem se nedokázala do děje začíst. Jak jsem ale obracela stránky, zjistila jsem, že knížka je vcelku dobrá a od poloviny už jsem se od ní nedokázala odtrhnout.:))) Takže mě kniha vůbec nezklamala.
Děj bych hodnotila jako velice psychologický.:)

blanickaa1
29.03.2015 3 z 5

Prostě kniha. Dočetla jsem, zavřela jsem, uklidila nahoru do knihovny a už se k ní vracet nebudu. Nebylo to špatný, to vůbec, jen pro mně psané celkem nudně. Hlavní postava nemastná, neslaná, moje sympatie si rozhodně nezískala.

Vladísek
13.01.2015 4 z 5

Knížka nebyla špatná, ale dvě předchozí, které jsem od autorky četla, byly dle mého názoru mnohonásobně lepší. Od knihy jsem čekala více. Určitě však knihu nezavrhuji.

Sobotikova
24.11.2014 3 z 5

Námět mi nepřišel špatný, ale do knížky jsem se nemohla začíst. Připadalo mi to jakové takové povídání...vůbec mne děj nestrhl ..nepohltil, nevím jak to líp popsat.

Jia
07.09.2014 4 z 5

Po předešlých dvou výborných knihách to vypadá, že autorka vyčerpala zásobu svých nejlepších nápadů. Dokonce jsem měla dojem, jako kdyby to ani nepsala ona, ale nějaká její starší přítelkyně. Občas byla knížka napínavá, sem tam jsem se přistihla, že se mi rozběhly myšlenky jinam a na konci stránky jsem nevěděla o čem jsem četla a musela se vracet.
Tím, že autorka svou předešlou tvorbou nasadila laťku pořádně vysoko, asi ji teď všichni posuzujeme hodně přísně. Ve srovnání s oběma knihami bych musela dát 3,5 *, ale pokud budu hodnotit samostatnou knihu, dám 4,5 *, protože je to přece jenom kvalitní psychologický thriller.

bookcase
05.09.2014 4 z 5

Na předchozí dvě knihy autorky to až tak nemá, ale i tak je to čtivý a napínavý psychologický román.

patys
18.08.2014 5 z 5

Kniha je svým způsobem zajímavá a vtáhne Vás do děje. I když nepředčí svůj první debbit Stále nezvěstná, čtete ji jedním dechem, alespon já. Normálně bych asi knihu s tímhle tématem nechala ležet na pultě, ale byla jsem zvědavá na další román. Mám doma zatím všechny 3 její vydané knihy a s napětím budu očekávat další. Knihu doporučuji.

Hella
02.06.2014 4 z 5

Pěkné, čtivé, napínavé.

frukeška
02.05.2014 5 z 5

Já teda musím přiznat, že knihou jsem byla pohlcena od začátku až do konce. Kdybych nemusela, tak se od ní ani neodtrhnu a stále jen čtu. Od autorky jsem četla knihu Stále nezvěstná, se kterou jsem taky byla velmi spokojena a ani tahle kniha není jiná. Možná je o malinko slabší, ale má taky úplně jiný příběh. Pět hvězd však dát musím. Těším se, co dalšího napíše :)

MartinaF
22.04.2014 3 z 5

Trochu zklamání z mé strany. Myslela jsem, že i když je to psychologický thriller, bude tam napětí, strach a podobné věci, které nahání husí kůži. Bohužel tam nic takového nebylo.

Martink@
13.04.2014 2 z 5

Na knížku jsem se těšila, po předchozí zkušenosti s autorčinou první knihou Stále nezvěstná jsem popravdě čekala "něco víc". Nevím zda moje zklamání zapříčinilo téma knihy, které se točilo kolem sekty nebo jestli mi nebyla moc sympatická hlavní hrdinka... Každopádně mi tentokrát kniha nesedla... Přišla mi i lehce stereotipní, bez dinamiky.... Dočetla jsem ji, ale neohromila mě... Jdu na přeskáčku, čeká mě tedy její druhá kniha.... tak uvidíme .... :-)

thrillery

Chevy Stevens (p)
kanadská, 1973
2019  86%Nenechám tě odejít
2011  89%Stále nezvěstná
2012  81%Nikdy nevíš
2014  76%Pořád se dívá
2021  66%Temné cesty

Kniha Pořád se dívá je v