Poprvé a pak pořád znovu

Poprvé a pak pořád znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11035/bmid_poprve-a-pak-porad-znovu-YQp-11035.png 4 305 75

Když v květnu tohoto roku vyšla v Německu kniha Poprvé a pak pořád znovu, stala se okamžitě bestsellerem a její autorka rázem nejčtenější německou ženskou autorkou. Neobvykle otevřená výpověď Lisa Moosové, která se ve svých šestnácti letech ocitla ve světě prodejné lásky a která se nyní ve svých sedmatřiceti rozhodla vylíčit svůj mimořádně pohnutý osud, oslovila během jediného měsíce více než sedmdesát tisíc čtenářů. Přestože se autobiografický příběh Poprvé a pak pořád znovu odehrává převážně ve světě prostituce, jeho síla a čtenářská přitažlivost netkví pouze v otevřenosti líčení sexuálních scén, nýbrž i v lidskosti, odvaze a upřímnosti její autorky. Přes všechny pády, dramatické zvraty se Lisa Moosová nikdy nevzdala naděje a víry v opravdovou lásku, která jí jako ženu a matku provázela po celý život.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Erotika
Vydáno: , Rybka Publishers

Das erste Mal und immer wieder , 2005

Sasha001
22.03.2020 5 z 5

Velmi otevřené líčení autorčina života. Každý svého štěstí strůjcem.

Ouninka
24.09.2019 2 z 5

Tak po dlouhé době můžu říct, že mě kniha moc nechytla...Deník prostitutky-dvojí život paní Ester byla mnohem povedenější kniha...první polovina se mi líbila, druhá už byla přehnaná a plná zhovadilostí ( vím, že je to dle pravdy), ale bylo to až nechutné....

kratochk
04.09.2019 5 z 5

Užasny, skvěly. Takovy ten pocit, když dočtete a najednou je prazdno a premyšlite, co dal. :-D Super knížka, zajímavá, šokující, překvapující. doporučuji

Kasparice
21.06.2019 3 z 5

Kniha mě bavila ze začátku, ke konci už jsem ji četla jen, abych ji neodlozila nedoctenou.

Val
03.05.2019 5 z 5

Hoď kamenem, kdo jsi bez viny ... Bylo by opravdu velmi lehké hlavní hrdinku odsoudit. Cesta, kterou se Lisa vydala začala už v dětství. Je pravdou, že měla několik šancí začít žít normálně, ale většinou se jí okolnosti, ať nepřízní osudu nebo vlastní vinou, vymkly z rukou. Podle mě je tohle její cesta životem, ať už jakkoli hříšná a pro mnohé z nás nepochopitelná. Co jsem těžce rozdýchávala, byl její vztah k synům. To pro mě bylo nepochopitelné.
Nicméně, kniha je velmi čtivá , byť pro puritány nepřijatelná.

Crozz
16.12.2018 5 z 5

Silný příběh, kniha opravdu neuvěřitelně otevřená.

ještěrka38
25.10.2018 3 z 5

Chvilkama hodně nechutný příběh. V podstatě nic ohromujícího nebo překvapujícího.

PetraBery
20.08.2018 2 z 5

Přečteno spíše ze zvědavosti, kolegyně měla knihu na stole. Kdybych nepřečetla, o nic bych nepřišla. Životní příběh Lisy mě moc nebavil, stále se opakující scénář… Informace o prostituci byly některé drsné a zvrácené. Ona sama byla prostě nepoučitelná a její vztah k synům mi jako matce přišel nepochopitelný.

LuckyZ
13.08.2018 4 z 5

Vynikající kniha otevřeně popisují prostituci. Velmi mě překvapila, a četla se velmi dobře. Doporučuju.

Dashow
18.06.2018 3 z 5

Přečetla jsem, téma velice zajímavé, ale musím se přiznat, že už jsem se musela ke konci do čtení nutit. Pořád jedno a to samé dokola.... šlapu, zamiluju se, nešlapu, rozejdu se, ... šlapu, zamiluju se, nešlapu, rozejdu se, ... šlapu, zamiluju se, nešlapu, rozejdu se, ... Pořád znovu a znovu. Myslím, že už jsem četla zajímavější knihy. Nenachne, ani neurazí.

Nika_bk
08.01.2018 4 z 5

Je mnoho ľudských osudov a tento patrí medzi tie, ktoré by nikto žiť dobrovoľne nechcel...poprečítaní tejto knihy som si červenú uličku v Amsterdame prezrela inými očami..

lil16
15.06.2017 3 z 5

Knížku jsem četla na doporučení známe. Věděla jsem, co od knihy očekávat, ale nedočetla jsem. Hlavní hrdinka mě začala ke konci hrozně iritovat a neměla jsem vůbec chuť knihu dočíst jelikož jsem věděla, že je to pořád dokola a že hlavní hrdinka je neponaučitelná.

EvikU.
06.04.2017 3 z 5

Byla to síla a byla to síla. Jo dočetla jsem ji, ale bylo to fakt něco.

oolinkaa
04.08.2016 3 z 5

Tak moc jsem se na knihu tesila a ve finale jsem se musela premlouvat, abych ji docetla..bavi me cist o tomto tematu - prostituce,drogy atd..ale tato kniha byla peo me zcela nezazivna,spatne se mi cetla. Mozn je to tim,ze jsem cerstvou maminkou a nyni mam na toto uplne jiny pohled a nazor nez za ,,mlada,, . Nejvic mi vadili uvahy typu: nechat si dite, nenechat? Co mu dam jist..joo,radai pujdu sexovat a dite dam k adopci :/ to uz bylo na me moc..no nevim, nejsem z toho nadsena a urco se ke knize uz nevratim

Safik25
16.07.2016 5 z 5

Knihu mám doma již několik let. Ale až teď jsem dostala chuť si jí přečíst. A byla to síla. Jinak se to nedá nazvat. Nemohla jsem jí odložit, dokud nebylo dočteno. Dost drsné. Pro mě příběh jako z jiného světa. Doporučuji.

Loovenka
14.07.2016 2 z 5

Kniha nebyla špatná, ale stálo mě tak trochu víc úsilí ji dočíst. Zvrácenost lidí nezná meze, už tam chyběl jen fekál :D

maličkán
21.06.2016 5 z 5

Tak toto byla bomba. Velice čtivě napsaná autobiografie, vše syrově popisováno, bez servítků.Pár posledních stránek jsem dočítala v autě, když jsme jeli nakupovat, kde nikdy nečtu. Je neuvěřitelné, co zákazníci po prostitutkách požadují za praktiky. Hrdince zjevně nebylo nic zatěžko, asi byla sama nymfomanka. Bohužel nejsmutnější na tom bylo to, že do té její celoživotní hry zasáhly děti. Těch mi bylo hrozně líto. A kvůli nim měla takového života nechat, měla spoustu možností. Ale asi jí takový život vyhovoval a nehodlala se ho vzdát.

nikinikiniki
12.06.2016 5 z 5

Kam se na tuto knihu hrabe medializovaná a stále dokola omílaná knížka Padesát odstínů šedi.. tohle, to je teprv něco! ;) Určitě vřele doporučuju, kdo se nestydí a sem tam si něco přečte o sexu.

ivusse
20.02.2016 3 z 5

Ta nějak mám pocit, že se to všechno, co je v knize napsáno, za tak krátký čas snad ani nedá stihnout... co vše hlavní hrdinka udělala, dokázala, pokazila... není toho nějak moc? Lisa je mi dosti nesympatická tím, jak se chovala ke svým dětem, zejména k Steffenovi, kterého mi bylo dost líto. Celá kniha mi přijde spíš tak trochu přitažená za vlasy. Je to autobiografie, ale Lisa se doslova vyžívá v lascivních výrazech. Snad aby dodala knize na autentičnosti? Kniha není špatná, ale vracet se k ní jistě nebudu.

Mispulec
09.03.2015 5 z 5

Naprosto skvělá, otevřená a upřímná kniha.. Ani okamžik jsem neodsuzovala její život, každý ho nějaký má. Kdo se nestydí číst o sexu, tak vřele doporučuji :)

sex sexuální úchylky prostituce sexualita autobiografické prvky BDSM

Autorovy knížky

Lisa Moos
německá, 1968
2005  78%Poprvé a pak pořád znovu

Kniha Poprvé a pak pořád znovu je v