Poprvé a pak pořád znovu

Poprvé a pak pořád znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11035/bmid_poprve-a-pak-porad-znovu-YQp-11035.png 4 305 75

Když v květnu tohoto roku vyšla v Německu kniha Poprvé a pak pořád znovu, stala se okamžitě bestsellerem a její autorka rázem nejčtenější německou ženskou autorkou. Neobvykle otevřená výpověď Lisa Moosové, která se ve svých šestnácti letech ocitla ve světě prodejné lásky a která se nyní ve svých sedmatřiceti rozhodla vylíčit svůj mimořádně pohnutý osud, oslovila během jediného měsíce více než sedmdesát tisíc čtenářů. Přestože se autobiografický příběh Poprvé a pak pořád znovu odehrává převážně ve světě prostituce, jeho síla a čtenářská přitažlivost netkví pouze v otevřenosti líčení sexuálních scén, nýbrž i v lidskosti, odvaze a upřímnosti její autorky. Přes všechny pády, dramatické zvraty se Lisa Moosová nikdy nevzdala naděje a víry v opravdovou lásku, která jí jako ženu a matku provázela po celý život.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Erotika
Vydáno: , Rybka Publishers

Das erste Mal und immer wieder , 2005

cincila
21.02.2024 3 z 5

Zajímavý příběh.....

jana4084
07.01.2024 5 z 5

Tuhle tématiku jsem četla poprvé a musím říct, že mě to tedy překvapilo. Mile i nemile. Prostituci ráda nemám, ale příběh této ženy byl zajímavý. Sepsala svou cestu prostitucí a já neměla slov. Bylo to fakt hodně o sexu s muži, o úchylkách, ale i o tom, jak hledala lásku svého života i lásku k dětem. Konec mě překvapil, jelikož jsem tak nějak doufala v happy end...

Allys
22.08.2023 3 z 5

Priemerná autobiografia, v ktorej mi najskôr bolo autorky ľúto, hlavne čo sa týka detstva a dospievania, ale v dospelosti mi svojimi rozhodnutiami prišla nesympatická. Od života dostala niekoľko možností, ako sa z toho dostať a svojim egoizmom a sebeckosťou si pokazila všetky, jej hranie sa na obeť bolo únavné. Čím sa autorka živí som vedela už z anotácie a s tým problém nemám, ale nezodpovedné a bezohľadné správanie sa, neustále odkladanie detí niekam, len aby sa mohla opíjať do rána, flákať sa a mať sex zadarmo v podstate s kýmkoľvek, keď sa náhodou chvíľu živila inak, mi prišlo úbohé. Taktiež popisy samej seba, aká je sexy, úžasná a neodolateľná a pritom skončila stále v horšom podniku a za menej peňazí - ťažko tomu veriť. Aspoň na sklonku kariéry našla zaujímavú variantu obživy.

WildEv
13.07.2023 odpad!

Už jen tři stránky stačily na to, aby se mi z příběhu plného oplzlosti a nechutných výtažků z oblasti sexuálních zážitků obracel žaludek. Škoda papíru na takový škvár. Příběh měl zůstat někde schovaný v šuplíku. Jestli tohle je považované za bestseller, vypovídá to něco o poklesu civilizace. Odmítám dále ztrácet svůj čas takovým hnusem, který ani trochu nemá co společného s literaturou. Za mě jedno velké Fuj!

Badger
09.07.2023 3 z 5

Když jsme hlídali čáru, vždy ve 4 odpoledne přijel jede fryc v pólu pár metrů od hranice, pustil dechovku, mrk na nás a začal si ho pucovat.

Do dnes je to veselá historka, které nikdo nechce věřit, avšak to nebylo všechno co jsme tam viděli a o frycích mám svou představu.Tohle jí jen o málo rozšířilo.
Scéna s prasečím chlívkem jen potvrzuje co za esa se tam rodí.

PavlaA
21.03.2023 4 z 5

Zajímavé čtení, splnilo moje očekávání. Popis některých sexuálních tužeb u zákazníků mě občas i rozčarovalo. Zajímalo by mě, jak žije Lisa dnes.

Daduna
13.03.2023 4 z 5

Kniha splnila moje očekávání. Syrový příběh ženy, která se živí sexem. Na druhou stranu nezná nic jiného a hledá i pravou lásku. Snad ji našla, přála bych jí to.

escapelle
25.04.2022

Kniha mě velmi bavila. Nechutného ani zvráceného na ní neshledávám nic. Proti gustu, žádný dišputát. Pokud v tom nejsou děti,zvířata a všechny strany souhlasí, ať si každý dělá co chce.:-)
Přečteno jedním dechem. To co Lisa mohla něho měla udělat jinak nesoudím. Máma se asi snažila být dobrá, ale nasekala spoustu chyb.

Toledo
24.01.2022 4 z 5

Velmi zajímavá a neobvyklá kniha. Skoro celou knihu me Lisa štvala tím, ze se (aspoň podle popisu těch osob) hnala k jednomu budižkničemu ke druhému a vlastně tak skončila vždycky sama a v nesznazich. Na druhou stranu bylo zajímavé číst, jak to v těchto kruzích chodí a poslední kapitoly o SM byly opravdu syrové a bez přikras až jsem se skoro styděla :)
Dej ubíhal, pořad se neco dělo a vlastně me to ve finále i bavilo.

brabofka
14.01.2022 4 z 5

Nepředstavitelné, nepochopitelné a přesto strhující. Knížku jsem četla na 3x. Začátek byl pro mě dost krušný, také s ohledem na to že tam byly děti. Je nepředstavitelné, že něco takového může v dnešní době projít. To to nikomu nevadilo? Přijde mi, že v tomto směru autorka klouže hodně po povrchu (a de facto po tenkém ledu). Zato veškeré praktiky jsou popsány do nejmenších detailů. Nepochopitelné, že se jí podaří tolikrát vstát a jít dál. Tolik peněz co protočila, ztratila a nebo dostala jen tak.... Strhující tak, že byť Vás každá řádka překvapuje, hnusí se vám nebo se až stydíte, i tak čtete pořád dál a dál v čím dál se zrychlujícím tempu.... až.... je konec. Takmer ružový pribeh, to je to co mě napadá jako podtitul. Jediné co dělá je to co umí. Souloží. S kýmkoli, kdykoli a kdekoli. Kde jsou děti, příbuzní, úřady? Neplatí daně? Nechodí nakupovat, nejí, nežije. Jen souloží. Toto není životní příběh. To je soulož od začátku do konce. Samotný život děvky zde nepoznáme.

MirkaProk
24.11.2021 2 z 5

No, co k této knize napsat. Drsný příběh, chvílemi nechutný. A zjištění, že spousta chlapů jsou uchylní prasata.

JancaMia
31.05.2021 5 z 5

Tohle bylo smutné , nicméně ještě pořád je to někde realita všedních dní ...

Jurajovamaka
27.02.2021 5 z 5

Smutný, ale pravdivý príbeh chytajúci za ❤.
Deti by nemali trpieť :-(

maximus13
26.11.2020 odpad!

Něco tak hloupoučkého a naivního člověk zřejmě potká pouze v této oblasti "podnikání". Ubrečená knížka o jedné hloupé osobě, která pochopitelně k sobě přitahuje další podobné individua. Knihu jsem si zapůjčil s představou, že se dozvím něco o pozadí a fungování této nelegální činnosti a s tím spojeným "podsvětím". Místo toho vás čeká pouze fňukání, stěžování, obviňování okolí a všech, kteří se do života dané hloupoučké slečny dostali. Na konci popsala pár svých opravdu nechutných Německých zákazníků a toť vše. V knize je však velice dobře vidět proč někdo začne v této branži. 1) úplně v první řadě peníze, ale spousta peněz. Kolem 20 let slečna pracovala ve velmi luxusním klubu, kde byli zákazníci velice movití. Totální finanční negramotnost slečny, kdy kopy peněz utrácí za byt, boty, šaty (neměla je k výkonu povolání) vyloženě uvádí závislost na denním nakupování drahých věcí. 2) volnost denních příchodů do práce. Buď jdu a vydělám balík, nebo se mi nechce. 3) pád do dluhů. S přibývajícími roky ji začínají nahrazovat mladší "spolupracovnice". Odchod do klubů nižších kvalit s klientelou "z ulice". 3) Potíže s finančákem kvůli dluhům, sociálce kvůli dětem. 4) Pád na dno, kdy se prodává za sklem ve výloze ve "vykřičené uličce". Lidská i knižní tragédie. Paní by měla chodit kanály a ne si hrát na rádoby spisovatelku. Lepší zpracování by jistě bylo, kdyby byla kniha napsaná jako rozhovor, který by vedl redaktor.

cirruska
03.10.2020 5 z 5

Sepsat takhle otevřeně příběh svého života, hlavně upřímně přiznat vše sama sobě a pak následně to poslat do světa vyžaduje obrovskou sílu a odvahu. Čtení to bylo zajímavé, jak z pohledu na svět prostituce a různých úchylek, tak i pro vhled do nitra "rozbité" ženy, která se nevzdává.

Popko
06.08.2020 5 z 5

Tak to byla jízda! Drsná kniha, silný, šílený a pravdivý příběh. 50 odstínů šedi se může jít zahrabat - přečetla jen první díl a o další nemám zájem.

Ashi
11.07.2020 5 z 5

Silný příběh.

ctenarka881
07.05.2020 4 z 5

Knihu jsem cetla uz pred lety, ale moc dobre si ji pamatuji.. neuveritelne zvraty.. byla jsem v soku a do ted si tu knihu pamatuji.. je to drsny pribeh, takze nic pro slabe povahy.. ale doporucuji

Radka1911
23.04.2020 5 z 5

Velmi otevřený a drsný životní příběh autorky pohybující se ve světě prostituce.

Ophelie
29.03.2020 4 z 5

Kniha se četla dobře, ačkoliv některé líčení scén bylo hodně otevřené a hraničilo s nechutností... Líbila se mi ale upřímnost vyprávění, i když v některých rozhodnutích jsem Lisu nechápala (např. adopce dítěte apod). Každý nese zodpovědnost sám za sebe a za svůj život, stejně tak i Lisa, která to určitě neměla v životě jednoduché, ale nemusela jít nutně cestou prostituce - její volba. Kniha je rozhodně zajímavá, stojí za přečtení.

sex sexuální úchylky prostituce sexualita autobiografické prvky BDSM

Autorovy knížky

Lisa Moos
německá, 1968
2005  78%Poprvé a pak pořád znovu

Kniha Poprvé a pak pořád znovu je v