Popravčí

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/308497/popravci-LCs-308497.jpg 4.7850

Robert Hunter (2.)

The Executioner (2010)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, BB art

romanka26
včera

Perfektní jako vždy :)

Arminka

Přečteno jedním dechem a opět autor nezklamal. Jeho knihy mě prostě baví :-).

Princezna_V

Jedna hvězda dolů za zbytečně nechutný kapitoly s mučením obětí.

d.a.s.a

Vím, co tě na smrt vyděsí...

cie

Bylo to moc napínavé...dala bych i pět hvězd, ale vadí mi, že hlavní hrdina je až moc dokonalý! :-D

SimonaP

Knížka mě moc bavila. Přečetla jsem jí za chvíli, už se těším na další díl.

Darami87

Tolik brutality... Něco tak šíleného jsem ještě nečetla a celou dobu jsem si kladla otázku: "Co je to za šílenou bestii!?" A pak.... Přišlo pochopení. A to až takové, že mi bylo líto, že pachatele chytili. Vzhledem k bolesti jeho a desítek jiných, si oběti vytrpěly přesně to, co si zasloužily. Kdo seje vítr, bouři sklízí a Boží mlýny melou.

L.R

jednoduše super ... mám za s sebou první 2 díly a už sháním další.

DericCaster

Můj druhý Carter v pořadí a laťka je opět o kousek výše. Oproti prvnímu dílu série, jsou zde vraždy už popsány daleko precizněji a určitě to asi nebude nic pro citlivky. Těším se na další díly ;)

nevřelka

Vynikající, napínavá knížka, která má opravdu šťávu, dokonce i na mě to bylo hodně, ale hodně temné. Doporučuji všemi těm, co se rádi bojí :-).

david5746

Opět napínavá krimoška s tématem dvou ujetých sériových vrahů. Opět čtivé a opět přečteno jedním dechem, opět bez větších hluchých míst. Ale opět tak nějak stejné. Prostě mě první díl série bavil o pidikousek víc, asi v tom hrál roli ten wow efekt z něčeho nového. Je to každopádně pořád plný počet, některé morbidní popisy neměly prostě chybu, až jednoho mrazilo. Carter prostě atmosféru opravdu umí.

LaPetja

Byla toho napsána spousta. Chris Carter ale pozvedl detektivní žánr na zcela novou úroveň. Pecka!

hasič

Zbožňuji Cartrovu tvorbu.

TheMarki

Napinava, velice ctiva, nadchnul me hned první dil. Cte se samo, místy detailně popsány vraždy (pro úplně slabé povahy to není). Doporučuji!

Knižníkritička

Za mě nejlepší autor vůbec. Jeho knihy jsou napínavé a konec vždy překvapivý. Robert Hunter je mi strašně sympatický a jeho příběh miluju. Zbožňuji všechny díly, ale nejlepší jsou podle mě Popravčí, Zloba a Hovor se smrtí

JessyPitt

Prostě zase jedním dechem, tyhle detektivky me vždycky dostanou..

Nixa

Druhý díl byl ještě lepší než první. Vrah který vraždí lidi právě tím způsobem čeho se nejvíce bojí? To je opravdu mrazivé a kruté. Robert a Garcia jsou velmi sympatičtí a hned jsem si je oblíbila. Opět čtivé a napínavé!

kotuldaa

Knížka vás pohltí od začátku až po konec.

Makyyy

Další skvělý kus tohoto autora.Prelouskano za 1 odpoledne.Doporucuji!

Johnyk

předchozí mě zaujal víc

MirkaProk

Další skvělá kniha od Cartera

Adelajda_4

Druhé setkání s autorem bylo stejně skvělé jako první. Ačkoliv jsem si chtěla dát trochu pauzu od severských detektivek a přečíst si něco méně drsného, s Carterem to úplně nevyšlo. Řekla bych, že jsem dost "otrkaná", ale v některých pasážích bylo mírně špatně i mně. Poměrně drsné syrové popisy i surovost vraha, o to není v knize nouze. Kniha je skvěle napsaná, má zajímavý motiv a postavy obou detektivů jsou velmi sympatické, tak snad nám oba dlouho vydrží. :)

amanda99

Druhá knížka od autora a nedala se snadno odložit,super a doporučuji,prožívala jsem to jako bych stála hned vedle obětí.

Holanka

Tohle je již druhá kniha, kterou čtu od tohoto autora a jsem nadšená. Kniha mě nezklamala. Ohromila mě. Nemohla jsem se od ni odtrhnout. Příběh je svižný, dynamický, akční, napínavý a naprosto strhující román, který mě pohltil a nemohla jsem ani spát. Moc knihu doporučuji, je to velmi dobré a napínaví čtení. Musela jsem dát nejvyšší hodnocení a už se nemohu dočkat dalších dílů.

Blafoun

Druhá kniha byla stejně super jako ta první. V kostře příběhu se u mě sice občas vynořil pocit lehkého deja vu z první knihy, ale zážitek ze čtení mi to nepokazilo. :-) Je to napínavé, pohlcující, trpíte spolu s oběťmi, nenávidíte vraha a chcete ho dostat co nejdříve... co více si od krimi žánru přát? Z Carterových knih je cítit, že spravedlnost existuje a dřív nebo později přijde. Není potřeba žádného šíleně překombinovaného děje s absurdními zvraty současných rádoby bestsellerů aby byl požitek z knihy jak má být.
Carter se právě zařadil mezi mé nejoblíbenější autory a těším se na další případy v podání Huntera a Garcii.

danny_21

I druhé setkání s tímto autorem a jeho hrdinou končí hodnocením v lepším průměru, protože kromě krvavějšího popisu ukončení života a následnému bádání na místě činu, nenabízí nic nového ve srovnání s tím, co v tomto žánru s výjimečným kriminalistou ( Hunter nicméně není žádné eso, i když Carter se ho z něj snaží dělat ) bylo už napsáno. V tomto případě ubylo příhodných náhod, motiv uvěřitelnější než minule, jen nechápu, proč autor představil postavu psychotroničky, která byla pro celkový děj nakonec nepodstatná - že by v figurovala v dalších pokračováních ? Navíc doufám, že se ze záchrany parťáka opět v závěru nestane pravidlo, ještě to do třetice s Robertem Hunterem zkusím - 65 %

sun.from.ibiza

Opět musím dát plný počet. Nejsem žádný "čajíček", když jde o popisy vražd. Nicméně, když jsem se dostala k vraždě s krbem... poprvé v životě se mi udělalo trochu nevolno. Mám tušení, že na tuhle knihu dlouho nezapomenu. Carter je génius, jsem nadšená, že v jeho knihách není nikdy žádná komedie navíc a mám chuť se pustit do dalšího dílu. Ale protože vím, že budu nešťastná, až tuto sérii dočtu, raději si dám nějaké odpočinkové fantasy.

Ještě bych ráda dodala, že Mollie mě opravdu hodně bavila, vůbec by mi nevadilo, kdyby se ještě v nějaké další knize objevila.

nicole1990

Opět dokonale napsané je až hrozné,co dokáže šikana a jakého netvora z nás může udělat... Akorát mě trošku štvalo,že se tam prolínali dva druhy vražd takže místama jsem v tom měla zmatek.. Vrah by mě ani v nejmenším nenapadnul tipovala jsem někoho uplně jiného.

TessaJean

Znovu sázka na jistotu. :) Ačkoliv detektivky moc nečtu, musím říct, že od Chrise bych přečetla všechno bez nějakých obav, že mě to snad nebude bavit. Úžasná kniha a jdu se hned pustit do další..

Edlik

Opět skvělé. Nechybí napětí a příběh je zamotaný. Vrah je naprosto nelítostný a vraždy jsou neuvěřitelně brutální. Většinou mi to nevadí, ale několikrát se mi opravdu udělalo špatně. Pro slabší povahy to místy může být až moc drsné.

Kniha v žebříčku

88. nejlépe hodnocená kniha