Popravčí

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/308497/popravci-LCs-308497.jpg 4.7738

Robert Hunter (2.)

The Executioner (2010)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, BB art

Edlik

Opět skvělé. Nechybí napětí a příběh je zamotaný. Vrah je naprosto nelítostný a vraždy jsou neuvěřitelně brutální. Většinou mi to nevadí, ale několikrát se mi opravdu udělalo špatně. Pro slabší povahy to místy může být až moc drsné.

mirka71

Stejně jako Dvojitý kříž skvělé, napínavé do poslední chvíle, konec překvapil, chvílemi fakt drsné.

Ivi835

Skvělá četba

Sudin

Čtivé, napínavé, místy drastické. Akorát ta druhá dějová linka s Řezníkem už mi přišla moc a byla taková nemastná, neslaná. Kvalitní jednohubka po jiných komplikovaných příbězích plných zvratů.

josska

Tak to byla jízda,napínavá,místy drastická,krátké kapitoly super.Těším se na třetí díl ...

Enamorada

Kvalitní napínavá knížka, na můj vkus vraždy příliš brutální:) Vyhovovaly mi krátké kapitoly, dodávaly knize spád a čtení se dalo snadno přerušit, když potřebujete odběhnout. I když místy bylo těžké odtrhnout se. Zajímavý nápad, ale podle mého názoru nebylo všechno dostatečně vysvětleno a já nemám ráda nejasné věci:)

knihomolka525
01. květnaodpad!

děj čten na přeskáčku

ILoveBooks258
01. květnaodpad!

Na chlup stejná jako všechny detektivky co se snaží působit jako výtvor spisovatelského génia. V jednu chvíli je hodně detailní a v druhé se na detail úplně kašle.Nad knihou jsem zívala a téměř mne příběh unudil k smrti-Nejlépe fádní a strašně "děsivá".Děj byl místy až k smíchu.A název?Tím se kniha pohřbila do mého osobního žebříčku 5 nejhorších knih.

lenka7679

Opět skvělý díl, řekla bych o trošičku horší než než první, ale tak o kočičí fousek. Jdu na další díl, tak doufám, že to bude opět skvělé počtení. Robert je jako klaďas prostě skvělý Garcia jako parťák nezůstává pozadu. A příběh se čte opět sám a tentokrát jsem si vraha netipla.

Lotka

Detektivka, která si i u druhého pokračování udržela svou úroveň. Hlavní hrdinové detektivové neztratili nic na sympatiích a příběh poutavý až do konce.

esfinge

Carter se cte proste skvele. Kratke kapitoly, ktere me nutily cist jeste a jeste a jeste...Skvely, i kdyz tedy dost morbidni pribeh. Urcite si prectu dalsiho Cartera

ivoiro

Bylo to moje první setkání s tímto autorem. Určitě se pustím i do dalších příběhů této série, ale něco mi v příběhu scházelo. Není to kniha, která by mě držela a nepustila.

vladka1695

Kostrbaté,povrchní, naprosto obyčejné. Spousta nereálných náhod,kterým se dá pouze zasmát.Bohužel,je spousta mnohem lepších knih tohoto žánru.

Lenka40

Tak dalších 342 stránek úžasné knihy od Cartera.Musím říct , že Chris Carter opět nezklamal. Zase chytáme psychopata , který za sebou nechává zohavené mrtvolky. Tohle je moje 3 kniha od Cartera a určitě si pořídím další a třeba se mi konečně při četbě podaří správně typnout vraha .Zatím jsem neměla úspěch . Takže opět moooc doporučuji .

Art82

Tak to bylo zase něco. Fakt dobrá detektivka prostě detektiv Robert a jeho parťák prostě nezklamou. Trochu krvák ale bez toho by to nebylo to pravé Carterovo dílo.

saez

Moje první setkání s Carterem a jistě ne poslední. Má výborný styl, krátké kapitoly mi vyhovovaly a děj byl drsný, místy i vtipný, měl spád a rozhodně nenudil. Těším se na další knihu.

Jablotro

Tak měla jsem trochu strach, že po Dvojitém kříži, což bylo naprosto skvělé dílo, už tak nějak budu vědět co mám očekávat a kniha už nebude tak strhující. Omyl! Jsem opět nadšená, nemám co vytknout a ani tentokrát jsem neuhádla pravého pachatele. Motiv byl k zamyšlení, pro tuto dobu absolutně hodící se. Možná by to měli přečísti někteří puboši, aby se nad sebou zamysleli. Opět ráda doporučuji!

Misan1993

Druhý díl Huntera a další paráda. Co víc říct. Škoda, že nemí v hodnocení šestá hvězda.

Twinny

Do prvního dílu jsem se zamilovala, čekala přes měsíc na Popravčího. Hned, jak se opět dostal do knihkupectví, jsem pro něj běžela. A byla to teda jízda. Zítra navazuju Nočním lovcem, doufám, že mě kluci nezklamou.

Marabu

Carter absolutně nejlepší čtení posledních roků v detektivním žánru. Akce a spád nenechá kmihu odložit dokud tělo dokáže být vzhůru.

efka.saf

Mé první setkání s Chrisem Carterem, které dopadlo famózně! Na autora jsem narazila už před nějakým časem a překvapilo mě vysoké hodnocení všech jeho knih, takže jsem věděla, že se do něj dřív nebo později pustím. Co mě ale trošku odrazovalo, byla naturalisticky popisovaná zvěrstva, o kterých se zmiňoval nejeden čtenář v komentářích, a i když můj žaludek za ta léta už něco vydrží, pořád jsem váhala. Pak ale přišla zpráva z knihovny, že Popravčí čeká a nebylo již cesty zpět :).

Už v první kapitolce nás Carter krásně naladí na svou vlnu sadou mučeníčka, a i když se mi žaludek poprvé otočil kolem své osy, hned jsem věděla, že tohle mě už nepustí. Nesmírně oceňuji kratičké a úderné kapitoly, ve kterých autor dávkuje napětí pomalu a postupně a nejednou jsem přečetla o 50 stran víc, než jsem měla v plánu, a to jenom proto, že autor zakončoval kapitoly tak, že jsem prostě knihu nemohla odložit. Oba vyšetřovatelé mi okamžitě padli do oka a já děkuji autorovi, že z nich zase neudělal alkoholové trosky, které případ nerozlousknou bez flašky vodky z večerky za rohem. A co samotné vraždy? Jo, tak tohle byla tedy síla. Carterova fantazie v tomto ohledu očividně sahá dál, než fantazie běžného smrtelníka a já musím říct, že zvlášť v jednom případě mi opravdu běhal mráz po zádech. Nikdy bych se nechtěla ocitnout na Carterově seznamu nepřátel :).
Co se týče rozuzlení, nemám opět jedinou připomínku. Autor poodhaluje pravdu postupně a nic v knize není navíc ani v ní nechybí. Prostě pecka každým coulem a já jdu pozlatit místo v knihovně, kam hodlám knihy Chrise Cartera ukládat!

georginaa

Cartera knihy čtu jako kdyby se mi promítal film. Tak skvěle napsaný styl, který je od A-Z. Jde přesně ze dne na den, jako kdybyste toho byli součástí, provádí vás po celém vyšetřování a stáli jste opodál a jen shlíželi, jak vás vede k dovršení cíle.

ThomasRuhe

Když napíšu, že kniha byla výborná, tak to bude otřepaná fráze, která je tím pověstným nošením dříví do lesa.
Jako čtenář musím nejvíce ocenit Carterovu schopnost podnítit ve mně chuť a touhu přemýšlet a pátrat po pachateli, obětech ( co je spojuje) či motivu.
Tohle považuji za jasný důkaz kvality jeho tvorby. Brutalitu zločinů chápu jako prostředek k tomu, abych přál úspěch detektivům, kteří zločiny vyšetřují. I tohle funguje.
Zvláštní je, že po dočtení, kdy se objasní odpovědi na otázky proč a kdo? Tak se dají vrahovy činy pochopit.
Zkrátka Carter zase naplno zabodoval. 100%.

pavlina9305

Druhá přečtená kniha od Cartera, pěkně popořadě.. Skvělé čtení, napínavé, strhující. Líbí se mi, že se knihou neprolínají jiné dějové linky, žádné kecy okolo, pěkně se jde na věc, skvělá práce. Některé popisy vražd mi stahovali hrdlo. Carter umí zatáhnout čtenáře tam, kde ho chce mít.

Lenourt

Geniální. Není víc co dodat. Někdo říká že to je předvídatelné, tak buď jsem natvrdlá anebo se prostě nechávám unést příběhem a čekám, jak to dopadne...

Susenka_thefox

Na dotisk této knihy jsem čekala asi půl roku, po tom co se nedala absolutně nikde sehnat. Nicméně čekání se vyplatilo. Chris Carter opět nezklamal a potvrdil prvenství v mém žebříčku oblíbených krimi autorů. A ty brutalitky na něm miluji nejvíc! Těším se na další.

ivana1975

Tak toto bola dalsia uzasna jazda. Vela krat som som sa az zastavovala nad prepracovanostou deja... Ja som velmi spokojna a ked mam povedat pravdu ani neviem ktora kniha o Robertovi a Carlosovi bola lepsia. Vsetkych osem je uplna pecka

Jane417

"Popravčí" je kniha, která je napínavá a plná akce od začátku do konce. Chris Carter napsal skvěle promyšlené zápletky, které vás vtáhnou a už nepustí, dokud nepřestanete číst. Vraždy, které se dějí, jsou brutální, šílené a nechutné. Oběti umírají pomalými a trýznivými způsoby... umírají způsobem, kterého se nejvíc bojí. Vrah je blázen a nemá slitování. Hunter a Garcia musí vraha dopadnout... co mají všichni zavraždění společného a proč vrah vlastně vraždí? Dokonalé psychokrimi! Popisy jsou většinou opravdu brutální a nepředstavitelné, ale autorův styl psaní vás nutí číst dál! Po Dívce v ledu, kterou jsem četla před Popravčím... tak toto je jiná káva... dost silná a kvalitní!

harvan69

Taky je to moje druhá kniha Cartera s Hunterem a Carlosem. Rozhodně si postupně, jak jdou knihy za sebou, přečtu celou sérii. Tato kniha je ještě co do popisu způsobu vražd drsnější než první kniha. Kde ti autoři na to berou fantazii? Ovšem kniha skvělá, příběh propracovaný, vrah těžko předem odhadnutelný a doporučuju ji. Teď si ale od krvárny dám oddech. To se taky nedá číst pořád.

Tazz1

Druhé setkání s Panem autorem Carterem a opět fenomenální. Napětí od začátku do konce. Autor si hraje s kapitolách, kdy dočtení jedné nutí hned začít číst další. Stálo mě to pár přejetých stanic v metru ☺. Prostě skvělé čtení...