Poprask v sýrové uličce

Poprask v sýrové uličce https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292752/mid_poprask-v-syrove-ulicce-r3f-292752.jpg 4 352 85

Robert Fulghum tak, jak ho známe a máme rádi. Je čím dál starší, moudřejší, ale smysl pro humor ani v nejmenším neztrácí. Utvrdí vás v tom, že je každý den plný zázraků, které člověk vidí jen, když chodí po světě s otevřenýma očima i srdcem. Navrch se dozvíte spoustu nových věcí o strakách, historii Santa Fe, keramice i tělesných pochodech. A už jste někdy tančili s orangutankou?... celý text

Literatura světová

Vydáno: , Argo

Crisis in the Cheese Aisle , 2016

Shindy
26.10.2016 5 z 5

S knihami tohoto typu mívám problém- kvůli rychle končícím příběhům se "nezačtu" do děje a kniha mi trvá o něco déle. Nic to ale nemění na její kvalitě. Pan Fulghum je skvělý spisovatel! Příběhy jsou poučné, úsměvné, ale i dojemné. Z většiny povídek mám pocit, že jsem si vždy odnesla to duchovní "něco". Kniha sic krátká, přesto se stala jednou z mých oblíbených.

mauťa28
23.10.2016 5 z 5

Jako vždy výborná kniha.

hlina
28.09.2016 5 z 5

Ač jsem svůj komentář již napsala, když tady čtu komentáře, tak mi to nedá a musím se zmínit, že jsem byla na autogramiádě této knihy, kde zástupce nakladatelství vysvětloval, jak kniha vznikla.
Nakladatelství požádalo autora, zda by jim poskytl povídky, které mu "leží v šuplíku" a ještě nikdy nikde nevyšly. Z těch si pak vybrali a nechali je přeložit do češtiny.

Marie 393
28.09.2016 3 z 5

Oddechovka :) Úžasná kniha pro ty, kteří autora neznají. Opět krásný milý a srdečný styl psaní, zkrátka Fulghum, ale nemohu se zbavit dojmu, že autor vybral povídky, které nenašly místo v předchozích knížkách. Za mě menší zklamání, i když má své kouzlo a určitě stojí za přečtení.

Cacolinka
19.09.2016 3 z 5

Dala bych klidně i čtyři hvězdičky, pod podmínkou, že bych nečetla jeho starší knížky. Příběhy jsou pořád pěkné, jen to prostě nejsou už takové pecky. První povídka o "hráčích" (bohužel si už nevzpomínám v jaké sbírce byla) se mi líbila mnohem víc než povídka stejného ražení z Poprasku... Stejně ale stojí za přečtení.

Makropulos
15.09.2016 5 z 5

Tahle knížka bude chodit se mnou, abych si v ní mohla kdykoliv a kdekoliv číst.

nefernefer
24.08.2016 3 z 5

Nemůžu se zbavit dojmu, že tahle knížka byla napsaná jen proto, že na ni měl autor smlouvu a něco napsat zkrátka musel. Ne že by byla vyloženě špatná, ale v kontextu jiných Fulghumových knížek je to hodně slabý odvar z už několikrát vymáchaného čajového sáčku.

Nifredil
23.08.2016 2 z 5

Nevím, jestli jsem se já tak moc změnila nebo je to už jen snaha o vytvoření další knížky kdysi skvělého autora, ale nějak to ke mě nepromlouvalo. Je to pořád ten starý úžasný Fulghum, je to milé, místy hodně, ale to něco tomu chybí.Starší věci jsou prostě lepší a tohle už je takové vaření polívky ze zbytků. Může to být ale úžasné pro někoho, kdo autora nezná. Takový čtenář se pak s úžasem propracuje k jiným jeho knihám a třeba u "školky" nebo Ach jo bude určitě ohromený a nadšený. Mě chyběl aspoň jeden silný příběh, žádný Henry Boogaboon II tam prostě tentokrát nebyl a ani koláčky a zdřímnutí po obědě se nekonalo.

bookwarmerka
15.08.2016 5 z 5

Geniální...příběhy a postřehy ze života i když s trochou nadsázky, ale hlavně k zamyšlení.

Vevericka.eva
15.08.2016 5 z 5

Jako vzdycky vyborne! Nejvice me pobavila Ruzova princezna.

Jessica007
14.08.2016 5 z 5

Také jsem četla knížku pomalu a vychutnávala si ji. Potřebovala jsem si odpočinout... Moc pěkná knížka, pohlazení na duši, podněty k zamyšlení, moc se mi líbila. Laskavá a milá a příjemná - jako její autor. Pouť byla opravdu výborná. Též se mi hodně líbil Školní sraz a Čtyři miniatury. Ovšem líbilo se mi všechno. A vyhovuje mi i formát knihy a ilustrace se mi také líbí. Knížku jsem četla v takovém těžším období a dost mi pomohla. Takže děkuji, pane Fulghume.

"Šťastné konce neexistují.
Existuje jakési štěstí a pak taky známe konce, ale nenastává to současně."
(Čtyři miniatury)

dalia1769
07.08.2016 4 z 5

Kratičké úvahy, historky, myšlenky, postřehy či vzpomínky. Pohodové čtení, občas k pousmání, občas k lehkému zamyšlení. Příjemná oddechová knížka. Jen jsem měla možná vzhledem k pověsti, která autora předchází, trochu zkreslená očekávání a čekala jsem, že se více zasměju.

Natyna3
04.08.2016 5 z 5

Má první kniha od RF.
Nezklamala! Upřímně jsem nadšená!
Za mě byla nejlepší povídka Bez hranic, ale nejvíc jsem se nasmála u Příběhu růžové princezny.
Navnadila mě na další jeho knihy.

martunka
12.07.2016 5 z 5

Musím uznat, že takhle dobře jsem se dlouho u knihy nenasmála a nedojala. Prostĕ pan Fulghum umí svého čtenáře pohladit na duši. A chtělo by to Louisu!

Dixinka
06.07.2016 5 z 5

Fulghum opět zabodoval. Bez ztráty hvězdičky. Mohu jen souhlasit, že nejhezčí příběh je Pouť. Krásné a k zamyšlení jako vždy.

magnolia
04.07.2016 2 z 5

Nemám přečtené všechny autorovy knihy, tato je třetí. Jsou to taková zamyšlení a různé příhody s poučením, a také se spoustou otázek ke čtenáři a mnoha odbočeními (a opravdu to připomíná kázání nebo něco na ten způsob). Bylo to takové rozkouskované čtení, mám pocit, že víc nežli předešlé knihy a také více sentimentální. Nejvíce se mi líbila Pouť. RF a lidé s podobným vnímáním světa, jsou velmi prospěšní svému okolí. Každý jistě někoho takového známe a nemusí to být zrovna americký spisovatel. (Moc se mi nelíbí použité ilustrace a dřívější menší formát jeho knih mi byl také příjemnější).

Hanina61
03.07.2016 5 z 5

Polovina přečtena před táborským Listováním s Robertem Fulghumem, polovina po něm... lehce, krásně, rozvláčně, protože jak stojí v komentáři pod mým, i já si chtěla pana Fulghuma vychutnávat co nejdéle. Mám ho ráda už celá desetiletí a jeho příběhy, příhody, myšlenky a pozastavení jsou z mých nejmilejších.
PS. Asi si taky obstarám nějakou Louisu, i když to bude spíš medvěd! :-)

hlina
03.07.2016 5 z 5

Knížku jsme si koupila na autogramiádě autora v pražském Luxoru. Mohla jsem ji přečíst za den či dva, ale já si ji šetřila, abych si prodloužila setkání s úžasným panem Fulghumem. Je stejný jako jeho knihy: moudrý, milý, laskavý, vtipný.
Pane Fulghume, i já jsem si potřebovala odpočinout (a to hodně). A nad stránkami vaší knížky byl ten odpočinek nádherný. Určitě si ho budu dopřávat i nadále a k vaší knížce (stejně jako k ostatním) se budu vracet.

TeraBum
01.07.2016 5 z 5

Kdo má rád Fulghuma, bude nadmíru spokojený!

zdenek5887
29.06.2016 4 z 5

Potřebujete se uklidnit a tak nějak získat nadhled? V jednu chvíli se potutelně usmívat a pak hned trošku hloubat nad "nesmrtelností chrousta"? Musíte si přečíst tuto knížku esejí od jednoho moudrého známého. Moc fajn čtení to je; vřele doporučuju, až toho prostě budete mít tak nějak všeho dost.