Popol všetkých zarovná

Popol všetkých zarovná https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357039/bmid_popol-vsetkych-zarovna-TDx-357039.jpg 4 719 180

Naozaj neobyčajný detektívny román! Napísal ho človek, čo do detailov pozná policajné prostredie, podsvetie i praktiky tajných služieb. Často je však ťažké rozlíšiť, kto je kto. Detektívi Krausz a Fischer z oddelenia vrážd v Meste sa pri vyšetrovaní smrti mafiána Malého Pavúka, pobočníka Miroslava Stehlíka alias Bossa, dostanú k magnetofónovej kazete, na ktorej sa nebohý Malý Pavúk dohaduje s neznámym mužom na nejakom únose. Neskôr za podozrivých okolností vybuchne auto policajta Róberta Eliáša. Ukazuje sa, že vedel niečo o spolupráci tajnej služby a mafie pri únose syna vysokého predstaviteľa Republiky... Keď do seba začínajú kusy skladačky zapadať, z Ministerstva príde rozkaz vyšetrovanie zastaviť. Autor tvrdí: "Všetky osoby, dej a miesto v tejto knihe sú vymyslené a akákoľvek podobnosť so skutočnými udalosťami je čisto náhodná..." A možno nie !... celý text

Detektivky, krimi , Romány , Literatura slovenská

Vydáno: ekniha , Slovart (SK)

Popol všetkých zarovná , 2005

Kortez
Kortez
07.04.2019 5 z 5

Zdolal jsem to jako audioknihu s úžasným vypravěčem panem Geišbergem. Strhující příběh který mrazí v zádech, protože jsem v tom čase žil na Slovensku a události jsem sledoval ... teda alespoň to co prosáklo na povrch. Dobu, kdy v Našem Městě vybuchovali audiny jedna za druhou nezapomenu.

Lucka Most
Lucka Most
20.03.2019 5 z 5

Tak vám nevím - na jedné straně strhující. Musela jsem se hodně soustředit, abych dala dohromady časy. Četlo se to moc hezky, napínavé to bylo celou dobu, ale dorazila mě postava pana Nováka - jednak jsem nepochopila Krause, to si vážně myslel, že vše vyřeší a dotáhne to až k uvalení vazby na lidi z nevyšších míst? Kolem něj spousta varování, spousta mrtvejch, ke kterým přispěl i on svým vyptáváním (a to v době, kdy věděl, že nebezpečné to je). Chápu - vykreslení člověka, který se jen tak nevzdá a bojuje za spravedlnost do posledního dechu. Ale obrátit se na Nováka, až ve chvílí, kdy je polomrtvej? A v ISI si nezjistili s kým se zná? Proč ho na Krause nenasadili? No, asi to mělo být pro větší, efektivní konec :(. A co mě dorazilo - přesvědčování od dotyčného, aby to sepsal :(. To nás jako pan Dán chtěl navést na to jak se dostal ke psaní?
P.S. Pochopili jste někdo ty erotické scény a ty popisy slečen? Na odlehčení? Že policajti jsou také lidi? Docela bych brala podrobný popis těch policajtů :D. Burgera ne, tam si to umím představit :D. Že je někdo blonďák s modrýma očima mě moc neuspokojilo :D

tygřík2
tygřík2
06.03.2019 5 z 5

Mráz po chrbte.

jaroiva
jaroiva
03.03.2019 4 z 5

Všechno už bylo napsáno někým níže.
Kam se hrabou všechny severské detektivky, tohle je o to děsivější, že jde o známé domácí prostředí (pořád ještě nějak necítím Slovensko jako cizinu).
I když normálně nemám ráda politické a "současné" detektivky, tohle jsem nemohla odložit.
Byla to má první knížka od autora, ale určitě ne poslední, kterou jsem četla.

ju-ro
ju-ro
12.01.2019 4 z 5

Odvážny a strhujúci krimi thriller, ktorý je umocnený tým, že sa zakladá na skutočných udalostiach. Dva kriminálne prípady, ktoré sa paralelne vyšetrujú, to je taká typická šablóna románov Dominika Dána. Postupne sa dozvedáme detaily oboch prípadov, pričom sme neustále v napätí, čo nás prekvapí v ďalšej kapitole. Prepojenie vládnej špičky cez tajnú službu priamo na mafiu, vražda bývalého policajta na objednávku inšpirovaná prípadom R. Remiáša a brutálna vražda starej ženy nastavujú zrkadlo 90tych rokov na Slovensku a miestami nás nútia sa zamýšľať v akom svete sme to žili, či žijeme. Záver knihy napovedá, čo spisovateľa vlastne podnietilo k písaniu jeho kníh. Román rozhodne poteší fanúšikov detektívok, či románov z prostredia slovenského podsvetia.

Mia24
Mia24
30.12.2018 5 z 5

Dán prostě ví o čem píše...nahání mi hrůzu už jen pomyšlení,že vše co uvádí ve svých knihách se skutečně stalo..stačí si zapátrat na netu..smekám před jeho odvahou!

mi-380
mi-380
13.12.2018 5 z 5

Tentokrát jsem si dovolil citovat, výstižných komentářů je mnoho.
„Je to po všech komplikovaných Deaverech a seveřanech balzám na duši.“ (DriftBooks)
„Mé výtky se týkají toho, že "Popol" je - snad se, muži, neurazíte - chlapské čtení.“ (kap66)
„Krauze jsem si zamilovala.“ (akdar72)
„Vydal jsem se na dlouhou cestu, kterou je knižní série Naše Mesto, jež má v tuto chvíli 27 zastávek.“ (Eicherik)
„Áno, osoby, miesta a udalosti v tejto knihe sú vymyslené. A ja som káčer Donald :)“ (Blekmun)
„Doporučuji Dána čísti v originále.“ (DriftBooks)
Když už jsem na to nepřišel sám, tak alespoň potvrzuji a opakuji.
Nechal jsem si poradit a čtu originál, ten drsný humor je překladem těžko nahraditelný. Těším se na další díly.
90 % (388 hodnotících, průměr 83 %).
...
Dedo nasadol na ukrajinu a sotva urobil prvé tempá, ofúklo ho susedovo terénne auto, ktoré ani cúvať nevedelo pomalšie než stovkou. Už si na to zvykol a ani sa nad tým nepozastavil. Sused bol mladý, arogantný zmrd a dedo už dávno pochopil, že slovo sťažovať sa nevzbudzuje u takýchto ľudí iný vnútorný pocit než sadistické sebauspokojenie a dunivý nadradený rehot.
...
„Chlapci moji, ten spolujazdec bol môj sused, poznal som ho určite! A to by ste neverili, bojoval ako chlap. Nie ako v tých akčných filmoch, rata ta ta táááá a všetko na jednu dávku pánubohu do okien. Nie! Strieľal krátkymi dávkami, ukážková mierená streľba, a videli ste ten dom naproti? Skoro žiadny škrabanček! Všetko to lietalo cez okná dovnútra. Tí tam museli byť z toho posratí až za ušami! Však to aj tak dopadlo! Ako rýchlo sa to začalo, tak sa to aj rýchlo skončilo, chlapci moji. Dobrý strelec, ten môj sused, veru dobrý strelec! Prisámvačku, aj som teraz rád, že som mu nerozbil hubu, ako som už toľkokrát chcel.“

Eicherik
Eicherik
08.12.2018 5 z 5

Vydal jsem se na dlouhou cestu, kterou je knižní série Naše Mesto, jež má v tuto chvíli 27 zastávek. Jelikož mám rád pořádek a řád, tak postupuju pěkně od začátku a nepřeskakuji jednotlivé díly. Úvodní díl nastavil laťku hodně vysoko. Je poznat, že autor kriminalistické a kriminální prostředí dobře zná a líbí se mi, jak čtenáři vysvětluje různé kriminalistické postupy. Kniha je to velmi čtivá, jazyk srozumitelný a prostředí takřka domácké. Už se těším na druhý díl, který mám již připravený na poličce.

lenkavildomcova
lenkavildomcova
25.11.2018 2 z 5

Dána miluju, ale tuto knihu jsem po 14ti dnech v půlce odložila. Musela jsem se ke čtení nutit, což se mi nestává. Tato kniha za mě ne.

IVANA0123
IVANA0123
14.11.2018 5 z 5

Kromě pomalejšího začátku nemůžu knížce nic vytknout. Pravda, chvíli trvá než se člověk začte, ale nejpozději od půlky už to jede neuvěřitelným tempem. Skvělá zápletka a bohužel až moc uvěřitelný děj. Člověka až zamrazí, když si uvědomí, že skutečnost - vzhledem k autorovu původnímu povolání - bude asi hodně, hodně podobná...Za mně 4,5*.

..." řídil se podle hesla, že kde nepomůžou peníze, pomůže víc peněz..." .........k tomu není co dodat....
(11/18)

HDosoudilová
HDosoudilová
06.11.2018 1 z 5

I přesto, že mám politicky zaměřenou beletrii ráda a detektivky čtu také často, tato kniha mě bohužel moc nezaujala. Autorův styl psaní mě neoslovil, četlo se mi to těžce a v ději jsem se ztrácela. Možná nebyla ta správná doba, třeba se ke knize vrátím později a bude mě bavit. Po kladných recenzích jsem se těšila na knižní zážitek a bohužel jsem zklamaná.

Dupesko
Dupesko
18.10.2018 5 z 5

Výborne sa číta! Horšie je vysporiadať sa s čudnými pocitmi keď sa človek zamyslí ako ďaleko, či skôr blízko, to má k skutočnosti...

francouz
francouz
06.10.2018 5 z 5

Jako obvykle jsem se ani chvilku nenudil. Dán je opravdu výborný vypravěč, nicméně chápu, že dvě dějové linky mohou být pro někoho na překážku.
Ta klasická linka, vražda, bee nějakého jasného motivu, to je taková ta klasika, která je navíc proložená hláškami, zejména dovjice Krauz a Chozé, to je dvojka k pohledání.
Samozřejmě u moderního autora, knížka bez sexu, nebo náznaku něčeho podobného, je jako chleba bez soli, sníte ho, ale moc si nepochutnáte.
Ta druhá zápletka, byla velmi zajímavá, protože ukázala, jaký vlastně ten doopravdický svět je. A moc, je něco, co Vás chytne a nepustí.... Samozřejmě je zde spousta fabulací a zejména ten konec s panem, vlastně ani nevíme s jakým, je malinko utažený, ale určitě nikdo nemohl předpokládat, že na konci zatknou ty padouchy, nebo toho největšího... Tak to hold v reálném světě bohužel není. Ale i tak, opět výborné čtení.

kuky921
kuky921
24.09.2018 3 z 5

Zatím nejslabší kousek od tohoto spisovatele. Ostatní mají za mě větší spád. V této knize se pořád vše točilo v kruhu a nebavilo mě to.

Zlatinka.Emilly
Zlatinka.Emilly
02.09.2018 odpad!

Až na výjimky každý tuto knihu chválí a obdivuje pisatele. Zase půjdu proti proudu. Nejhorší kniha, kterou jsem letos četla. Samotný příběh nemá ani hlavu ani patu a jak je to s dalšími Dánovými knihami, zkoušet nebudu. Poctivě jsem přečetla 211 stránek z celkových 396. A dál už jsem se prokousávala ne mezi řádkami a ani ne tak mezi listy, jako spíš, že jsem přelétla ty zbývající stránky v necelých deseti minutách (i když jsem si zprvu myslela, že se snad někde chytnu a tu knihu dočtu), víc času jsem už této knize dát nechtěla. Nevěděla jsem co čtu, hlava mi to prostě nebrala. Jen jsem se chtěla dozvědět, jak je to s tím zmasakrováním babičky, o které jsem se dočetla hned na prvních stránkách a pak mlha. Vysvětlení se mi dostalo na poslední stránce. Co se týká charakteristiky, vyšetřovatelé byli vulgární nejen sami vůči sobě ale i vůči obětem. Myslím si, že by se měl spisovatel ve svých výrazech hodně krotit. Takže za mě odpad a to do slova a do písmene. To už i kniha "Jezero", kterou jsem negativně zhodnotila, měla alespoň nějakou myšlenku.

newtory
newtory
25.08.2018 2 z 5

Asi najslabšia autorova kniha. Približne od polovice som sa musel do čítania priam nútiť.

akdar72
akdar72
22.08.2018 5 z 5

Tak to byla pecka. Krauze jsem si zamilovala. Těším se na další.

Disinka
Disinka
19.08.2018 5 z 5

Wow... pro me osobne velice dobra detektivka. Chvilkami bylo cteni tezke a jedna stranka mi trvala vecnost (cetla jsem v originale) ale politicka zapletka velice dobra, az me chvilkami napadalo zda se na Slovensku opravdu neco tajoveho udalo. Druha linka s vrazdou starenky byla oddechovka od neustaleho napinani kdy se to rozresi, ale konec jsem takovy necekala. Mirne zklamani ale taky prekvapeni...
Urcite si od tohoto spisovatele jeste neco prectu a doufam ze i dalai knihy budou takto dobre ;-)

PetrzOlomouce
PetrzOlomouce
17.08.2018 5 z 5

Námět super, tohle téma mě baví. Atmosféru přidá i četba v originále.
Co mi vadilo byly změna jmen a popis měst. Číst "naše město" mi nepřijde dobrý.
Radši bych to v podání jako od jaroslava Kmenty (Mrázek, Krejčíř). Prostě narovinu pojmenovat aktéry únosu a místa, určitě by to knize dodalo na atkaktivitě.

Jarka 55
Jarka 55
28.07.2018

Moje první kniha od tohoto autora a byl jsem opravdu velmi příjemně překvapený .
Dobře napsáno a občas až dost ostrý ,ale takový už život je .
Těším se na další knhu od Dana .