Poplach v trpasličím lese

Příběhy trpaslíků a zvířátek z jednoho lesa. A co se stane když do vesnice zavítá jeden obr a další dva jeho příbuzní.

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117771/poplach-v-trpaslicim-lese-117771.JPG 4.84
Pro děti a mládež
Vydáno, Fortuna Libri (ČR)

Kniha Poplach v trpasličím lese

Metla

Příběhy z trpasličího lesa mají takový seversky podivínský nádech, což píšu navzdory vědomosti, že autorem je Ital. Inspiraci dost možná poskytli Šmoulové: partička trpaslíků různých jmen a profesí žije ve své vesničce (spolu se zvířátky), čelí problémům (jak pomoct obrovi s bolavým chrupem a podobně), cestují, objevují magické artefakty, vynalézají, zkrátka zažívají různá dobrodružství. To vše s povedeným výtvarným doprovodem, jakkoliv bych uvítala větší odlišení ve vizáži jednotlivých trpaslíků - většina z nich je jako "sádrová klasika" z předzahrádek: špičatá červená čepička a bílý vous pod bambulovitým nosem.
Text mi občas přišel pro předškolní dítě poněkud složitý (soudní tribunál, cestovní kancelář, tombola, zájezd a podobně), navíc mě osobně při předčítání dost krkalo zcela chaotické a zbytečné přeskakování mezi přítomným a minulým časem. Ovšem jakmile jsme knížku po dočtení poslední pohádky zavřely, cácorka mi oznámila, jak je smutná, že "Trpaslíky" musíme vrátit do knihovny. No, blíží se jí čtvrté narozeniny, jdu shánět Lupatelliho knihy. 85%

mot33
17.11.2016

Příběh opravdu pro malé čtenáře ale ilustrace trpaslíků opravdu velká bomba.

Antonio Lupatelli
italská, 1930 - 2018

všech 28 knih autora

Kniha Poplach v trpasličím lese je v