Poplach v Kovářské uličce

Poplach v Kovářské uličce https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45524/bmid_poplach-v-kovarske-ulicce-t6z-45524.png 4 321 70

Příběh vypráví o chytrém chlapci Frantíkovi, kterému se podařilo odhalit podvody obchodníka Bočana.

tygřík2
19.04.2018 odpad!

Komunistická agitka zaměřená na děti. Víc není co dodat.

PetraaMatouš
05.04.2018 3 z 5

Předčítala jsem jí malýmu asi na dvou letech. Spolehlivě u ní usnul. Příběh je v celku poutavý a místy i humorný.

Juju431
02.04.2018 odpad!

Je to ideologie od kovaného komunisty

Autor byl ideilogický komunista a z pracujícíh lidí dělal zloděje a vytvářel napětí ve společnosti.
Je to komunistické ideologické dílo. Už za dětství mi vadilo jak se hází špína na živnostníky. Děda přišel o krám a jen si pamatuji jak si babička stěžovala jak tam byl do večera od rána a na vánoce chodil z krámu přímo k večeři.

PWM
24.03.2018 3 z 5

Vždycky když náhodou začnu okusovat tužku tak si vzpomenu na pana Bočana, jak naslinil tužku a šel falšovat dluhy… Mimochodem, vydání téhle krásné knížečky, které mám já (a které mi před třiceti lety půjčil nějaký spolužák a dodnes jsem jej nevrátil, za což se moc omlouvám) je šité rovněž v zelených deskách a já si dodnes lámu hlavu, zda to byl záměr…

Kniha je opravdu trochu starší, ale pořád aktuální a pěkná a stojí za přečtení.

Mayashell
08.10.2017 5 z 5

čítávala jsem ji jako dítě školou povinné, je to poutavě napsáno s nadsázkou a humorem. I když je určena mladší generaci, ráda se k ní vrátím i já :-)

druzickaster
27.06.2017 5 z 5

Tato kniha je stará jako já :) Když jsem byl předškolák, četla mi ji babička, musela mi ji číst mockrát a tak to na mně nějak přišlo a musel jsem ji přečíst znovu, bohužel už sám. Člověk sem tam potřebuje takový ten "pravý kladný" příběh s dobrým koncem.

kurizek
29.05.2017 5 z 5

Byl jsem z toho nadšený.Od knihy jsem se nemohl odtrhnout. Krásne od kraje az do konce.

Pajina68
02.05.2017 4 z 5

Milá knížka. Moje krásné dětství.

Lucissia
27.04.2017 5 z 5

Tato knížka mě v dětství minula a dostala jsem se k ní až teď. A byla opravdu nádherná, vůbec čtení nelituji. Laskavý příběh s kouzelnými ilustracemi pana Čapka. Až bude syn trošku starší, určitě mu ji dám na přečtení. :-) A na Mapách jsem tu Kovářskou uličku taky hledala...

lea735
21.04.2017 5 z 5

Hezké čtení to bylo , Frantík Severýn byl skvělý kluk , sirotek s dobrým srdcem. Krásně se kniha četla a v dnešní době pohladila po duši. Skvělé , doporučuji.

ewi
20.02.2017 4 z 5

citala som ju v ramci Citatelskej vyzvy ako oblubenu knihu svojho otca z detstva... . uricte ako detska kniha , ako dobrodruzny pribeh pre chlapcov vyborna....

Džerkys
09.02.2017 5 z 5

Oblíbená kniha dětství, pěkný příběh.

denny276
02.01.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem četla velmi ráda jako malá a skoro pořád dokola. Pro mě to tenkrát byla skvělá dětská detektivka. František Severýn měl správné úmysly a sem tam se vyskytl nějaký jeho lehčí úlet- takže to nebyl klasický hodňoučký správňáček. Pan Bočan ve mě vždy evokoval jednoho cukráře od nás z města, byl to přesně ten typ. Kniha se četla sama a opravdu mě bavila. Když jsem knihu četla o pár let později, tak mne bavila stejně tak, jako dříve. Bylo ale nejspíše tím, že jsem věděla, co od knihy čekat.

Madlenka_Knihy
12.11.2016 5 z 5

Tato kniha mne moc bavila. Je to taková ta dětská "detektivka", kterých se moc nevidí. Nadchlo mně, že František nevystupuje jako velice správný klučina, který chce za každou cenu odtrhnout zlo od dobra, ale také, že má i své chyby. (např., že vzal lusk, sice vrátil, ale...) Kniha se velmi dobře čte!

RoseWinter
29.09.2016

Kniha mě moc nebavila, asi kvůli tomu, že byla napsaná pro mladší čtenáře. Četla jsem ji povinně, dobrovolně bych jí nečetla.

jarki
19.08.2016 3 z 5

Když jsem prohlížela knihovničku, byla to kniha vzpomínková, ráda si ji opět přečtu.

havru
09.07.2016 5 z 5

Moje milovaná kniha z dětství, jednoduchý ale pro dětského čtenáče strhující příběh. Dodnes ji mám v knihovničce - třeba i moje děti zanedlouho v knize najdou zalíbení. Četla jsem ji stále dokola a příběh se mi v hlavě promítal tak, jakoby se odehrával v blízkosti mého bydliště, v místech důvěrně známých - možná proto na čtení této knihy tak ráda vzpomínám.

konicekbily
28.04.2016 5 z 5

Jedna z mých prvních knížek, četl jsem ji hrozně rád.

Damato
23.02.2016 5 z 5

Tak tuhle knížku jsem jako malá louskala pravidelně každé jarní prázdniny. Milovala jsem tu atmosféru, kdy naši byli v práci a já mohla nerušeně celé dopoledne číst. Zato v půl druhé nastal frčák - za hodinu jsem musela stihnout to, co mě naši zaúkolovali na celé dopoledne. Ale zpět ke knize - nenáviděla jsem pana Bočana a litovala všechny, kteří se dostali do jeho zelené knížky a co si pamatuju- byla tam nějaká žebračka a když jsme jeli s našima o prázdninách do Prahy, protože naši s námi dělali kulturní výlety za památkami, tak jsem strašně chtěla té žebračce zanést svačinu a naše maminka ze mě byla trošku vyplašená, že jsem blázen.

woodward
17.08.2015 5 z 5

Musím se přiznat, že ještě mnoho let po prvním přečtení Poplachu v Kovářské uličce na mě jméno Bočan působilo automaticky silně negativním dojmem - bohužel i u lidí, kteří si to fakt nezasloužili. Teď už mě to přece jenom přešlo. ;)

detektivky pro děti

Václav Řezáč (p)
česká, 1901 - 1956
1968  77%Poplach v Kovářské uličce
1940  86%Černé světlo
1951  63%Nástup
1934  73%Kluci, hurá za ním!
1942  82%Svědek

Kniha Poplach v Kovářské uličce je v