Poplach v Kovářské uličce

Poplach v Kovářské uličce https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105244/bmid_poplach-v-kovarske-ulicce-T39-105244.png 4 320 70

Příběh vypráví o chytrém chlapci Frantíkovi, kterému se podařilo odhalit podvody obchodníka Bočana.

Pepa_pig
20.03.2024 5 z 5

Tuto knihu jsem četli ve škole. Supr kniha

Pebra
18.03.2024 5 z 5

U nás v obchodě prodavačka taky okrádá a má k tomu zajímavou metodu: markuje občas věci dvakrát. S chutí to dělá cizím. Málokdo si toho všimne, zejména ti, co u obchodu jenom přibrzdí a pak jedou dál. A když se ozvete, prodavačka se dušuje, že to je omyl a okamžitě částku vrací :). S mnoha kamarády vyzkoušeno.

Zelený_Drak
20.10.2023 3 z 5

Od komunisty jsem nečekala mnoho, ale tohle je ještě předválečná literatura a příběh o klukovi, který se snaží vyzrát na hokynáře-šmelináře mě příjemně překvapil. Myslím, že z pohledu dnešního čtenáře tam ani žádná politická agitace pořádně není. V každé době se najdou lidé, kteří se snaží vydělat na neštěstí druhých. Kniha zůstane dobrá, i když se autor 15 let po jejím napsání vybarví.

Petra-Nela
01.09.2023 5 z 5

Knížku jsem přečetla na jeden zátah, velký hezký přibeh z první republiky.

IHT
30.08.2023 5 z 5

poslechnuto - velmi prijemna nostalgicka vzpominka :)

rafan65
28.08.2023 4 z 5

Četl jsem jako dítě a tehdy jsem tuto knihu zbožňoval. Frantík byl pro mne hrdina a podle toho jsem také k němu vzhlížel. Dnes jsem knihu četl z nostalgie ale pořád je moc pěkná. K těmto knihám z dětských let se hodně rád vracím, jsou to krásné vzpomínky.

Zemlja
26.08.2023 4 z 5

Reálie už zastaralé, ale proč nenahlédnout do začátků republiky? Detektivka stále přitažlivá.

knihovniceS
19.04.2023 4 z 5

Četla jsem v dětství a vím, že se mi líbila. Později jsem poslouchala i rozhlasové zpracování, které bylo také pěkné

Gimli
27.02.2023 3 z 5

Dobré čtení tak akorát pro šestiletou dceru, s níž jsme Kovářskou uličku četli. Vnímala, co je špatné a co je dobré, i to, že konat za každou cenu dobro po svém taky nemusí být ta nejlepší cesta. Za ni i za mě spokojenost.

avynka
02.01.2023

Krásný příběh, který jsem milovala jako dítě a i teď, po mnoha desetiletích, pro mě neztratil svoje kouzlo. Určitě se k ní ještě někdy vrátím. Příjemné pohlazení po duši a návrat do dětských let.

Nofar197
13.12.2022 5 z 5

"Kocouři drap. Kocouri drap. "

ijcro
22.08.2022 4 z 5

Vždycky, když si vzpomenu na tuto knížku, vidím obrázek Josefa Čapka z obálky (ve stejném stylu jak z Devatera pohádek). Krásná vzpomínka, která dneska zůstala zasunutá někde v zadu v knihovně. Přinesla s sebou zvláštní kouzlo doby stejně jako Bosí rytíři od Oty Šafránka, které jsem četl v ten samý čas, coby třeťáček, v té době stále zápasící s krasopisem a plnicím perem...

Srozumitelnost ale klesá s časem, a dnešní děti už asi nic z příběhu nedocení, pokud mu vůbec porozumí.

Nermal
01.07.2022 4 z 5

Pana Řezáče jsem od seznámení se s jeho knížkami pro děti považoval za mistra vypravěče a dodnes na Frantíka a pana Bočana rád vzpomínám. Autor uměl příběhu skvěle vtisknout punc velkého dobrodružství.
Vypravěčské mistrovství se nezměnilo ani u jeho knih pro dospělé, ale to už je jiná kapitola.

LaCoccinelle
26.04.2022 5 z 5

Knížku jsem četla naposledy jako dítě. Nyní znovu v dospělosti, díky čtenářské výzvě. Hezký příběh, krásná čeština.

Eistee
15.04.2022 4 z 5

Doma jsme měli úžasně namluvenou gramofonovou desku, která tuto komunistickou agitku činila daleko dobrodružnější a romantičtější. Zlý a zákeřný hokynář Bočan, přísný a spravedlivý strážmistr Brejcha, vykořisťovaný syn proletariátu Franta Severýn a honba za zelenou knížkou.

daPhytCZ
13.03.2022 3 z 5

Milý příběh z třicátých let. Zápletka o nepoctivém obchodníkovi nepůsobí naštěstí nějak agitačně (ne všichni obchodníci v příběhu jsou nepoctiví), jen by celý příběh už asi nebyl pro dnešní děti úplně srozumitelný.

JancaMia
25.02.2022 5 z 5

Knihu jsem četla jako povinnou četbu na ZŠ (3. nebo 4. třída) a moc se mi líbila, tehdy jsem autor přiovnávala k panu Poláčkovi .

Kontryhelka
21.01.2022 5 z 5

Knihu jsem jako dítě školou povinné ráda četla a dosud na ní ráda vzpomínám. Hodně silná nostalgie a příchuť dávných časů.

Pavelpi
03.01.2022 4 z 5

Jako malé děcko jsem dostal také tuhle knihu, takže jsem dostal příležitost si jí přečíst znova. Jinak bych se k ní už asi nevrátil. Dneska už se na to dívám jinak, ale přesto pro mne má knížka určité kouzlo a jsem rád, že jsem si jí znova přečetl.

Kanylka

česká, 1901 - 1956
1968  77%Poplach v Kovářské uličce
1940  86%Černé světlo
1951  63%Nástup
1934  73%Kluci, hurá za ním!
1942  82%Svědek

Kniha Poplach v Kovářské uličce je v