Popelka

Popelka https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19328/popelka-19328.jpg 5 118 17

Kdysi dávno žila jedna dívka, říkali jí Popelka: Měla jen macechu a dvě nevlastní sestry, které ji neustále trápily. Jednoho dne dostaly dcery pozvání na ples do královského zámku. Popelka ještě nikdy předtím na plese nebyla, neměla také žádné šaty ani kočár, který by ji odvezl. Zdaleka ale nebylo vše ztraceno: Popelce přispěchala na pomoc víla-kmotřička a krásný večer plný překvapení mohl začít. Klasická pohádka je převyprávěním kresleného filmu s obrázky z dílny Walta Disneye.... celý text

Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Egmont (ČR)

Cinderella

Janadvorackova
Janadvorackova
23.12.2022 5 z 5

Vzpomínám si, že mě jako malou zaujala ta obálka. Říkala jsem si "jak sakra může chodit v tak vorvanejch hadrech." Haha, úplně se mi to vybavilo :).
Každá holka by ráda nějakého toho prince. Jen málo která nepotká spíš smrdutého trpajzlíka :).

Covenant
Covenant
21.10.2022 4 z 5

Trapné, kýčovité, povrchní, umělé, vykonstruované ..... a malým princeznám, se to tak líbí.

Metla
Metla
03.07.2021 4 z 5

Nedá se svítit, musím do hromady spokojených až nadšených hodnocení zapíchnout vidle, díky cácorce se čtyřmi otupenými hroty a nikoliv se třemi mimořádně nabroušenými, jak to vnímám já.
Vydání nakladatelství Egmont z roku 1995 je po výtvarné stránce průměrné a text je na tom stejně. Převod z filmového média do knižního se dle mého názoru úplně nepovedl, díky zkratkovitosti a z toho plynoucí občasné zmatenosti bylo večerní předčítání vlažné, vůbec jsem se do přednesu nedokázala položit. Slavná pohádka by si zasloužila epičtější a zároveň poetičtější verzi… a vůbec - kam se hrabou americké myši, dýně a všudypřítomná víla kmotřička na Juráška, Rozárku a Libušku Šafránkovou :-).
S přimhouřenýma očima přičaruji 50%, moje princeznička s růžovým mozkem trvá na pěti hvězdách, takže zase něco mezi: 70%

Varjohukka
Varjohukka
15.02.2021 4 z 5

U nás je teď popelkovské období, takže jsme musely číst hned, jak tuto knihu dcerka (čerstvě 4) dostala od své sestřenice a tety. Je to zas trošku jiná verze než ty, které jsme zatím četly (a viděly), ale dcerce se příběh s myškami líbí moc, takže se k této verzi budeme jistě vracet.

Aknel26
Aknel26
22.06.2020 5 z 5

Disneyho verze klasické pohádky je jiná než ta "naše" - bez kouzelných oříšků, zato s nezbytnými zvířátky-pomocníky a kočárem z dýně. Přesto je to kouzelný příběh s krásnými obrázky, dlouhý právě na jedno večerní uspávání.

MinaHawke
MinaHawke
11.04.2020 5 z 5

Kdo by neznal Popelku a její příběh. Když jsem byla malá, tak jsem si jí četla pořád.

Ana72154
Ana72154
31.05.2019 5 z 5

Kdo by nemiloval Disneyho pohádky?

LivN
LivN
28.01.2019 5 z 5

Popelka je klasika, tu musel číst každy...

Ran
Ran
21.06.2018 4 z 5

Je to pěkné zpracování klasické pohádky s ilustracemi ve stylu Walta Disneyho.

hroneczek
hroneczek
18.10.2017 5 z 5

Na dětských knihách miluji obrázky - knihy z této série Walta Disneyho byly moje nejoblíbenější. Navíc Popelčiny krásné šaty podněcují holčičí představy o tom, jaké to je, být princeznou.

majík1
majík1
05.07.2016 5 z 5

Máme doma a hlavně vždy líbilo dceři je krásná

ThrisaManx
ThrisaManx
20.05.2016 5 z 5

Popelka je klasika, to je jasné :)

jaja1989
jaja1989
17.04.2015 5 z 5

Njn Popelka, kdo by ji neměl rád:)

petka-2007
petka-2007
20.01.2013 5 z 5

Krásná pohádka, pro děti výborné (a nejen pro ně :-) )

TessDragon
TessDragon
18.09.2012 4 z 5

Jeden ze starších, ale pořád oblíbených a známých pohádek. Disneyho verze je kouzelná a má ještě kouzelnější konec. ;)

oolinkaa
oolinkaa
16.08.2012 5 z 5

Krása... Popelce jsem moc záviděla šaty a střevíčky.

Jack Bauer
Jack Bauer
15.01.2012 5 z 5

Ač jsem mužského rodu tak tuhle pohádku mám stále rád.