Popelčiny střevíčky

Popelčiny střevíčky https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381073/bmid_popelciny-strevicky-QpF-381073.jpg 3 124 39

Život může být pohádkový, pokud máte ty správné boty! Tansy zdědí tetiččin obchod s botami v anglickém městečku Sticklepondu a dostane báječný nápad – co kdyby se zaměřila jen na svatební obuv? A tak se zrodí Popelčiny střevíčky, obchůdek nejen se svatebními botami, ale také s rozmanitými doplňky, dárečky pro družičky a úžasnými čokoládovými střevíčky. Kéž by bylo všechno tak dokonalé i v Tansyině osobním životě. Její snoubenec totiž asi nebude ten pravý a rodinné vztahy jsou napjatější než kdy dřív. Tansy momentálně nachází jedinou radost v obchodu, který zažívá skvělý úspěch. Je tu ovšem jeden člověk, který není zrovna nadšený z Popelčiných střevíčků a proudu zákazníků mířících za vysněnými botami. Herec Ivo Hawksley, obyvatel domku vedle obchodu, přišel do Sticklepondu, aby vyléčil své zlomené srdce, jenže ruch v obchůdku mu mnoho klidu nedopřává. Brzy ale zjistí, že toho mají s Tansy společného víc, než si oba mysleli, a odhalení tajemství z minulosti prolomí ledy…... celý text

Literatura světová , Humor , Pro ženy

Vydáno: , Motto

Chocolate Shoes And Wedding Blues , 2012

petrabohy
08.05.2023 5 z 5

Moc hezká knížka,taková oddechovka

Cher
19.04.2023 4 z 5

Trošku roztahaný příběh. Od poloviny jsem tušila, jak to dopadne, ale mnoho stránek k tomu.

Gracinka
15.04.2023 2 z 5

Nevím, co přesně si mám o knížce myslet. Anotace vypadala hezky, čekala jsem velkou lovestory, místo toho to působilo jako sloh ze základní školy roztažený na 400 stran. Hlavní hrdinové nudní, nevýrazní, děj se táhnul, zvraty žádné. Jediná sympatická byla Bella.

Carol1122
07.01.2023 2 z 5

Příběh by se dal shrnout do několika slov: anglický venkov, obchůdek pro svatební šaty, nejlepší kamarádka, žárlivý ex, intrikující rodina, nejlepší kamarád pes, staré nahrávky a ex a zároveň herec v podobě souseda. Témata se točila pořád dokola a kniha je tímto způsobem velmi rozvláčná. Zároveň musím podotknout, že autorčin styl mi nevyhovoval, občas jsem měla problém se začíst, děj utíkal všude možně, jen ne kolem hlavního příběhu, který byl trochu suchý. Oddechové čtení v podobě románu, které mě bohužel nenadchlo, ale ostatní by si v něm možná svůj styl našli.

Slůník
12.11.2022 3 z 5

Vůbec ne špatná kombinace Shakespeara, dobrého jídla a anglického venkova.

parvitas
30.07.2022 2 z 5

Leto si žiada oddychové čítanie a samotný názov už znel cukríkovo a aj tak trochu rozprávkovo a hlavne, páčila sa mi obálka. Hlavná hrdinka zdedila obchod s obuvou po svojej milej tete a jej snom je zmeniť ho na tematický - svadobný. Predávali by sa tam iba topánky na svadbu pre nevesty a družičky, nové aj vintage, plus nejaké dekorácie, čokoládové doplnky a podobne. Všetko by vyzeralo fajn, nebyť jej rodiny (a otrasných nevlastných sestier, ktoré majú vo zvyku preberať jej chlapov), super zlatého nevlastného otca, mamu, ktorá akoby ani nebola, príšerného bývalého snúbenca a jednej starej známosti, čo sa presťahoval do susedstva. Neverila som, na koľko strán sa to natiahlo... dookola rieši to isté; snúbenec, sused, sestry, topánky, peniaze. A pes a mačka. A happyend. Čakali ste niečo iné? Asi som si oddýchla až príliš, no nič viac zmysluplné o tom povedať neviem... ️

Amneris
07.10.2021 3 z 5

Kniha se mi líbila jak názvem, tak obálkou. A to je asi vše. Příběh byl strašně roztahaný, kdyby se zkrátil na polovinu stran a polovinu vedlejších postav, hnedka by se to četlo lépe. Líbilo se mi však propojení příběhu s povídáním tety Nan v nahrávkách, které by si zasloužilo větší prostor. Konec byl hodně odfláklý a hlavně strašně předvídatelný. Co jsem ocenila, byly recepty na konci knihy. Pro mě je kniha velkým zklamáním.

Zelený.úval
28.09.2021 3 z 5

Krásná obálka, ale jinak kniha za moc nestála. Myslím, že mohla být klidně tak o polovinu kratší. Některé pasáže byly celkem zbytečné a opakovaly se pořád dokola, například hádky s Justinem. Naopak mohl být více propracovaný příběh tety Nan.

Aranel15
18.08.2021 5 z 5

Trochu mě štval otravný Justin i Ivo, jehož postava je prostě divná od začátku až do konce, i přesto to bylo takové pohodové a nenáročné čtení.

Madi
10.06.2021 1 z 5

Roztahané, ukňourané,tupé. Citování Shakespeara trapas jako hrom. Tajemství tety Nan naprosto nezajímavé. Pořád dokola o Popelčiných střevíčkách, botách, meddyg, že nebude mít děcko...Hra Jako v bavlnce zmíněna asi desetkrát.
Z obálky mě bolí zuby.

Tesset
26.09.2020 2 z 5

Tahle nebyla nic moc. Ze začátku jsem myslela, že to bude taková pohoda, nic extra ale pohoda. No ale nebyla. Všechno se neustále dokola opakovalo, fráze, věty, odlazy na Popelku i to, co postavy dělaly. Dialogy působily dost nepřirozeně. Ivovy citace Shakespeara byly dost trapné a taky to působilo absolutně nereálně. Tansy mi přišla celkem jako zoufalka a obecně ani jedna postava mi nebyla sympatická. A ty neustálé vykřičníky!!! I na místech, kde vůbec nemusely být. No, tahle Srdcovka se prostě nepovedla.

yonda
24.09.2020 3 z 5

Oddychovka. Druhá polovina knihy měla daleko větší spád, než její slabší předchůdkyně. Trochu mě iritovalo stálé opakování titulu knihy v průběhu příběhu.

Pouli
04.07.2020 3 z 5

Četla jsem na dovolené a je to opravdu lehké letní čtení. Bylo příjemné, jak postavám vše hezky vycházelo a dobře dopadlo. Otravovalo mě, jak autorka stále dokola opakovala stejná témata, nejdříve v mysli hlavní hrdinky, poté při rozmluvě s kamarádkou, potom při svěřování další osobě a mezitím ještě několikrát opět v myšlenkách hlavní hrdinky. Děj postupuje opravdu velmi pomalu a najednou je konec snad během poslední kapitoly. A opravdu nechápu, jak může pětatřicetiletá hlavní hrdinka o svém asi čtyřicetiletém sousedovi mluvit jako o milém chlapci!

Ana72154
18.05.2020 5 z 5

Mě se osobně kniha líbila. Škoda, že nebylo přeloženo více knih do češtiny.

FairyD.
05.05.2020 3 z 5

Bola som sklamaná, pretože anotácia vyzerala dobre, autorka do tejto knihy podľa mňa nedala všetko. Chýbala jej fantázia, niečo čo čitateľa vtiahne do deja.

Nikychlupova
29.02.2020 2 z 5

Knihu jsem si vybrala, protože se mi líbila její obálka, ale tím asi všechny plusy končí. Kniha mě nebavila, byla zdlouhavá a ani jsem neměla chuť se k ní vracet a číst ji.

cukrovka
13.09.2019 2 z 5

Nuda, nuda, nuda a ještě k tomu na tolika stránkách.

Kyparis
12.08.2019 1 z 5

Vlastně nevím, jestli mohu hodnotit, když jsem ji nedočetla :-( Opravdu jsem se hodně snažila, ale bohužel, nešlo to.... Celkem nezáživně napsané, děj takový kostrbatý, žádný extra příběh, prostě bohužel já doporučit nemohu :-(

Makkys
04.07.2019 2 z 5

Konečně sem to přečetla a moje utrpení skončilo. Něco tak hrozného sem dlouho nečetla. Přišlo mě to jak kdyby to byla autorcina prvotina. Pribeh zbytečne zdlouhavi,, zbytečne popisy a dialogy byli takové zvláštní. A nakonec je vše ukončené na 15str, hrozně rychle ukončeno.
Co se musí nechat je ze se kniha čte i přes to vsechno docela dobre, skvěle je to prolínání s tou minulosti ikdyz tam sem taky čekala trosku něco jiného.

JessieEx
27.06.2019 3 z 5

Popelčiny střevíčky jsou jiné, než ostatní Srdcovky, co jsem zatím přečetla. Spíše mi připomínají knihy mé oblíbené autorky Jenny Colgan, protože s nimi mají společných docela dost prvků - prolínání minulosti s přítomností, rozpad vážného vztahu, útěk z města na venkov, rozjetí staro-nového podniku, potkání nové lásky a ochutnávání a pečení něčeho moc dobrého. Tímto by se celá kniha dala i shrnout. Nebyla špatná a četby nelituji, ale... zkrátila bych klidně o polovinu, popisování Tansyina obchůdku bylo poněkud ubíjející. Hrozně mě taky štvaly ty toporné a škrobené dialogy, hodily by se spíš do formální emailové komunikace, ale ne do rozhovoru dvou nejlepších kamarádek. Na rozdíl od Tansy mi byl strašně nesympatický Ivo a jeho (re)citování pasáží ze Shakespeara. Některé zápletky byly absurdní, zvláště ty s nevlastními sestrami. Celý děj byl šíleně předvídatelný, to bylo moc i na Srdcovky. Takže zatím bohužel nejslabší ze Srdcovek, zato ale nejsladší ;)

láska humor manželství Velká Británie svatba obuv, boty

Autorovy knížky