Popel ve větru

Popel ve větru https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262653/bmid_popel-ve-vetru-N8K-262653.jpg 4 264 54

Nové vydání oblíbené spisovatelky románů pro ženy. Mladičká Alaina MacGarenová přišla ve válce Jihu proti Severu o všechno, co měla. Navíc byla falešně obviněna z vraždy. V mužském přestrojení najde úkryt u seveřanského lékaře, kapitána Latimera. Nejdřív v něm vidí jen nepřítele, ale potom se její nenávist vytrácí a mění se v docela jiný cit, ale v chlapeckých šatech může těžko očekávat, že bude její láska opětována.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Ashes in the Wind , 1979

miruska1
16.08.2023 5 z 5

Moc pěkný příběh, docela dobrodružný a napínavý, ale jsem se i zasmála a i slza ukápla. Autorka rozhodně nesklamala.

munka
02.05.2023 5 z 5

Moja obľúbená autorka a knihu som si prečítala opäť kvôli výzve. Je tu romantika, dobrodružstvo, napätie. Doporučujem.

Barbara182
09.12.2022 3 z 5

Romantický příběh na pozadí války Severu proti Jihu, bavilo mě to, bylo to místy humorné, místy i napínavé, byť chvílemi trochu překombinované, a ztrácela jsem se v popisech, co který generál udělal, protože jsem neměla tušení, který bojuje za jakou stranu, ale jinak dobrý. Taková trochu propracovanější červená knihovna se snahou o hlubší sdělení (strasti války, že vojáci jsou taky jen lidi, i když bojují na opačné straně a tak).

MAU256
11.08.2021 5 z 5

Krásně psaná romantická knížka, samozřejmě se šťastným koncem. V jednu chvíli jsem měla strach, že hlavní hrdinové si kvůli své tvrdohlavosti a neschopnosti si vyznat to, co mají v srdci, už nebudou moci být šťastní, ale samozřejmě, je to romantická knížka, takže vše dopadne tak, jak má, hlavně díky přátelům. Mohu jen doporučit.

karamelka57
12.04.2021 5 z 5

Tak tu by som dala kludne aj 10 hviezd. Nádherné!!! Mne pripadal zbytocne zdlhavy úvod,kym sa dali veci do pohybu a tiez potom po opatovnom stretnuti im na moj vkus pridlho trvalo,kym sa zblizili. Ale tazky zivot a drsnost tej doby im nedavala velmi na výber. Hlavna hrdinka mi pripominala trochu Scarlett z Odviate vetrom, obcas trochu zbrkla,ale zaroven neskutocne silna zena.
Aj ma to prinutilo uvazovat,preco v dnesnej dobe je tolko depresii, ked v porovnani so zivotom vo vojnovej dobe su tie nase zivoty omnoho lahsie. Možno ľudia v tej dobe boli vojnou zoceleni a strach,hlad,zima a masové straty blízkych ich naucili viac vazit si a milovat zivot? Hm, neviem....

LucieT
02.02.2021 3 z 5

První část knihy pro mě měla spád a děj a dala bych za ní klidně pět hvězd, zato druhá se mi neskutečně vlekla a místy jsem se opravdu do čtení až nutila (na můj vkus moc “červená knihovna”). Z toho důvodu hodnotím průměrem, nicméně kdo má rád romantické zápletky, přijde si určitě na své.

LenkaAK
12.11.2020 5 z 5

Pokud hledáte instantní příběh s jednoduchou zápletkou, po této knize nesahejte. Spletitý děj tohoto historického romantického románu se odehrává po několik let na pozadí války Severu proti Jihu. Krásná Alana unikla před nenáviděnými modrokabátníky a musela se skrývat. Vybrala si převlek špinavého výrostka a přizpůsobila tomu i svou mluvu. Její život se začíná proplétat s Yankeem kapitánem doktorem Colem Latimerem. Děj rozhýbe proradná sestřenice Roberta a pak také rádoby Francouz Jacques, typ pěkného hajzlíka, který děj neopustí až do posledních stránek.
Příběh jsem si opravdu užila a díky tloušťce knihy se nedala zvládnout na jeden zátah. Už dlouho jsem se tak netěšila, že se zase začtu. Příjemná romantika a uvěřitelný historický děj. Autorka umí popsat skvěle i věci, které nechcete, aby se v ději staly. Tomu se říká dobrá spisovatelka. Už se těším na některý z jejich dalších příběhů!

georginaa
19.10.2020 4 z 5

Dnes bych to už nazvala historickým románem a po právu má vysoké hodnocení. Kniha se velice dobře četla, mělo to spád a dějová linka válka Severu proti Jihu neměla chybu. Nadchlo mě i to, že není vše takové jak by se na první pohled zdálo. Ukázalo se to i v představě Alainy, kdy nenáviděla seveřany a nakonec se do jednoho zamiluje. Pochopí, že ne všichni jsou takový, jak si původně myslela.

Zomy
12.10.2020 4 z 5

Opět něco neuvěřitelného! Jako většina knih autorky je Popel ve větru neskutečně propracovaný a velice obsáhlý - a přitom ten rozsah čtivosti nijak neubližuje.
Některé motivy se tedy stoprocentně opakují (první noc hlavních hrdinů), ale ta dějovost to vynahrazuje.
Cole byl skvělý (až na svou neschopnost jakékoliv akce a obrany pokud jde o záležitost s Robertou) a Alaina obdivuhodná a silná žena.
Při čtení jsem hltala stránky a jela přes noc, abych to dala na jeden zátah :-)

tetepoko
26.09.2020 4 z 5

"A pro lásku je nejdůležitější, aby ji člověk neschovával v srdci. Musí ji sdílet nebo zvadne!"

Příběh Alainy a Colea je zasazen do zajímavého období války Severu proti Jihu. Zápletka je docela komplexní, mohla by vydat na více příběhů, avšak autorka se tímto staví s logickým přístupem k náročným situacím. Ve složité době neexistuje jednoduché řešení.

Cesta, kterou musí hlavní hrdinové ujít, aby překonali překážky znepřátelených stran a předsudky protilehlých povah, je popsána velmi hezky. Oba jsou sympatičtí, společně dost hašteřiví. Ostatní postavy jsou poutavě popsané, i když výrazně rozdělené do 'naprosto dobré' a 'naprosto zkažené' lidské povahy. Ale tohle je spíš charakteristika všech knih autorky.

S vývojem vztahu mezi hlavními hrdiny může čtenář sledovat dějství v bojích zeměpisně a historicky, přičemž si dovede udělat přesný obrázek o vlivu války na každodenní život obyvatel území. To hodnotím velice kladně. Snahou o popis však lehce pokulhává plynulost příběhu. Bylo pro mě občas obtížné sledovat tok, který přeskakuje z události na událost bez dostatečné spojitosti.

I přes některé výtky tento příběh nebyl přečtený poprvé, ani naposled.

Kamila1991
17.09.2020 3 z 5

Krásný příběh z období války Jihu proti Severu. Knížka je opravdu obsáhlá, asi o třetinu bych jí zkrátila, ale i tak vřele doporučuji! Tato autorka je prostě zárukou skvělé četby.

EvikU.
11.05.2020 4 z 5

Kniha byla hezká. Místy trochu neuvěřitelná a místy se děj trochu táhl.

SPOILER: Třeba na začátku knihy kdy dlouho hrála Alaina kluka a Cole neměl vůbec tušení mi přijde moc. Nebo v druhé části kdy kolem sebe děsně dlouho krouží, oba se milujou, ale ani jeden to o druhém netuší. To bych asi trochu zkrátila. Ale závěr se mi líbil. Jako odpočinková četba je to dobrá volba.

helenkan
24.04.2020 5 z 5

Tohle já fakt můžu. Paráda.

Tanja00
19.04.2020 5 z 5

Tahle knížka je skvělá, stylem bych ji přirovnala k Jane Austen.

ariel platto
18.02.2020 1 z 5

Začátek dobré, proto dávám jednu hvězdičku, ale když se děj dostal k jisté svatbě, knihu jsem přestala číst, protože mi to prostě nesedlo.

AlenaF
28.11.2019 3 z 5

Příjemné čtení pro dlouhé večery.

meredith6677
17.09.2019 5 z 5

Naprosto úžasný a strhující děj! Tuhle knihu jsem již četla také podruhé, ale nepřestává mě bavit a ohromovat! :) Úžasně napsané, děj... áááá... nemám prostě slov. Někdy mě Alaina se svou hrdostí štvala, ale bylo jasné, proč se tak chovala a bylo hezké vidět, že se charaktery postav držely až do samotného konce. Líbil se mi její vztah s Colem a nejednou jsem se u situací bavila. Určitě brzy zase po knize sáhnu, stejně jako po knize Plamen a květ.

TaLu
06.04.2019 4 z 5

Rozhodla jsem se rozšířit řady romantických autorek, které znám a dobře jsem udělala. Paní spisovatelka píše svižně, příběh má dobrodružný děj, zajímavé prostředí (události kolem války Severu proti Jihu). V novém vydání obálky mnohem více odrážejí spíše jemnější romantickou linku a jsou krásné, škoda, že se tady zobrazují ty staré přebaly, které by mohly někoho odradit. V první polovině knihy sleduje čtenář dobrodružství mnoha postav. V druhé polovině kniha trošku ztratila na dramatičnosti a popravdě mě dohady ústřední dvojice přišly trochu zbytečně rozvláčné. Ale i ta pomalejší část knihy se četla dobře. A v poslední třetině opět výrazně přibylo děje. V rámci žánru romantické literatury určitě doporučuji a přečtu si i další knihy autorky. Pokud ale čekáte romantiku a žár na každé straně, mohl by vás odradit ten dobrodružstvím nabitý příběh. Já mám tento žánr raději a autorka mě mile překvapila.

jana79
08.11.2018 5 z 5

Moc me zaujala obálka a pak teprve děj knihy. Je to sice typicky zamilovany romanek, ale i tak krásně napsaný. Osobně ráda čtu dle doporučení, nalady, ročního období nebo co mi padne jen tak do ruky, co mě zaujme podle obálky. A tahle se povedla se vším všudy. A vypadá krásně v knihovně.

anna6486
30.09.2018 4 z 5

Hezky čtivá slaďárna. Místy překombinovaný příběh, ale hlavní postavy velmi sympatické. Lze slupnout jako jednohubku za den, dva.