Pomsta lorda Ravenscara

Pomsta lorda Ravenscara https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9610/bmid_pomsta-lorda-ravenscara-veQ-9610.jpg 4 30 5

Věčná sbírka série

Bantam Romance série

85. díl

Hrdinkou románu je Romara Shaldonová, která přijíždí do Londýna za svou sestrou Caryl, jež utekla z domova se sirem Harveyem Wychboldem. Ten ji ale terorizuje a když zjistí, že je v jiném stavu, odmítá se s ní oženit. Po divoké hádce skončí Romara na ulici zakrvácená a potlučená. Vzápětí se jí ujmou ve vedlejším domě, jenže než se vzpamatuje z otřesu, stane se, napůl v bezvědomí, manželkou opilého lorda Ravenscara a součástí jeho bláznivé pomsty jisté krásce, která ho pustila k vodě. Přestože je zděšena jeho chováním i drsným vzhledem, když zachrání její nešťastnou sestru, začíná si Romara uvědomovat, že miluje cizince, který je nyní jejím manželem, jenže strašné a smrtící události ji nutí prchnout a nechat za sebou veškeré naděje na lásku...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Lord Ravenscar´s Revenge , 1978

Ála1968
21.04.2023 4 z 5

Jednoduchá jednohubka,ale dávala smysl a to mám ráda.Hlavně, že to mělo hlavu a patu.

NathalieVerdun
17.03.2022 4 z 5

Na cartlandovku prekvapivo dobré - jedna z tých lepších. Už to násilie na začiatku naznačilo, že toto bude trošku o inom a prvá polovica mala naozaj grády. Dobre sa to čítalo, zaujalo nečakanými zvratmi - len ten koniec bol na môj vkus príliš sladučký..., ale budiž, to by som už asi po cartlandovke chcela veľa. Caryl a jej dieťa ten príbeh pekne ozvláštnili, ,,pomsta lorda Ravenscara" tiež.
Jediné čo ma zarazilo, bolo, že raz sa o Romare hovorilo ako o slečne Shaldonovej a vzápätí Sheldonovej, a tak isto aj o Antonym, vikomtovi Gardinovi a o chvíľu Garsonovi...?? To si s tým fakt nemohol dať niekto zodpovedný kus práce?

reader.007
07.02.2020 3 z 5

(SPOILER) Když Romařina sestra uteče s milovníkem, její otec ji vydědí a nechce se k ní znát. Pak ale otec zemře a krátce nato dorazí zoufalý dopis – sestra není vdaná, zato spolehlivě těhotná. Romara okamžitě vyrazí do Londýna, tam je jí ale odměnou jen nakládačka od "švagra" a skončí v bezvědomí na ulici, kde ji vzápětí seberou opilí kumpáni obyvatele vedlejšího domu. Ten právě dostal kopačky od své vyvolené, což se rozhodl zahojit litry brandy a sňatkem s „nejvošklivější ženskou v celým Londýně“, kteroužto specifikaci Romara s rozmlácenou vizáží dokonale splňuje. Když se probere ze svých zranění zjišťuje, že je z ní lady Ravenscarová

Nebylo to špatné, možná že si někdy zopakuji, i když nejspíš vynechám ten utahaný, až servilně rozplizlý konec.

Alinois
16.02.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, měla zajímavou zápletku a ve chvíli kdy Romara dostala ten nářez bylo mi jí dost líto. Každopádně jsem si tam všimla několika docela nelogických momentů jako byla divná svatba a únos dítěte :-D

MinaHawke
15.07.2016 5 z 5

Příběh se mi líbil, jen ta svatba byla "trochu" bláznivě provedená :). Ale nakonec vše dobře dopadlo a tak to mám ráda.