Lov na človeka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rok 528 pred naším letopočtom. Nič netušiaci mladík Kel raz ráno s hrôzou objaví telá zavraždených pisárov. Vystrašený sa dá na útek aj so zakódovaným papyrusom, ktorý mu pred smrťou zveril do rúk jeden z nich. Od tej chvíle ho všetci obviňujú - stal sa ideálnym vinníkom, no v pozadí sa odvíja tajné sprisahanie. Egypt sa nachádza na križovatke dejín. Faraón Ahmose nie je veľmi naklonený starým tradíciám, nadchýna ho Grécko a zo strany Peržanov nevidí najmenšiu hrozbu. Problémy berie na ľahkú váhu a zaháňa ich alkoholom. Intrigy a zrady však otriasajú panovníckym dvorom. V tejto nebezpečnej atmosfére ktosi pripravil mladému pisárovi pascu. Kel, prenasledovaný nielen sprisahancami, ale aj kráľovskou strážou, sa snaží rozlúštiť kód záhadného papyrusu, aby dokázal svoju nevinu. Jeho šance dostať sa živý z tohto nebezpečného dobrodružstva sú však malé......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93259/lov-na-cloveka-93259.jpg 3.733
Série

Pomsta bohů 1.

Žánr
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Ikar (SK)
Orig. název

La Chasse à l'homme, 2006

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Lov na človeka

Přidat komentář
lábuska1
21. června

Příběh plný napětí,intrik,bezpráví,ale i lásky a naděje.Četla jsem jedním dechem.Už se těším na druhý díl.

ferda16
16.09.2019

Za mě krásná a napínavá knížka. Má pěknou zápletku a čte se svižně.


Lemra794
26.05.2019

Líbilo se mi zasazení knihy do Egyptské tématiky. Ze začátku to bylo super: samá akce a zároveň náhled do kultury a božstva starověkého Egypta, ale tak od poloviny knihy děj hodně stagnoval a řešily se pouze státní záležitosti a popisy života a (hlavně) politiky Egypta. Samotný detektivní příběh a osud písaře už byl jen linka na pozadí a ani nedošel zdárného konce ... Byla bych také radši, kdyby v knize byly více rozvedeny texty a šifry vztahující se k vyluštění papyru. Tento motiv mi přišel občas zbytečně málo zmiňován. Jinak zajímavé čtení do vlaku na cestu.

Eamby
24.05.2013

První knihu, kterou jsem od tohoto spisovatele přečetla, byla- Z lásky k ostrovu Philae. Podle mého názoru se tyto dvě knihy nemohou vůbec srovnávat. Z lásky k ostrovu Philae byla procítěná, velmi se mi zalíbila spisovatelova dobře volitelná slova, která dávala celému dílu vznešenost. Tento kousek nebyl zas tak příšerný, znám mnohem horší knihy, ale chybělo mu to kouzlo, které bylo u první zmiňované knihy tak zjevné. Celkové zpracování a děj nebyl podle mého očekávání... čekala jsem mnohem více. Po uvážení si ani netroufám na druhý díl.

lajcma
21.08.2012

Miluji knihy o starodávném Egyptě, ale tato mě docela zklamala...

Doporučujeme

Bledý jezdec
Bledý jezdec
Holanďanka
Holanďanka
Potrhaná křídla
Potrhaná křídla
Porodní bábou proti své vůli
Porodní bábou proti své vůli