Růže & dýka

Růže & dýka https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328765/bmid_ruze-a-dyka-SDY-328765.jpg 4 236 64

Pomsta a rozbřesk série

< 2. díl

Jsem obklopená ze všech stran pouští. Jsem vězeň písku a slunce. A už nemůžu věřit ani své rodině... Má země se ocitla na pokraji války a kvůli temné kletbě jsem opustila královský palác i Chálida. Vrátila jsem se do bezpečí ke své rodině, ale brzy jsem zjistila, že už nemůžu věřit ani přátelům a že mě vězní lidé, které miluju. Dokáže najít Šeherezáda způsob, jak se vzepřít hrozivé kletbě a neztratit svou velkou lásku? A zabránit tomu, aby umírali další nevinní?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

The Rose & the Dagger , 2016

Fortuna7
Fortuna7
22.08.2023 4 z 5

Po nudném začátku jsem nakonec přeci jen znovu dostala ten neskutečně napínavý a atmosferický příběh s úžasnými postavami a hlavně naprosto bombastickou romantickou linku. Chálid je prostě absolutní miláček a jeho vztah s Šeherezádou je pro mě jednou z nejlepších romantických linek, co jsem kdy četla. A to dokonce do takové míry, že se směle vyrovná romantice od Sary J. Maas, a to už je co říct. :-) Druhou polovinu knihy jsem zvládla přečíst skoro na jedné zátah, hlavně díky napětí a akci.
Krásná a neskutečně čtivá YA fantasy duologie, kterou mohu jen a jen doporučit.

Kikulka97
Kikulka97
15.07.2023 4 z 5

Druhý díl byl malinko slabší, ale pořád dobrý. Ani nevíte, jak jsem ráda, že je to dualogie - věšlo se tam všechno, něcom álo si přečteme v bonusových knížkách, co nejsou dopřekládané, ale zbytečně se to nenatahuje. A jzaykově krása. Jak v originále, tak v překladu.

Petra-1
Petra-1
26.01.2023 4 z 5

Jde o takový pohádkový příběh. Kniha se velmi dobře čte a je velmi rychle přečtená. Druhý díl se mi líbil víc než první a to i díky lepšímu vykreslení postav. Je to předvídatelné, hodně nenáročné čtení. Samozřejmě už dlouho nejsem určená věková kategorie.

maja8148
maja8148
04.09.2022 4 z 5

Kniha se čte stejně dobře, jako první díl, je napínavá a je tam i více akce. Na druhou stranu i když se toho v knize stane víc než v jedničce, tak mám pocit, že je tam více hluchých míst, kdy se právě nic neděje. Navíc postavy občas jednají trochu zvláštně a netuším na jakém principu se rozhodují a proč dělají, to co dělají, když to neodpovídá tomu, co řekli/udělali/cítili ještě těsně před tím. Tedy naštěstí se to netýká všech postav, ale u pár ano.
Ano knihu sem si i tak užila, ale jednička byla o chlup lepší.

denniys
denniys
10.07.2022 3 z 5

Milé zakončení milé série.. kniha drží stejnou úroveň jako předchozí díl.. příjemná oddechovka, která neurazí ani nepřekvapí..

Nicoletta1681
Nicoletta1681
27.05.2022 4 z 5

Růže a dýka pro mě byla o trošku lepší než první díl, ale možná jen proto, že už jsem věděla do čeho jdu. Kniha měla rychlý spád, akci, ale i momenty, kdy se děj zastaví a přijde na řadu atmosféra pouště. Postavy prošly malým vývojem od prvního dílu a na konci žádná z nich nebyla taková jako na začátku série.
Někdy mi přišlo řešení problému trochu zjednodušené a rychle odvedené a trochu mě mrzí, že některé věci a jejich fungování nebyly představeny trochu podrobněji.
Celkově mi kniha přišla svým nápadem s převyprávěním Příběhů tisíce a jedné noci a hlavně svým prostředím zajímavá a přišlo mi to jako příjemná změna od knih tohoto žánru.

*Pájuše*
*Pájuše*
09.01.2022 4 z 5

Hodně vody uteklo, než jsem se dostala k závěrečnému dílu a tak není divu, že jsem spoustu věcí zapomněla. Nicméně ne tolik, abych si nevybavila to nejdůležitější - že kniha čtenáře udržuje v napětí od začátku do konce. Autorka sice začala s milostným trojúhelníkem, ale jakmile si hlavní hrdinka srovnala věci v hlavě, velmi rychle se to přehouplo v normální vztah, který byl emočně stabilní a propracovaný. Ovšem bylo znát, že je to dětská láska a dětští hrdinové. I tak jsem z knihy nadšená. Původně jsem Chalídovi zazlívala jeho dramatičnost, až s odstupem jsem pochopila, že ta dramatičnost do tohoto příběhu patří. Přeci jen pohádka Tisíc a jedna noc je nejkouzelnější díky právě tomu napětí, které vás ani ve tři hodiny ráno nepřinutí zamhouřit oči. Doporučuji.

espesita
espesita
25.09.2021 4 z 5

Příjemné, pohádkové čtení...
Jen mi přišlo, že se tam většinu knížky fakticky nic nedělo a veškerá akce byla vsunutá až na konec.

Pavlaj
Pavlaj
26.06.2021 4 z 5

Druhý díl už se definitivně posunul od zamilovaného YOLI k dobrodružné pohádce, děj se přesouvá z paláce do pouště a jak říká František Hrubín „žhne tu slunce z pouští, z holých skal“. Temné kletby, knihy kouzel, létající koberec, mágové čtoucí z hvězd a ovládající oheň, okřídlený had, dívka, která chytila měsíc. Nádherným prostředím pouště se mi druhý díl líbil ještě víc než první. A že postavy končí buď svatbou nebo smrtí? Je to pohádka a tak to v pohádkách chodí.

katkavasik2908
katkavasik2908
25.04.2021 5 z 5

Je to delší doba kdy jsem četla první díl. Tak trvalo než jsem se do toho zase dostala, ale moc se mi líbí autorčino psaní. Byla to nádhera. I to prostředí mám moc ráda a postavy zbožňuji. Konec byl trošku moc rychlý. Nakonec to splnilo moje očekávání a jsem ráda, že jsem si tuto sérii přečetla :)

heliiinka
heliiinka
23.04.2021 3 z 5

Bylo to čtivé, což o to. Ale posledních 100 stran už autorku asi nebavilo a měla jsem dojem, že přeskakuje celé odstavce, jen aby to už dokončila. Čtivé, postavy dobré, ale uspěchané. Škoda.

Irsaf
Irsaf
12.09.2020 4 z 5

Další příběh Chálida a Šeherezády a opět hezká pohádka nejen pro děti...
Nebylo by občas špatný, mít takový koberec... :D

Opca
Opca
16.08.2020 2 z 5

Po prvnim dílu to pro mě bylo těžké, abych ji neodložila a vůbec dočetla. Kniha měla spád až tak posledních 50 stránek

barbb8k
barbb8k
14.07.2020 4 z 5

Tuto knihu jsem si také neskutečně moc užila. Začátek byl takový zdlouhavý, ale někde od poloviny se děj rozjel a já jsem umírala (a to doslova). To co se od té půlky dělo, mě zabíjelo. Po každé přečtené straně, jsem měla chuť s knihou praštit a přestat ji číst, jenže to nešlo, protože se od ní nedalo odtrhnout.

Svět, ve kterém se děj odehrával, byl úžasný! Tam bych určitě chtěla žít, protože to musí být strašně moc romantické místo (pokud se vás někdo teda nesnaží zabít)

Většinu postav jsem si zamilovala, protože byly tak neskutečně reálně a krásně popsány.
Romantická linka byla v tomto díle ještě lepší než v tom předchozím. Hlavní pár jsem měla ráda už od začátku prvního dílu.

Celkově: celou tuto sérii jsem si moc zamilovala a zařadila se mezi mé nejoblíbenější.
Obě knihy jsou spíše romantické, ale i tak tu najdete úžasnou zápletku.

Této knize dám 4,5/5⭐

rajcatko
rajcatko
21.06.2020 3 z 5

Nebylo to špatné. Retellingy moc nečtu, ale tento se mi zdá povedený. Pořád se drží pohádkovského stylu, ale nebojí se ukázat i temnější stránku. Ať je to jak chce, já se bavila.

Kasana
Kasana
17.05.2020 odpad!

Ne. Ne. Ne. Ne.
Dobrý, pokud chcete něco podrobnějšího, tak čtete dál, můj názor se za tu dobu nezmění. Nestojí to za čtení.
Já nadávala už na první díl, že nedává smysl, ale tohle? Nejenom, že to nedává smysl, ale je to tak strašně nudný a předvídatelný, až to bolí.
Stejné chyby, které se nachází jako v prvním díle, nebudu je tu opakovat. A nezachránily to ani snahy o jakési napínání příběhu typu: smrt přítele, zrada, pocity viny atd. V tomhle díle už jsem ničemu nevěřila a některé věci mi přišli dost zbytečné. Jako, já vím, že je to YA, ale to ještě neznamená, že to musí být zlé. A nemyslete si, že jsem zapřísáhlý čtenář fantasy nebo sci-fi, to ne. Já hlavně čtu YA a proto to mě tak bolí, že i někdo jako já si něčeho takového všimne.
Ale dobře, budu fér a poukážu na jednu věc. Řekněme, že Šeherezáda se tam snaží něčemu důležitému naučit. Když jsem to četla, tak mi v hlavě vyskakovala už předtucha, jak tam později nakráčí a srovná všechno okolo se zemí. Jak já ale překvapená, když se zjistilo, že jí to nejde, protože se to za tak krátkou dobu nemůže naučit? Tleskám, dobrá práce. Jen, že je na to už trochu pozdě.
Pokud se vám první díl líbil, počítejte, že ten druhý je slabší. Ostatně, to vám tady řekne více lidí, nejenom já. Za mě to byla hodně dlouhou dobu nejhorší kniha (dokud ji doslova před měsícem nenahradila jiná).

TerkaM
TerkaM
05.04.2020 4 z 5

Druhý díl byl o malinko horší než první a celkově bych řekla, že děj těto knížky by šel v pohodě vecpat do té první a zakončit tak knihu způsobem, jakým si zaslouží. Co naplat, tak mám doma dvě knihy z této série - alespoň, že je má oblíbená. :)

Dada_cte
Dada_cte
24.03.2020 4 z 5

Tento díl mě bavil víc, než ten první. Už si ho sice moc nepamatuji, protože jsem ho četla asi před půl rokem, ale můžu ho všem doporučit

DreamerX9
DreamerX9
21.03.2020 4 z 5

Druhý díl byl o malinko lepší než první a také víceméně ne tak předvídatelný. Ovšem neztratil kouzlo toho prvního a jako létající koberec rozvinul děj a povznesl ho. Konec byl proste pohádkový jak má být :)

majavcelicka
majavcelicka
15.10.2019 5 z 5

Úžasná kniha. Jsem nadšená. Ze začátku to šlo pomaleji, ale pak se příběh krásně "rozjede". Je plný zvratů, nečekaných situaci a zároveň je kniha psána hezky, nezapomíná se na lásku a připoutání čtenáře k jednotlivým osobám, tak aby jim fandil.

romantika

Renée Ahdieh