Pomsta & rozbřesk

Pomsta & rozbřesk https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299443/bmid_pomsta-a-rozbresk-CL6-299443.jpg 4 452 136

Pomsta a rozbřesk série

Jediné, co stojí mezi Šeherezádou a smrtí, je příběh. V napínavém převyprávění Tisíce a jedné noci si násilnický kalif bere každou noc novou dívku a hned ráno ji nechává pověsit. Když takto skončí i šestnáctiletá Šíva, rozhodne se její přítelkyně Šeherezáda pro pomstu. Dobrovolně se stane vládcovou další ženou. Je odhodlaná zůstat nejen naživu, ale také ukončit jeho hrůzovládu jednou provždy. Zjišťuje však, že kalif je jiný, než si myslela…... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Wrath and the Dawn , 2015

Marthas
07.08.2017 3 z 5

3,5/5
Ano, kniha nebyla špatná to ne. Na můj vkus sice spousta násilí ale co čekat od námětu arabských pohádek, že? Přečetla jsem ji za pouhé dva dny, líbila se mi její obálka, kterou má mimochodem na svědomí Theresa Evangelista, byla napínavá, to ano, ale bohužel pro ni, už jsem dala pouhé 4 hvězdy knihám s lepším slohem, takže sorry fanoušci Renée Ahdieh, 4 dát nemůžu. Možná si holt každý představuje romantiku jinak, navíc tohle snad nebyl trojúhelník ale přímo víceúhelník.-))) Příští díl si ale dám, přeci jen mne zajímá, jak to skončí a zda přežije aspoň někdo a kdo?

Tánička11
05.08.2017 4 z 5

Kniha mě neskutečně dojala. Poslední dopis adresovaný šeherezádě jsem četla snad čtyřikrát a vystavila na svůj instagram. Nenacházim žádné mínusy na knize. Možná se vám ze začátku bude zdát že kniha je psáná těžkou formou řeči, ale po čase si na tuto formu zvyknete. Šeherezáda byla moje nejoblíbenější postava z celé knihy. Nebyla naivní, namyšlená ani nezodpovědná, byla chytrá a dokázala si pohrát se slovy. Dokonalá kniha v srpnu by měl vyjít další díl, který doufám že si přečtu.

Tenebien
30.07.2017 4 z 5

Ok, nejdřív se zastavme a pořádně si prohlédněme ten přebal... Je boží.

Trošku jsem se bála milostného trojúhelníku, ale nakonec dobrý... a stejně víme, kdo je end-game, duh. :D
Hrozně se mi líbil styl vyprávění (měnění POV a celkově jazyk), ale asi bych bývala byla radši, kdyby k cizím slovům byly linky do slovníku. Ten byl až na konci souboru a vlastně jsem ho teda ani nepoužila a až na konci si některá slova prošla.
Nejlepší postava knihy byla Despina. Tu člověk nemohl nemilovat. A jak Shahrzad říkala 'Brat Calipha', to sedělo jako prdel na hrnec. Shazi občas spratek byla, ale tolik mi to nevadilo. Před tímhle jsem totiž četla sérii Trylle. :D
Rychle na druhý díl, protože se to nedá vydržet. :D
(čteno v originále)

Šárík001
27.07.2017 4 z 5

Krásný příběh v krásném prostředí. Musím říci, že mne kniha vcelku mile překvapila, a také pobavila. Humor, romantika, napětí, drama. Všechno krásně vyvážené. Celý příběh se mi velmi líbil, naučila jsem se nová slovíčka, přesto musím podotknout, že jsem byla po většinu příběhu velmi zmatená a nerozuměla jsem úplně všemu. Nijak moc mi to nevadí, právě naopak. Jednu věc musím vytknout - pohledy ostatních (kromě Šazí a Chálida) mi nepřišly až tolik zajímavé a jednou jsem měla trošičku chuť jednu takovou část přeskočit. Jinak ale hodnotím velmi kladně a doporučuji. Už se nemohu dočkat, až si přečtu další díl a dozvím se, jak bude pokračovat příběh. Nebo bych snad měla říct spíš - jak budou pokračovat osudy jednotlivců a jaký příběh jejich spletením vznikne.

alice18
11.07.2017 5 z 5

Je to už dlouho, co mě naposledy chytil nějaký příběh skutečně za srdce. Tak známý příběh Tisíce a jedné noci, a přesto tak odlišný. Utrpení, nenávist, sebepoznání a láska sahající až ke hvězdám. Na tuto knihu rozhodně nikdy nezapomenu!

Janičta
21.06.2017 4 z 5

Pááni.. mě to bavilo. To se u takovýchto knih, moc často nestává. Čtu je jako oddechovky, ale to neznamená, že jim dokážu odpustit kdejakou stupiditu. A stupidních knih pro mládež je tedy velká spousta, ale nejspíš kvůli kouskům, jako tenhle to s nimi čas od času zkouším pořád.
Ne že by takhle kniha udělala díru do světa, ale byla čtivá, bavila mě. Postav mi lezly na nervy v přípustné míře. Děj není složitý a záhadný, ale nedře to v něm, jak v rozbitých hodinách. Za mě dobrý :-)

Princezna22
28.05.2017 5 z 5

Tak tahle kniha pro mě bylo něco,jako láska ba první přečtení!! Do příběhu jsem se maximálně ponořila a nic mě neprinutilo knihu odložit. Kdybych mohla číst,číst a číst celý dny a noci bez odpočinku atd knihu bych klidně přečetla za pár hodin. Příběh se mi tsk šíleně líbil,že chci honem pokračování. doporučuju všemu deseti..

TheMelorry
19.05.2017 5 z 5

Z knihy jsem byla naprosto nadšená. Příběh o Šeherezádě znám, ale tenhle retelling je mnohem lepší. Zamilovala jsem si Chálida a celkové čtení o orientu jsem si užila. Kniha byla tak čtivá, že jsem otáčela jednu stránku za druhou ani vlastně nevím jak. Akorát je mi líto toho otevřeného konce... snad se ke mě brzo dostane další díl..

katkavasik2908
11.05.2017 5 z 5

Příběh neskutečný a napínavý. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Musela to autorka na konci rozdělit? :D Teď budu celou dobu čekání na další díl velice nedočkavá! :D Ano je to tedy pohádka, ale co?! Mě se to ohromně líbilo.

Lenka.Vílka
25.04.2017 3 z 5

Lepší průměr. Čtivý a celkově hezký příběh postavený na hezkém původním základu. Skutečně bavit jsem se začala až skoro na konci, což je pro mě málo. Takže mi svitla naděj, že pokračování by mohlo být lepší.

kklepkaa
24.04.2017 4 z 5

S pohádkovými retellingy se teď nějak roztrhl pytel, ale to vůbec nevadí, protože je přímo zbožňuju (asi mám i štěstí na ty opravdu dobré). A nejinak je to se Šeherezádou. Opravdu krásný příběh co pohladil po duši s nádechem tajemna, i když bych hlavní hrdince občas dala facku. Chálid byl dokonalost sama a Tárik byl otravnej blb jak Aspen v Selekci. Nádech magična byl pravděpodobně předzvěst zajímavé dvojky a opravdu se těším, až se mi dostane do ruky.

Denaille
20.03.2017 5 z 5

KONEČNĚ!!! Kde jsi doteď byla Reneé?

Šeherádu jsem milovala, když jsem byla malá. Dokonce jsem si ji podle jakési filmové komediální adaptace vydupala jako kostým na maškarní ples pro děti.
A asi tady není žádná z nás, která by alespoň jednou v životě nezatoužila být princeznou. Ale to, co jsem zažijete u klasických pohádek (nebo jako protiklad můžu vybrat Selekci) není ani ze třetiny to, co zažijete u tohoto příběhu.
Až budu mít dospívající dceru, tohle jí budu hnát pod ruky a ne ty ukňouraný slepice, co najdete v 99% všech dnešních knihách pro náctileté slečny.
Zamilovala jsem se do postav, jak píše Samira do barevného příběhu plného poučných momentů, které každý z nás najde ve vlastním životě, ale hlavně... hlavně jsem se zamilovala do hlavní hrdinky, která ačkoliv je jí v příběhu 16 let, má hlavu na svém místě a i já bych chtěla mít tolik její odvahy, prostořekosti a důvtipu, a to jsem o kolik let starší.
Nevidím problém v tom, že se postavy nechovaly přiměřeně svému věku. Spíš cítím, že je potřeba, aby této věkové kategorii stály vzorem alespoň vymyšlené postavy, když už se na spoustu věcí dnes nehraje.

A částečně souhlasím i s komentářem Kiisaki. Dokázala bych si to představit také ještě lepší. Ale je to konečně světlo ve tmě v haldě spousty tupých příběhů a tupých hlavních hrdinek. A já chci, aby takových knih bylo víc a ta úroveň rostla.

ElenaM
18.03.2017 4 z 5

Nádherná obálka, která skrývá krásný pohádkový příběh. Kniha se mi líbila, i když místy mi přišla zdlouhavá. Ale měla své tajemství a to neprozradila najednou. Jsem zvědavá na další díl.

TerkaM
16.03.2017 5 z 5

Pomsta a rozbřesk se mi vážně moc líbila. Po dlouhé době to byla opět kniha, která se mi zapsala do srdce a já ji četla a četla... a hltala jedním dechem. Kdybych nemusela do práce, zcela určitě ji přečtu během jednoho dne. :) Jo, jsem vážně ráda, že jsem si ji koupila a můžu si ji hrdě vystavit v knihovně. :)

Brambu
16.03.2017 4 z 5

Nádherný příběh, chvilku mi sice trvalo zorientovat se v těch názvech, ale potom mne příběh naprosto uchvátil. Takovou vnitřní rozervanost a špetku tajemna, tu jen tak někde nenajdete. Velmi pěkně napsané a už se moc těším na pokračování příběhu. Jsem zvědavá, zda láska zvítězí a překoná i touhu po pomstě!

Alethea_k
13.03.2017 5 z 5

Kdybych mohla, dám knize hvězdiček mnohem více. Za mě nejlepší kniha z young adult literatury, kterou jsem kdy četla. Nevytkla bych knize vůbec nic. :)

PandaGirl
24.02.2017 3 z 5

Kniha je podle mě docela dost čtivá a velice lákavá tématem. Mě osobně se docela líbila, ale nebylo to nic, co by se mi vyloženě zapsalo do srdce nebo se mě to nějak dotklo. Prostě jsem jen četla a užívala si příběh. Hodně postav mě tam rozčilovalo svým chováním, takže jsem často měla chuť přeskakovat. Což jsem občas i udělala.

Tesset
24.02.2017 3 z 5

Celkem fajn, akorát ten konec mě moc nepotěšil. Team Chálid ... očividně.

šneki
20.02.2017 4 z 5

První část mě hodně bavila, ale pak to šlo z kopce. Části pohledu v podstatě kohokoli jiného než Šeherezády mi přišly nudné, ale zároveň zůstalo dost věcí nevysvětleno, ohledně akcí Šeherezádina otce a schopnostech obou dvou. Tak snad nabídne druh díl více odpovědí a hlavně pěkně uzavře tento příběh.

Eleanor-ka
18.02.2017 5 z 5