Pomníky a zapomníky

Práce českého historika Z. Hojdy se zabývá sochami a pomníky, které vznikly v Praze i v jiných městech České republiky od počátku 19. století do 90. let 20. století. Autor nezapře historika, jenž pohlíží na sochu jako na produkt své doby, politického myšlení. Uvádí historické souvislosti, které vedly ke vzniku konkrétní sochy, a zároveň i jejich společensko-politické pozadí. Některé zde zmiňované pomníky již byly strženy a odstraněny, jiné zdobí města dodnes. Výklad dokreslují dobové fotografie, nákresy a vtipné karikatury z tisku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/115276/pomniky-a-zapomniky-115276.jpg 4.511
Literatura naučná, Umění
Vydáno, Paseka

Kniha Pomníky a zapomníky

Hyaenodon
23.06.2019

Velmi zajímavé téma. Jen by možná neškodilo osudy pomníků - hlavně těch odstraněných - trochu víc rozvést. Ale i tak super knížka.

BlaueEule
16.08.2018

Velice zajímavé téma, především mě zaujalo, jak se v průběhu let, podle taktovky tehdejší aktuální politické situace, měnil výklad významu těch kterých pomníků a s ním i jejich obdivovatelé.

jarmik
22.02.2015

Fantastické téma, krásná kniha. Až si omezím knihovnu na jednu poličku, tato na té jedné poličce bude.

Článek na blogu: http://jarmik-pise.blogspot.cz/2008/04/pomniky-zapomniky.html

Zdeněk Hojda
česká, 1953
Jiří Pokorný
česká, 1957

Kniha Pomníky a zapomníky je v

Právě čtených1x