Pomalu hořící oheň

Pomalu hořící oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472744/bmid_pomalu-horici-ohen-iMN-472744.jpg 3 605 197

Nový román autorky Dívky ve vlaku – knihy, která se stala fenoménem. Když je na říčním člunu v Londýně nalezen brutálně zavražděný mladík, v centru pozornosti se ocitají tři ženy, které ho znaly. Laura, temperamentní podivínka, o níž si leckdo myslí, že je nebezpečná, s Danielem strávila poslední noc před jeho smrtí. Jeho sousedka Miriam ví, že ačkoli Laura odcházela z místa činu s krví na oblečení, nemusí to ještě znamenat, že je vražednice – hořká zkušenost Miriam naučila, co to znamená, ocitnout se v nesprávný čas na nesprávném místě. A do třetice je tu Carla, teta zavražděného, která dosud truchlí nad nedávnou smrtí jiného člena rodiny. Nikomu nevěří – vždyť i dobří lidé mohou být schopni strašlivých činů. Tři ženy, které nemají společného nic kromě zášti, kterou k zavražděnému cítily… Jak dlouho mohou doutnat křivdy a stará tajemství, než se rozhoří v divoký plamen?... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

A Slow Fire Burning , 2021

Lenka0007
03.03.2022 2 z 5

Nebavilo. Tak moc, že jsem se ztrácela v postavách i časových rovinách. Kniha měla potenciál už jen tím, ze ji napsala autorka literární senzace Dívka ve vlaku. Námět taky dobrý, začátek lehce zneklidňující a pak už jen nuda, nuda……

Hanaluna
03.03.2022 2 z 5

Přiznám se, ze kniha na mě nijak nezapůsobila. Přišla mi bezbarvá unilá. Bylo to trochu zklamání.

Pančelka
02.03.2022 5 z 5

Kniha mi přišla čtivá, dokázala jsem se ponořit do děje. Líbilo se mi, jak autorka popisovala postavy, přiblížila jejich život. Nepřišlo mi, že bych měla v jednotlivých charakteristikách chaos, avšak souhlasím s některými komentáři, že konec se zdál lehce uspěchaný.
Celkově na mě kniha působila dobře a za sebe mohu určitě doporučit.

le21nka
27.02.2022 3 z 5

Střídání dějů postav v různých časových linií. Občas jsem se ztratila a musela se vrátit. Námět dobrý.

kleozpatra
27.02.2022 5 z 5

Musim říct, že jsem si to náramně užila. Paula Hawkins ví hodně o pokleslých charakterech a pochroumaných duších (a nebojí se zeptat) a nejen proto, že na mě Douchová v knihovně dělala bububu, když mám termín za měsíc a už čeká zástup lidí na tři, ale zkrátka že se to četlo samo, dávám pět *. Zkuste si to, napsat knihu, která se čte jedním dechem. Neni to prdel, vážení.

Anna 13
26.02.2022 2 z 5

Kniha mě nebavila.
Kniha mě nudila.
Kniha mi nic nedala.

Byla až natolik nijaká, že je dost možné, že si jí autorka ke mně uzavřela cestu se svými potencionálními dalšími příběhy.
A to to po nic moc neříkajícím začátku vypadalo nadějně. Jakmile ze scény zmizela dvojice plytkých vyšetřovatelů a my začali odkrývat temné hlubiny minulostí hlavních postav, bavila jsem se. Hltala jsem to… asi osmdesát stran. Pak už to bylo jen takové motání se ve vztahových úhelnících, kdy mi byli samotní hrdinové již celkem volní…

Je pravda, že jsou to už roky, kdy jsem četla DÍVKU VE VLAKU a DO VODY. Sama nevím, jak by se mi tyto mnou hodnocené pětihvězdičkové romány líbily dnes. Ale po tolika letech čekání na novou Paulu Hawkins jsem opravdu šokovaná z toho, jak nudný příběh se přede mnou tři sta stran odvíjel – bez jakékoliv možnosti přesahu.
Možná je tato kniha také znamením, že bych už neměla vyhledávat thrillerový žánr – že jsem prostě už někde jinde a tohle už je za mnou – mé duši už něco takového zkrátka nestačí. Nevím.

Vzpomínat nebudu. Není na co.

Vendys80
26.02.2022 2 z 5

Od knihy jsem čekala hodně, avšak kýžený efekt se nedostavil. Kniha se četla rychle, avšak zpočátku jsem měla chaos v jednotlivých postavách. Žádná z postav s výjimkou Irene mi nebyla sympatická a to v mém případě hraje velkou roli co se týče “čtivosti” knihy. Bylo tam též dost nereálných náhod…

Modesty
22.02.2022 4 z 5

Trochu uspěchaný konec, jinak bych dala plný počet hvězdiček. Každopádně velmi dobré čtení.

Haduwig
14.02.2022 3 z 5

Nu, kniha se čte rychle, jisté napětí to má a vraha nakonec odhalíme. Jenže všechny postavy jsou magoři a je mi vlastně úplně jedno, co se jim přihodí. Jediná špetka sympatií mi tak zbyla pro Irene.

Nabyla jsem dojmu, že autorka chtěla, aby se o této knize stejně jako o Theově Té, co vyvázla psalo, jak je to neotřelé, zahrává si to se sympatiemi čtenáře a předkládá nám to příběh z různých úhlů. Jenže ono to jaksi zůstalo na polovině cesty, a kýžený efekt se nedostavil.

ZuzullaM
13.02.2022 4 z 5

Knihu som prečítala behom pár dni. Veľmi sa mi páčila, poslednú tretinu som knihu vôbec nemohla odložiť z ruky a po dlhej dobe čítala až hlboko do noci, len aby som sa dozvedela ako to celé bolo. Celú dobu som držala palce Laure. :-)

Peggy2711
13.02.2022 2 z 5

Kniha se mi nelíbila. Přeskakování v různých postavách a životních osudech mi přišlo únavné, spousta řečí o ničem, nejprve jsem myslela, že se to někde spojí, že ty příběhy jednotlivců jsou důležité, ale nakonec se nic moc nedělo a už mě ani moc nezajímalo, kdo je vrah, více méně jsem to tušila asi od poloviny knihy. Konec dobrý, tam to mělo trochu spád.

simona8022
12.02.2022 3 z 5

Zpočátku si člověk musí zvyknout na styl psaní (moje první kniha této autorky), později ale velmi čtivé - jako seriál, kdy jste zvědaví na další odvíjení událostí, a tím pádem Vám to nedá přestat se dívat, ačkoli Vás třeba hlavní protagonisté za srdce moc nechytli.

JitkaHambi
11.02.2022 2 z 5

Od knihy jsem nic nečekala a také mi nic nedala.
Nesedl mi styl psaní, postavy všechny divné, včetně vyšetřovatelů.Od půlky jsem i přeskakovala některé strany, jak mě kniha nudila.Dávám pouze 2* a to za začátek knihy, který vypadal slibně.Jsem ráda, že jsem si knihu nekoupila, pouze půjčila v knihovně.

Maskovamichaela
11.02.2022 4 z 5

Skvěle napsané. Preskakovani děje mezi časovými linkami bylo velmi zajimave podáno. Vsechny postavy měli své dobro i zlo a v průběhu čtení se stridave přála vězení skoro všem :-)

bookbypatrik
10.02.2022 3 z 5

Dívka ve vlaku od Pauly Hawkins byla jedním z prvních thrillerů, které jsem četl. Proto mě zajímalo, jak se jí podařilo za několik let posunout a co budu říkat na novinku Pomalu hořící oheň.

A musím říct, že velké nadšení se bohužel nekonalo. Začátek příběhu byl dost pomalý a trvalo mi, než jsem se zorientoval ve všech postavách. Potom děj začínal nabírat na obrátkách a spoustu scén jsem si po napínavé stránce neskutečně užil. Každopádně několik částí bylo suchých nebo se zbytečně opakovaly. Posledních pár desítek stran bylo napsaných poutavě, čtení mě vcelku bavilo, ale námět mi nepřišel originální. Dívka ve vlaku na mě zapůsobila o dost víc, tedy alespoň v té době, kdy jsem ji četl.

Hope80
09.02.2022 2 z 5

Kniha začala celkem nadějně, ale čím víc četla, tím míň mě přestávala bavit. Od půlky jsem si říkala jestli něco bude nebo se už do konce knihy budu nutit. Bohužel,kniha mě zklamala.

Morgenka
09.02.2022 4 z 5

Kniha ze začátku mě moc nebavila.. Naštěstí postupně to bylo napínavé a těšila jsem se,jak to bude dál..
Spisovatelka propletla zajímavě postavy.
Kniha se mi líbila.
Postavy byly takový studený. S nikým se moc nedalo sympatizovat.

Nasko
08.02.2022 3 z 5

Čistě z takového toho odměřeného hlediska bez emocí je to dobré.

Kdyby měl tuhle knihu podle nějaké šablony hodnotit stroj, asi by dal hodně bodů. Řemeslně je to kvalitní, zvraty na správných místech, děj tak akorát komplikovaný, nenudí, propracované...

A teď k tomu přidáme ty lidské emoce čtenáře. Všechny postavy v knize jsou otravní zmetci. Nenašla jsem nikoho, ke komu bych cítila závan sympatií. Že se někomu stalo něco zlého není důvodem pro ztrpčování života všem v okolí, vytváření nových traumat svým blízkým a spouštění nového kolotoče zla.

Já v těch knížkách prostě potřebuju někoho, kdo je aspoň kapku fajn, komu můžu fandit. Tady jsem ke všem charakterům cítila akorát odpor a bránilo mi to si tu knihu užít jako čtenář. Pokud vám ale nevadí číst o partě zmetků s pohnutými osudy, kteří vás budou akorát štvát, tak směle do toho.

Ty tři hvězdy tomu dám, ale Dívka ve vlaku byla teda kapku lepší.

putpuda
06.02.2022 3 z 5

Knize se nedá upřít čtivost, ale jinak mě tedy nijak neohromila. Žádná z postav mi nijak nepřilnula k srdci, ani to nebylo "plné překvapivých zvratů"
Dočetla jsem před hodinou cca a už pomalu nevím, o čem že to bylo ;)

Theresa.2679
28.01.2022 4 z 5

Čtivě napsáno, thrillerem bych to úplně nenazvala, ale kniha se četla dobře, děj rychle utíkal, předchozí knihy za mě lepší, ale i tato kniha se mi velmi líbila.

vraždy nenávist tajemství pomsta psychologické thrillery thrillery pro ženy

Paula Hawkins
britská, 1972
2017  65%Do vody
2021  67%Pomalu hořící oheň
2021  75%Dívka ve vlaku

Kniha Pomalu hořící oheň je v