Pomalu hořící oheň

Pomalu hořící oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472744/bmid_pomalu-horici-ohen-iMN-472744.jpg 3 606 197

Nový román autorky Dívky ve vlaku – knihy, která se stala fenoménem. Když je na říčním člunu v Londýně nalezen brutálně zavražděný mladík, v centru pozornosti se ocitají tři ženy, které ho znaly. Laura, temperamentní podivínka, o níž si leckdo myslí, že je nebezpečná, s Danielem strávila poslední noc před jeho smrtí. Jeho sousedka Miriam ví, že ačkoli Laura odcházela z místa činu s krví na oblečení, nemusí to ještě znamenat, že je vražednice – hořká zkušenost Miriam naučila, co to znamená, ocitnout se v nesprávný čas na nesprávném místě. A do třetice je tu Carla, teta zavražděného, která dosud truchlí nad nedávnou smrtí jiného člena rodiny. Nikomu nevěří – vždyť i dobří lidé mohou být schopni strašlivých činů. Tři ženy, které nemají společného nic kromě zášti, kterou k zavražděnému cítily… Jak dlouho mohou doutnat křivdy a stará tajemství, než se rozhoří v divoký plamen?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Slow Fire Burning , 2021

Kniholapka
23.06.2022 3 z 5

Autorky kniha Dívka ve vlaku mě moc neoslovila, ale chtěla jsem dát šanci další knize..... Zápletek je zde požehnaně, myslíte si, že je to jasný detektivní případ, ale postupně zjišťujeme, že tomu tak docela není. Točíme se okolo jednoho hlavního případu, ale rozkrýváme jich mnohem více. Postupně otevíráme staré rány a příběh se vzájemně proplétá. Oceňuji krátké kapitoly, ale nelíbilo se mi skákání sem a tam...Chvílemi mi přišlo matoucí a až moc spletité..Knihu ale i tak považuji za zajímavou..

čef
23.06.2022 5 z 5

Netradiční detektivní příběh, kde se události různě splétají z pohledu různých osob děje do minulosti a zpět. Všelijakých zvratů je zde také mnoho, takže pozornost určitě ani na chvíli neztratíte. Celkově hodnotím dost vysoko a těším se na další romány od této autorky.

magic11
22.06.2022 1 z 5

Pro mě zklamání. Zmatené skákání v ději, nedotažené... jenže mě se nelíbila ani Dívka ve vlaku, tak jsem chtěla zjistit, jestli to bude lepší. Rozhodně není.

PetraCy
20.06.2022 4 z 5

Nenáročné čtení...

AlbionFoxyFox
10.06.2022 4 z 5

Hodně mě bavila celková ponurost příběhu, nesympatické postavy i krátké kapitoly sledující různé osoby. Fajn nenáročné čtení :)

nonaim
07.06.2022 2 z 5

Knížka se mi líbila tak napůl. První polovina knihy mi připadala hodně dobrá, možná proto jsem pak očekávala něco víc..Je to takové oddychové, nenáročné čtení..

katerina3633
07.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Líbil se mi styl psaní, do hloubky prozkoumané pohnutky postav, každá postava měla hodně popsaný životní příběh, což bylo fajn, ale bohužel jsem k žádné z postav i přesto nenašla vztah. Skoro bych řekla, že mě štvali úplně všichni. Všechny měly tragické osudy, relativně uvěřitelné, bohužel hlubší pocit, to ve mně nevyvolalo. Nejsem si úplně jistá jestli všechny tři ženy měly opravdu motiv k činu, jak kniha na přebalu uvádí. Pachatel se tedy dal relativně snadno odhadnout a závěr spíš tak dojel samospádem s dost s zbytečnou (možná uspěchanou) vedlejší linkou. K autorce už se asi znovu nevrátím.

Míša02
05.06.2022 2 z 5

Knížka je při mé bohužel docela zklamáním. V knížce se řeší spousta věcí, ale mam pocit, že byla vlastně o ničem. Autorka se věnuje spoustě postav a to mi nějak vadilo. Žádná z nich nebyla ta hlavní. A o ,,hlavní" vraždu v podstatě skoro nešlo. Časté skákání v ději a čase knížce taky moc nepřidalo. Spousta věcí se opakovala. A konec byl trochu moc uspěchaný.

katerina.marko
03.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Já jsem nakonec celkem spokojená. řekla bych, že je v knize nepřirozeně hodně ženských postav, takže mi ze začátku dělalo trochu problém orientovat se kdo je kdo. Každopádně člověk si zvykne... Do příště bych možná na obal knihy nepsala že podezřelé jsou 3 ženy. V příběhu je více postav, i mužských, a vraha to trochu zbytečně dopředu prozrazuje...

Pogy
31.05.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Napínavá od začátku do konce.

Mandlevest
17.05.2022 5 z 5

Výborná knížka, která se bude líbit čtenářům, kterým nevadí hlubší sondy do psychologie postav. A dle nízkého hodnocení jich není příliš, ale já si příběh maximálně užila. Já mám ty životem otloukané, nedokonalé a na první dobrou nesympatické hrdinky dosti ráda. Baví mě jejich osudy, sondy kdy, kde, jak a proč je život dovedl na cestu a k činům, které si neplánovaly a nepřály. A když nám o tom vypráví Paula Hawkins, v podstatě jsem se nemohla odtrhnout. Ano, není to čtení pro všechny. Ale komu tento styl sedne, bude s knihou nadmíru spokojen.

Šánka
16.05.2022 5 z 5

Perfektní! Kdysi mě nadchla Dívka ve vlaku, další kniha Do vody totálně zklamala a do třetice Pomalu hořící oheň byl velkou neznámou. Knihu jsem dočítala do pozdních nočních hodin a mně se líbila, i když se mi po takovém zážitku neusínalo dobře.
Je to psychologický thriller, který má hloubku, s velmi dobře vyšperkovaným dějem i postavami vesměs nesympatickými, ale nakonec téměř u každé se něco pozitivního najít dalo i to pochopení pro to jejich proč, ten oheň tam opravdu dlouho pomalu doutnal...
Dobrou náladu tento příběh asi nepřinese, podruhé bych ji nečetla, ale silný zážitek to pro mne byl.

josska
15.05.2022 5 z 5

Jsem ráda,že jsem autorce dala šanci,Dívka ve vlaku mě moc nezaujala,Do vody už bylo lepší,a do třetice všeho dobrého se povedlo,,Pomalu hořící ohen je super,,napínavé,,namluvené J.Ježkovou,,moc mě to bavilo,,audiokniha,,

18LenkA12
08.05.2022 3 z 5

Tato kniha se mi od autorky moc nelíbila, jelikož děj se pořád motal dokola a táhl se svým tempem. Rychlý spád a dostala kniha v posledních třech kapitolách. Jinak co se mi líbilo na této na knize byly smyšlená úryvky knihy z hlavních hrdinů, kde mi přišlo, že bylo mnohem víc akce.

Termaap
05.05.2022 3 z 5

Po autorčině druhé knize “DO VODY”, kterou jsem se rozhodla v půlce odložit, mnou logicky cloumaly obavy, zda se do další knihy autorky vůbec pustit. Převážně kladné recenze mě nakonec zviklaly ke koupi.

Hodnotím jako průměrný thriller, který mi myslím nezůstane dlouho v paměti. Náročnější čtenáři možná ocení styl psaní, originální časovou posloupnost vyprávění, ale pro mě to znamenalo spíše větší dávku soustředění, neplynulo to tak rychle, jak jsem u thrillerů zvyklá. Taky postrádám “wau efekt” při závěrečném rozuzlení a přiznám se, že jen tuším, jak název knihy souvisí s příběhem. Ze začátku se mi také hodně pletly postavy, musela jsem si napsat kdo je kdo a jaké vzájemné vztahy je pojí.

Sarka25
01.05.2022 4 z 5

Me se kniha doecela libila. Byla svižná, žádné nudne pasáže. Postavy a jejich životy byli opravdu zajímavé. Knížka se četla sama. Jen bohužel to nebyla až taková pecka jako Divka ve vlaku.

Kopretina
30.04.2022 4 z 5

Po delší době jsem se k autorce vrátila a i když jsem měla předběžný tip, kdo je vrah, sáhla jsem těsně vedle. Svět, kde je každá osoba poznamenaná osudem, křivdou, nemocí.. není to tak mezi námi často také.. Jak je těžké a přitom jediná možnost, odpustit, vyříkat si to, nechat si pomoci od druhého..

Renca.ch
28.04.2022 3 z 5

Průměrný psychothiller, nenadchne ani nezklame. Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst a zorientovat, postavy se pletly a musela jsem se vracet v ději. Od poloviny se příběh rozjel, každé ukončení kapitoly nutilo číst dál, konec byl překvapivý, ale opět nedotažený, mohl být více propracovaný.

Rihatama
26.04.2022 5 z 5

Paula Hawkins mi připomíná Annu Bolavou. V jejích románech se to hemží sociálně, psychicky, zdravotně, kulturně či lidsky hrubě indisponovanými postavami, do jejichž již tak neveselých osudů zasahuje smrt, ať již záměrná nebo nezáměrná. Psychologie postav je detailně propracovaná a člověk se dostává stále hlouběji a hlouběji do hlav a duší zprvu tak trochu nepřehledného množství aktérů.

Hawkinsová nepíše a priori detektivky, ale spíše socio-psychologické romány s detektivními zápletkami. Přitom nenabízí ani žádný extra napínavý thriller, ale příběhy zvláštně propletených a poznenáhlu odhalovaných osudů všech zúčastněných podivínů a nešťastníků. A taky umí překvapovat; děj rozhodně není předvídatelný, což čtení činí o to zajímavější. Hawkins totiž sype rádoby cestu/řešení osvětlující drobky, jenže na všechny strany, jako baba jaga, když rozsype drobky po celém lese, aby Jeníčkovi a Mařence znemožnila najít tu správnou cestu domů. Jedna smrt na houseboatu a tolik podezřelých, jedna větší podivínka než druhá.

Sama Hawkins snad žádnými těžkostmi, které vložila do svých postav, netrpí. Možná až na finanční problémy svého času, jak se dá najít na netu. A přece jsou její postavy zcela věrohodné, jako vypozorované ze života. Dívka ve vlaku byl podle všeho takový pokusný balónek, na kterém si prověřila, kam se bude v literární profesi ubírat.

bigben
19.04.2022 2 z 5

Děj mě moc nezaujal...stejně jako předchozí kniha této autorky...asi jsme si nepadly do noty:-)

vraždy nenávist tajemství pomsta psychologické thrillery thrillery pro ženy

Paula Hawkins
britská, 1972
2017  65%Do vody
2021  67%Pomalu hořící oheň
2021  75%Dívka ve vlaku

Kniha Pomalu hořící oheň je v