Poločas rozpadu

Poločas rozpadu

Volné pokračování románu Spad.
Válka skončila. Zbyla jen vzpomínka v podobě zničené planety, na kterou dopadly stovky jaderných hlavic. Starý svět zmizel a ten nový je jiný – divoký, tvrdý, radioaktivní… Zbytky lidí se snaží přežít v jeho troskách a vybudovat něco jako civilizaci. Jsou ale takoví, kteří civilizaci nechtějí. Vlastně nechtějí ani divošství. Touží po jediném – dokončit práci, kterou začaly světové mocnosti ve své válce. A proti nim stojí ti, kteří věří v nové začátky. Ale – stojí tenhle svět vůbec za záchranu?

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/330800/polocas-rozpadu-2BH-330800.jpg 4.5323

Spad (2.)

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)
1. vydání originálu:2017
Počet stran:304
Edice:Fantastická Epocha
Autoři obálky:Žaneta Kortusová, Lukáš Tuma
Vazba knihy:měkká / brožovaná
ISBN:978-80-7557-067-3

lee5747

Za mě super, lepší než předchozí díl. Čtivé a napínavé.

hanak_v_exilu

První díl začal zvolna a skončil drtivě. Ten druhý mě naopak chytl od první stránky a postupně moje nadšení opadalo. Možná jsem jsem se přesytil neustálé akce. Nebo možná autor překročil onu neviditelnou hranici, za níž začínám vidět nerealistické momenty i na braku. Násilí bylo hodně, bohužel místo aby zahušťovalo atmosféru, připadalo mi, že má za úkol jen šokovat. I svět na pokraji šílenství by měl mít svou příčetnou tvář.

toni-az

Doufal jsem, že tento díl bude lepší než jednička, ale bohužel úroveň spíš klesá. Jsem zvědav na poslední díl, ale jsem k tomu poněkud skeptický. Tento díl je dosti zklamání.

Lmslaver

Byl to dobrý tah zkrátit si dlouhou chvíli na rozpálené pláži Poločasem rozpadu od masaře z Bruntálu, který mě vtáhne do Čech po apokalyptické jaderné válce. Plukovník Michálek, hrdina z Istanbulu nemá zrovna na práci nic menšího než záchranu už jednou zničeného světa. Vykouří u toho víc doutníků, nežli utrousí hlášek, což mi vyhovuje (tím nechci schvalovat kouření), protože nepotřebuju mít mezi jednotlivými výstřely z akáčka pokaždé nějaký vtipný bonmot. I tak se mi dostala dostatečná porce fórků mezi podřezanými hrdly, průstřely těl, cákanci krve, mozků a dalšími chuťovkami. Nevadí mi ustřelené hlavy, useknuté ruce, nebo jiné končetiny ale useknutý konec knížky mě dokáže namíchnout a Poločas rozpadu je vlastně jen polovina příběhu, který je ukončen v následující Rázové vlně. Škoda, tohle je má jediná malá výhrada, ale i tak je to hodně dobré čtení, obzvlášť na rozžhavený písek. Stále se griluju na slunci vedle manželky, slyším cizí uřvaná děcka pobíhající po břehu a před očima se mi míhají prapodivná tetování na obézních tělech. Vracím do plážové tašky kotletovku a marně šátrám po šestiranném pythonu kterým bych nejraději zkropil okolní písek krví a odebral se na vychlazený čepovaný San Miguel…

pa1wek

Jedním slovem nádhera. Poutavý příběh z postapokalyptické doby plný napětí a akce a snahy o zachování alespoň zlomku toho, co zbylo ze starého světa — Součást trilogie.

Däniken

Plukovnik Michalek a jeho parta kontra kult vyholenych dumsdej-dacanu v surovem mixu madmaxe, Slechtova Oggerda och jednoho britskeho postapo snimku jehoz nazev jsem uz davno zapomnel.

Solidni, (ne)kvalitni literatura pro choromyslne scifisty a zhave tema pro silene analyzy a hlucne diskuze v podzemnim bunkru radikalnich feministek.
Ja osobne se dobre bavil.

Lethania

Že je pokračování lepší se moc často nestává, ale tady to vyšlo. Kniha se četla sama, o humor nebylo nouze a postavy byli velmi sympatické. Prostě další kotletovský zážitek se vším, co si od 'brakové' literatury přát.

Solverino

Zase prostě kvalitní "braková" literatura. Není co dodat, za plný zásobník hvězdiček.

stanislaw

Na mne kniha dělala dojem pěkně přepsané počítačové hry. Klasicky rozdělená na mise a úkoly, vážně mne napadlo, že by to mohla být skvělá RPG. Snad teď nejsem za blbce, jako že už to existuje. Nevím o tom. Jinak všem děkuji za zprávy, že to není konec, a že bude poslední díl. Protože konec Poločasu byl vážně rychlý a divný. Celkově se mi kniha líbila a děj mne bavil, i když jsem starší ročník a vlastně nemám rád zbraně. Neustále jsem si říkal, že to ani takové sci fi nemusí být. Že?

Alezi76

Velice důstojné pokračování prvního dílu. A o chlup dá se říct, že i lepší. Jsem zvědavý na konečné třetí pokračování. Jen tak dále pane Kotleto.

Dandulka

Kotleta je prostě Kotleta! Mám ráda ty jeho slovní kotrmelce. Ráda se jim zasměji.

roso.mak

Svět se dostává do nové dimenze průseru (omlouvám se, ale průšvih je prostě slabé slovo) a jen hrdina, co už si párkrát prošel peklem (nebo jadernou válkou, ono to vyjde nastejno) ho může zachránit. A protože má s sebou dvě baby jako křen, myslím, že má docela šanci.

Mnohem lepší než první díl. Ten stojí dost samostatně, když po něm nebudete chtít pokračovat, ničemu to vadit nebude. Tenhle díl ale skončil natolik napínavě, že už netrpělivě čekám, až se na mě dostane řada na jeho pokračování.

Sldook

Kotleta zde pekne rozviji dej prvniho dilu, ale prislo mi, ze se zde objevily nove dejove linky a to na ukor starsich, ale neuzavrenych, z predchoziho dilu. Kazdopadne kvalita psani zustava, mozna i naopak narusta. Necham se prekvapit a snad se nektere dejove linky znovu objevi v tretim dilu.

Lenka.Vílka

Rozhodně lepší než první díl, přestože ten mě nadchnul maximálně. Stále stejná úroveň popisu, děje a počtu výstřelených kulek.

Wyrdaia

Zábavná jednohubka, která na 2. díl suprově odsýpá a nutí číst neustále dál. Ten uštípnutý konec... ten mi dokázal zkazit den. Banzai.

Při čtení mě několikrát napadlo: "Svůj svět si musíme zasloužit."

Krukron

Rychlost, akce a super spád. Perfektní pokračování prvního dílu. Řekl bych i lepší než první díl, což se u pokračování moc často nevidí.

tony64

Všem se kniha líbí.Já nejsem vyjímka.Tenhle žánr ve spojení s Kotletou nemůže zklamat.

lipon

"čteno" opět ve skvělém podání Borka Kapitánčíka jako audiokniha. Líbilo se mi, ale SPAD se mě zaujal více, přišlo mi, že děj ve SPADu více odsýpal. Konec useknutý, je třeba číst dále :-)

vaby

Super.

Jm.bazar

Ani nevim jak, začala jsem knihu číst a najednou byl konec :) děj prostě utíkal. Uvidíme jak to dopadne ;)

SimaX

Dostal jsem co jsem očekával. Velké překpavení byla manlinká japonka, která tomuto dílu dodala o hodně větší šmrnc. Dal jsem si menší pauzičku, ale co nevidět letí na poslední díl.

RoseMadder

Nesrovnatelně čtivější a propracovanější, než první díl. Rázová vlna překonává i druhý díl.

jiri2002

Protože jsem četl první díl (Spad), přečetl jsem si i tento. Pozitivní je to vlastenectví, které z knihy kouká...

Janadvorackova

Ty káááso -:))). To mi tam strčte lasičku a zapalte jí ocas -:))). Co je? To je post-apo forma vyjádření údivu (a fakt to tam je) :).
Dost též přemýšlím o tom, jak asi chutná zubr.

Každopádně je to lepší, než první díl. Putování radioaktivní pustinou, sem tam s vesnicí, bylo skvělé. Lepší hlášky, méně stejných stříleček, které mě v prvním díle moc nebraly. Hrdinové se pěkně vyvíjejí a nepřátel je jako by furt hrozně moc, střeliva málo a koně mají psychické problémy :).

V Polsku působí banda plešatců, kteří si říkají "Měnitelé." Je to vlastně zfanatizovaná banda debilů toužící po očistě světa. Trochu připomínají absolventy pomocné školy Islamského státu, řídící se většinou hlavně svými pudy. Takže jistě chápete, že ženská to tam moc jednoduché nemá.
No a mužští hrdinové mají ženských kolem sebe najednou nějak víc, vydají se ve skupině zarazit konec světa a docela si zajdou.
Zatímco Brno tady působí jako kulisa - jako taková vidina ráje, kam by všichni chtěli, ale jaksi je potřeba splnit nějaký ten nelehký úkol :), zbytek české prašné pláně (v kotlině) vypadá dost reálně a místy dost nechutně reálně -:))).

Zrovna doposlouchávám, opět nezklamal výkon pana Kapitančika, a také proto dávám plný počet.

Bngdungeon

Skvělé české post-apo, po prvním díle jsem měla trochu smíšené pocity, ale tento díl je kompletně rozprášil. Postavy jsou uvěřitelné, inteligentní a strašně lehce jsem se s nimi sžila. Je mi velice sympatické, že se autor nevyhýbá neřestem našich hrdinů a kniha tak nemá potřebu si hrát na něco co není. S chutí jsem hned rozečetla třetí díl a v plánu mám i další z Kotletových knih.

(všechny mé pocity z knihy na bngdungeon.blogspot.cz)

LPG

Tak jo..druhý díl zamnou..a třetí v ruce čekající na přečtení..hodně dobře se bavím..je to parádní cesta..jdu na to..dojmy a pocity shrnu ve třetím dílu...

Dervish

Velmi zdařilé pokračování katastrofické knihy. Hrdinové jsou ti správní klaďasové, záporáci hnusní a postradatelní. Snad jen těch doutníků je až trochu moc, to je na každé stránce minimálně jeden, který Michálek s gustem ztrestá. A také nesmrtelnost (nezranitelnost) hlavních postav je velmi úsměvná. Vlastně se o ně v celé knize vůbec nebojíte, protože víte, že si plešouny s klidem namažou na chleba a je jedno jestli jich je proti nim 10, 100 nebo tisíc. Chybí trochu to napětí, kdy se o hlavní postavu v klíčové scéně bojíte. Prostě knihou projedete bez bázně a hany. Jinak pro mě je nejzajímavější postavou malá japonečka - ta se povedla.

Magnat

Velmi dobré pokračování prvního dílu (možná dokonce lepší) - noví nepřátelé mají poněkud zvrácenou logiku chápání světa a na našich hrdinech je vyvést pomatence z omylu. Připadalo mi, že jatka jsou menší a skupina kolem hlavního hrdiny se tak často neobměňuje jako v prvním díle - dle mého ku prospěchu příběhu a kvality knihy.

ALANTOM

Parádní druhé pokračování této trilogie. Četl jsem povícero knih tohoto autora a vždy spokojenost. Jen tak dál pane Kotleto... :))

MartinJirků

Veliká škoda toho konce, ale jinak opět super kniha i když upřímně se mi první díl líbil o malinko víc. Doufám že pan Kotleta udělá po této trilogii něco podobného. Je to opravdu příjemné počteníčko. Člověk se jednou do toho vnoří a už nepřestane. Určitě doporučuji a už se těším na Rázovou vlnu.