Poločas rozpadu

Poločas rozpadu

Volné pokračování románu Spad. Válka skončila. Zbyla jen vzpomínka v podobě zničené planety, na kterou dopadly stovky jaderných hlavic. Starý svět zmizel a ten nový je jiný – divoký, tvrdý, radioaktivní… Zbytky lidí se snaží přežít v jeho troskách a vybudovat něco jako civilizaci. Jsou ale takoví, kteří civilizaci nechtějí. Vlastně nechtějí ani divošství. Touží po jediném – dokončit práci, kterou začaly světové mocnosti ve své válce. A proti nim stojí ti, kteří věří v nové začátky. Ale – stojí tenhle svět vůbec za záchranu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/330800/polocas-rozpadu-2BH-330800.jpg 4.5231

Spad (2.)

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)

lipon

"čteno" opět ve skvělém podání Borka Kapitánčíka jako audiokniha. Líbilo se mi, ale SPAD se mě zaujal více, přišlo mi, že děj ve SPADu více odsýpal. Konec useknutý, je třeba číst dále :-)

vaby

Super.

Jm.bazar

Ani nevim jak, začala jsem knihu číst a najednou byl konec :) děj prostě utíkal. Uvidíme jak to dopadne ;)

SimaX

Dostal jsem co jsem očekával. Velké překpavení byla manlinká japonka, která tomuto dílu dodala o hodně větší šmrnc. Dal jsem si menší pauzičku, ale co nevidět letí na poslední díl.

RoseMadder

Nesrovnatelně čtivější a propracovanější, než první díl. Rázová vlna překonává i druhý díl.

jiri2002

Protože jsem četl první díl (Spad), přečetl jsem si i tento. Pozitivní je to vlastenectví, které z knihy kouká...

Janadvorackova

Ty káááso -:))). To mi tam strčte lasičku a zapalte jí ocas -:))). Co je? To je post-apo forma vyjádření údivu (a fakt to tam je) :).
Dost též přemýšlím o tom, jak asi chutná zubr.

Každopádně je to lepší, než první díl. Putování radioaktivní pustinou, sem tam s vesnicí, bylo skvělé. Lepší hlášky, méně stejných stříleček, které mě v prvním díle moc nebraly. Hrdinové se pěkně vyvíjejí a nepřátel je jako by furt hrozně moc, střeliva málo a koně mají psychické problémy :).

V Polsku působí banda plešatců, kteří si říkají "Měnitelé." Je to vlastně zfanatizovaná banda debilů toužící po očistě světa. Trochu připomínají absolventy pomocné školy Islamského státu, řídící se většinou hlavně svými pudy. Takže jistě chápete, že ženská to tam moc jednoduché nemá.
No a mužští hrdinové mají ženských kolem sebe najednou nějak víc, vydají se ve skupině zarazit konec světa a docela si zajdou.
Zatímco Brno tady působí jako kulisa - jako taková vidina ráje, kam by všichni chtěli, ale jaksi je potřeba splnit nějaký ten nelehký úkol :), zbytek české prašné pláně (v kotlině) vypadá dost reálně a místy dost nechutně reálně -:))).

Zrovna doposlouchávám, opět nezklamal výkon pana Kapitančika, a také proto dávám plný počet.

Bngdungeon

Skvělé české post-apo, po prvním díle jsem měla trochu smíšené pocity, ale tento díl je kompletně rozprášil. Postavy jsou uvěřitelné, inteligentní a strašně lehce jsem se s nimi sžila. Je mi velice sympatické, že se autor nevyhýbá neřestem našich hrdinů a kniha tak nemá potřebu si hrát na něco co není. S chutí jsem hned rozečetla třetí díl a v plánu mám i další z Kotletových knih.

(všechny mé pocity z knihy na bngdungeon.blogspot.cz)

LPG

Tak jo..druhý díl zamnou..a třetí v ruce čekající na přečtení..hodně dobře se bavím..je to parádní cesta..jdu na to..dojmy a pocity shrnu ve třetím dílu...

Dervish

Velmi zdařilé pokračování katastrofické knihy. Hrdinové jsou ti správní klaďasové, záporáci hnusní a postradatelní. Snad jen těch doutníků je až trochu moc, to je na každé stránce minimálně jeden, který Michálek s gustem ztrestá. A také nesmrtelnost (nezranitelnost) hlavních postav je velmi úsměvná. Vlastně se o ně v celé knize vůbec nebojíte, protože víte, že si plešouny s klidem namažou na chleba a je jedno jestli jich je proti nim 10, 100 nebo tisíc. Chybí trochu to napětí, kdy se o hlavní postavu v klíčové scéně bojíte. Prostě knihou projedete bez bázně a hany. Jinak pro mě je nejzajímavější postavou malá japonečka - ta se povedla.

Magnat

Velmi dobré pokračování prvního dílu (možná dokonce lepší) - noví nepřátelé mají poněkud zvrácenou logiku chápání světa a na našich hrdinech je vyvést pomatence z omylu. Připadalo mi, že jatka jsou menší a skupina kolem hlavního hrdiny se tak často neobměňuje jako v prvním díle - dle mého ku prospěchu příběhu a kvality knihy.

ALANTOM

Parádní druhé pokračování této trilogie. Četl jsem povícero knih tohoto autora a vždy spokojenost. Jen tak dál pane Kotleto... :))

MartinJirků

Veliká škoda toho konce, ale jinak opět super kniha i když upřímně se mi první díl líbil o malinko víc. Doufám že pan Kotleta udělá po této trilogii něco podobného. Je to opravdu příjemné počteníčko. Člověk se jednou do toho vnoří a už nepřestane. Určitě doporučuji a už se těším na Rázovou vlnu.

E.lisabeth

Tak tohle se výrazně zlepšilo, oproti Spadu, kde jsem měla pocit, že ho nemohl napsat Kotleta. Na Rázovou vlnu se ale hned nepoženu, chvíli sečkám:)

OldaB
31.12.2017

Pokračování se vydařilo, hlavně druhá část se čte sama. Palec nahoru za hlavní postavy, tam si dal Kotleta opravdu záležet.

Misan1993
29.12.2017

Co se dostane Kotletovi dostane pod ruku, to je čtivý :-) jedna velká jízda, smekám!

midloch
25.12.2017

Tak to bylo ještě lepší než první díl. Příběh, který čtenáře provede post-nuklearní střední a východní Evropou lze určitě číst i jako samostatnou knihu bez znalosti prvního dílu, leč jistě je lepší se s postavami v předchozí knize seznámit. Kniha mě hodně bavila, kultisti snažící se dokončit apokalypsu, japonská špionka, parta hrdinných vojáků, kteří jdou zachránit skoro zničený svět. Prostě paráda. Už se těším, až si přečtu finále trilogie.

nycol
05.12.2017

Kotleta i Michalek jsou tak sileni, az jsou neodolatelni. Precteno na jeden zatah. Chtela bych touto cestou poprosit autora, aby zrychlil psani, jeho knizky si davam za odmenu a je jich kurevsky malo :).

Ruxandra
05.12.2017

Přečteno bleskovou rychlostí a ačkoli první díl hodnotím jako výrazně lepší, nedočkavě čekám na třetí. Pokud hledáte rozptýlení a zábavu, ne nic hlubokomyslného a těžkého, tak u Kotlety nemůžete sáhnout vedle.

tlllk
03.12.2017

toto chcelo veľa trávy a gumy-džúsu vymyslieť takéto lokál-patriotické dielko .... ale ako mozgový reset to bolo fajn

kethy
02.12.2017

Co mě velmi překvapilo, je odklon od první knihy Spad. Člověk by čekal, že se pan spisovatel bude snažit vytěžit načatý příběh, ale on se dal jinou cestou. Pravda Hrdina s Instambulu zůstal ,ale byl poslán do úplně jiného prostředí. Příběh se mi zdá méně vtipnější a možná víc vážnější, ale záleží na to, kam se díváte. Měla jsem to přečtený ještě rychleji, že úvodní knihu. A teď už jen nedočkavě čekám na třetí příběh.

cori
25.11.2017

Plukovník Michálek se místo toho, aby vládl Brnu a užíval si funkční sprchu, vydává se svým týmem (Alice, Ryan + japonská kapitánka s malýma prsama) na sebevražednou misi, jejímž cílem je zneškodnit kult měnitelů, chystající se odpálit atomovky.
Další super nářez s putováním po Polsku (postapokalyptický Krakow), Ukrajině a Bělorusku. Škoda jen, že se zde hrdinové z prvního dílu Crash a Hana nevyskytují. Těším se na vyvrcholení celé série.

olle3
22.11.2017

Podvědomě jsem čekal zklamání (u Kotlety a druhých dílů jeden neví), ale dostalo se mi velmi příjemného překvapení.

Nejen, že druhý díl nesesadil nasazenou laťku, ale mě se líbil ještě víc. Oproti tomu prvnímu, kde hrdinové řešili pouze "tady a teď" a cíl cesty byl vágní a bez hlubšího významu, ve dvojce nechyběl účel cesty, nový nepřítel, kterého bylo nutno zničit. To podle mě dodávalo knize větší náboj a čtenář se tak prokousával stránkami mnohem dychtivěji.

Nový nepřítel byl takový jaký měl být: krutý, v přesile a úplný magor. Stejně tak hlavní postavy: morální, nejlepší v tom, co dělají, ale hlavně lidští (Michálek si konečně vrznul a měl strach to Alici říct :))

Co chtít víc?

Za ty prachy knížka určitě stála.

Hodnocení: 4/5
Více recenzí na: Sekerkatomas.cz

Bublinka.
20.11.2017

Já se zase tak strašně moc bavila! Čas strávený s plk. Michálkem jsem si rozhodně užila. Pan Kotleta se mi postaral o pěkných pár výbuchů smíchu a je fakt, že tenhle autor mi prostě sedí a můžu si dát Kotletu k snídani i k večeři :-D. Rozhodně už se nemůžu dočkat Rázové vlny!

KAREL6725
11.11.2017

Jestli v téhle někdo umí psát tak je to mistr Kotleta bravurní čtení . Zbytek pisálku muže jen závidět . Pro mně nářez už aby byla Rázová vlna. Plný počet hvězd děkuju.

Aleen
09.11.2017

Postapokalyptický svět pana Kotlety mi připadá naprosto uvěřitelný a já ho žeru. A taky tu zabíjačku, nebo zabíječku. A taky postavy, které umí být brutální, ale zůstávají tak lidské, jak jen je to ve zpustlé a poničené krajině a společnosti možné. Ač bez povrchního brakového humoru, který u tohoto autora všichni oslavujeme, jedná se o superčteníčko a já se spolu s dalšími čtenáři nemohu dočkat pokračování.

mot33
07.11.2017

Super není co dodat spád rychlost litrykrve metraky střev a tuny mrtvých.Klasický Kotleta.Už aby byl třetí díl.

feflo
17.10.2017

Ještě lepší, než Spad... četlo se to samo (ani jsem nemusel hledat mozek, abych ho zapl (stejně by to bylo marné))... v kostce - kniha má spád, nechybí napětí, překvapení, prostě "Kotletovina", jak má být. Děkuji autorovi za to, že žije a tvoří.

Pozn. a povzdech pod čarou : škoda, že stejně plodní nejsou např. p. Kopřiva, Kulhánek, Žamboch, apod.

Steew
12.10.2017

Jop, stojí to za to. Příběh odsejpá, nenudíte se, sem tam se i zasmějete a třeba vás to i donutí si zapálit doutník. Těším se na poslední díl.

markyticka
09.10.2017

Druhý díl jsem přečetla stejně rychle jako ten první. Zdařilé pokračování příběhu naší planety po jaderné válce, tentokrát s mnohem otevřenějším koncem než jednička – napjatě čekám na listopad a doufám, že třetí a poslední díl vyjde včas. V této sérii je na Kotletu poměrně málo sexu a vůbec to nevadí.