Pollyanna

Pollyanna https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33076/pollyanna-33076.jpg 5 236 50

Pollyanna série

Osiřelá Pollyanna se po smrti rodičů přistěhuje k bohaté, ale protivné tetě, která ji chce vychovávat pomocí přísných trestů a hladovění. Pollyanna se však od svého tatínka naučila „hře na štěstí“, s jejíž pomocí na každé situaci vidí něco, z čeho může mít radost. Brzy do této hry zasvětí i své okolí a daří se jí dodat chuť do života hádavým sousedkám, nakvašeným starým mládencům, a dlouho jí nedokáže vzdorovat ani přísná teta. Pak však Pollyannu osud podrobí těžké zkoušce...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Pollyanna , 1913

Zlatinka.Emilly
13.12.2022 5 z 5

Nádherný příběh malé Pollyanny, který může dát naději těm, jejich srdce se tato kniha dotkla. Moc mi tato kniha připomíná další dvě, moc krásné knihy: Anna ze Zeleného domu a Heidi, děvčátko z hor. Všechny tyto tři knihy doporučuji k přečtení a následnému rozjímání nad povzbudivými slovy.

85098211
19.11.2022 5 z 5

Nejkrásnější kniha mého raného mládí, četla jsem ji v té době opakovaně. A opravdu to je KNIHA RADOSTI, je tak pozitivní a úžasná, že se jí prostě nedá odolat! :-) Proto ji doporučuji všem čtenářům bez rozdílu věku ;-).

PéťaH.
14.06.2022 4 z 5

Viděla jsem několik zpracování ve filmu a tak jsem sáhla po knize. Je stejně krásná jako filmová zpracování.

lenny_prague
18.11.2021 3 z 5

Knihu mám spojenou se svojí prababičkou, která mi ji poprvé ukázala, četla z ní, vydání mám doma ještě její ze 40. let... tím je to srdcovka. Teď v dospělosti jsem četla poprvé kvůli Čtenářské výzvě a už jsem na příběh nedokázala nahlížet tak, jako v dětství, tolik jsem se prostě nezačetla. Každopádně je to krásný příběh a já se těším, až ho jednou přečtu svým vlastním dětem :)

Pavlína197
16.03.2021 5 z 5

Před mnoha lety jsem viděla film, ke knize jsem se dostala až letos v rámci čtenářské výzvy. Už film se mi líbil a kniha - jak už to často bývá - ještě o něco víc. Samozřejmě mě zaujala Pollyannina hra a přiznám se, že občas se ji pokouším hrát, i když obvykle jen sama se sebou. A jak říká Pollyanna, není to vždycky snadné. :-) Myslím, že takový přístup k životu by mohl prospět mnoha lidem, nevidět jen to černé, ale hledat i to bílé.

Jarka_rybář
07.02.2021 4 z 5

Krásná kniha. Pollyanna je úžasná bytůstka, která mění lidská srdce. Se svojí hrou dokáže zázraky.

Didi981
05.01.2021 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala a do hlavní postavy jsem se naprosto zamilovala!Pozitivita Pollyanny mě motivovala a kolikrát mi dokonce pomohla si poradit se složitými situacemi v reálném životě. Dílo bychdoporučilajako lehké čtení pro příjemnou atmosféru a dobrou náladu.

Monyka
03.01.2021

Jedna z nejkouzelnějších knih, jejíž hrdinka umí, aniž by tak činila vědomě, otvírat lidem srdce a probouzet v nich laskavost, něhu, lepší já, které je někdy zasunuto pod různými nánosy životní nespokojenosti, zklamání, smutku, beznaděje.. Jak si dala kniha do podnázvu, je o radosti, kterou umí její hrdinka nacházet i v bezvýznamných věcech a bezvýchodných situacích. Číst Pollyannu je jako najít dvojí radost. Radost z četby krásné knihy a objevování radosti v běžných událostech našeho běžného života, který po přečtení Pollyanny může vypadat najednou úplně jinak. Doporučuji nejen pro dny trudomyslnosti, ale pro jakékoli dny, které se potom tak nějak víc rozsvítí..

heliiinka
13.10.2020 5 z 5

Miluju. Zbožňuju. Při čtení se vám chce plakat dojetím nad laskavostí hlavní postavy. Kniha, kterou si může přečíst každý od 4-99let a má krásný přesah do čtenářova života. Pollyanin charakter je trochu lifegoal.

m_martina
21.05.2020 5 z 5

Knihu jsem si přečetla sama, když dcera dorůstala a ta ji četla také. Obě jsme byly nadšené a dcera Pollyaninu hru dokonce zkoušela hrát. A nyní kniha čeká na vnučky.

attila1
28.02.2020 5 z 5

Krásný optimistický příběh nejen pro děti ...

Hanka_Bohmova
24.02.2020

Je to milá a roztomilá knížečka, jen jsem po celou dobu čtení nemohla dostat z hlavy dosti neuctivou asociaci na cimrmanovskou scénku mučení vzpurného blanického rytíře: Veverko, přiznej se, tebe to bolí, ale ty nás chceš ***! :o)

Epes
15.11.2019 4 z 5

Stejně jako Malý princ, také Pollyanna nám otevírá oči a ukazuje nám pohled na svět, který je vlastně plný krásy a důvodů k radosti.

btw-destiny
02.11.2019 5 z 5

Vypadá to prostě jako další dětská knížka, ale ve skutečnosti je to geniální návod na to, jak na každé situaci najít něco pozitivního. A protože vám tohle poselství autorka předává prostřednictvím osiřelé, a přesto nekonečně šťastné malé holčičky, těžko ji můžete poslat do háje a nezbývá vám než se nad tím doopravdy zamyslet. :)

Miretti
02.05.2019 5 z 5

Milé pohlazení po duši, velká dávka pozitivních myšlenek. Laskavé vyprávění malé holčičky, která vás svou dobrotou prostě musí nakazit.

Ivka14
26.11.2018 4 z 5

Četla jsem jen tenhle díl a do víc se ani pouště nechci. velice mě to bavilo

tygřík2
09.11.2018 4 z 5

Když mám světabol, spolehlivě ho zažene, když zkouším hrát "tu hru" s Pollyannnou. Možná "ta hra" vypadá naivně a pošetile. Možná někdo řekne, že v dnešní době nemůže fungovat. Ale ona funguje. A funguje vždycky a funguje spolehlivě.
Jsem ráda, že jsem si příběh Pollyanny, po shlédnutí filmů, konečně přečetla, i když je napsán poněkud zdlouhavým stylem, protože se mi v duši rozhostila tichá a mírná radost. Jsem ráda, že je dnes pošmourno, takže mohu bez výčitek svědomí usednout ke klávesnici počítače a s ostatními se o tu radost podělit, protože sdílená radost se násobí.

levandule007
05.08.2018 5 z 5

Není co dodat, jak už zde někdo přede mnou napsal, mohla by se předepisovat místo antidepresiv .

Alíša236
09.04.2018 4 z 5

Velice milé dívčí čtení s úžasným ("duchovním") přesahem.

Aria131
19.03.2018 5 z 5

Knihu jsem si zamilovala, na jejích stránkách zůstalo množství mích slz.