Politický septik a jiné podivuhodné historky ... o kterých jste neměli ani tušení https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327955/mid_politicky-septik-a-jine-podivuhodne-dxN-327955.jpg 2 2 0

Sbírka krátkých satirických útvarů, které začaly vznikat někdy v roce 1995 a velká většina z nich byla postupně otiskována na stránkách různých periodik. Tři z nich byly také přihlášeny do mezinárodní literární soutěže (v roce 2000, 2001 a 2006) a pokaždé s úspěchem (jednou 1. místo, dvakrát čestné uznání + otištění ve sbírce nejlepších soutěžních příspěvků). Kniha je rozdělena do dvou částí. První, nazvaná Politický septik, je ryzí politickou satirou a mapuje naše politické prostředí od roku 1998 až do roku 2014. Jedná se o soubor fiktivních reportáží – je to mix pravdy, polopravdy, záměrného přehánění a čirého výmyslu, tvářícího se jako skutečnost. Všechny však spojuje jedno - reagují na skutečné události, především aféry našich předních politiků a podobné politické nehoráznosti. Druhá polovina knihy nazvaná Jiné podivuhodné historky je složena z podobných fiktivních reportáží (nikoliv už politických) a drobných satir, které by snad šlo zařadit i mezi drobné humorné povídky či fejetony. Tato část je doplněna kreslenými vtipy. (http://www.echovalasska.cz)... celý text

2017  87%Valašsko v područí hákového kříže
2011  90%Hospody a jejich historická úloha v české společnosti
2013  80%Hříšní lidé města meziříčského a kraje valašského
2019  80%Rozmarné hostince valašské
2015  30%Politický septik a jiné podivuhodné historky ... o kterých jste neměli ani tušení

Kniha Politický septik a jiné podivuhodné historky ... o kterých jste neměli ani tušení je v