Politické strany I.díl 1861-1938: Vývoj politických stran a hnutí v českých zemích a Československu v letech 1861-2004 https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157932/politicke-strany-i-pMu-157932.jpg 4 3 1

Dvoudílná publikace je výsledkem několikaleté práce početného vědeckého autorského kolektivu. Monografickým způsobem zachycuje dějiny všech významnějších politických stran a seskupení na našem území od vzniku a konstituování prvních politických subjektů počátkem šedesátých let 19. století až po nejbližší současnost a spojuje hlediska historická, politická i sociologická. Zaplňuje tak dlouholetou, negativně vnímanou mezeru v naší historiografii a svým rozsahem, kvalitou i způsobem zpracování poslouží jak odborníkům a studentům, tak laické veřejnosti. Kromě toho, že přináší řadu zcela nových poznatků, uvádí též na pravou míru mnohá fakta, jež byla v minulosti dezinterpretována či zamlčována. Publikace je doplněna rejstříky a obrazovou přílohou v každém z obou dílů a rozsáhlou výběrovou bibliografií.... celý text

TaťkaMF
30.11.2021 5 z 5

Skvělý přehled politických stran, jejich vzniku, vývoje, vnitrostranických poměrů, stranického tisku i programového zaměření.

politické strany

Autoři knihy

Pavel Marek
česká, 1949
Jiří Malíř
česká, 1949
Jaroslav Rokoský
česká, 1969

Kniha Politické strany I.díl 1861-1938: Vývoj politických stran a hnutí v českých zemích a Československu v letech 1861-2004 je v