Promlčení

Promlčení https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260613/bmid_promlceni-260613.jpg 4 526 160

Policista Tomáš Volf série

První případ podporučíka Tomáše Volfa Mladý policista Tomáš Volf narazí při zkoumání promlčených vražd na podivné úmrtí, k němuž došlo v roce 1991 v zastrčené osadě Pasečky u rakouských hranic. Když se k jedné složce s podezřelou smrtí připojí druhá, rozhodne se Tomáš vyzpovídat člověka, který se tehdejšího vyšetřování přímo účastnil: bývalého úředníka ministerstva vnitra Ondřeje Novotného. Prostřednictvím jeho vzpomínek se Tomáš snaží získat informace, které ze spisů záhadně zmizely. Může ale věřit muži, ze kterého se stal politik s nevalnou pověstí? Jakou roli hrají v případu dějiny zapomenutého kraje? A jak hluboko do minulosti se musí Tomáš ponořit, aby odhalil, komu kdysi prošla nikoli jedna, ale dvě vraždy?... celý text

99jana99
25.06.2022 5 z 5

Moc hezky napsané, povedené. Všechno pěkně zapadá do sebe, minulost, současnost a vysvětlení vražd, četla jsem téměř na jeden zátah. Těším se na další knihu. Doporučuji

petunkav
08.06.2022 4 z 5

Moje druhá detektivka od p. Březiny.
Celkově mě zaujala - je taková "jiná".
Vlastně šlo jen o jakési vyprávění bývalého policisty, žádné velké pátrání.
Ale co mi tedy vadilo, byl useklý konec. Jak to dopadlo si můžu jen domýšlet. Ale jelikož se Tomáš Volf dostal z kanceláře opět do terénu, tak asi případy vyřešil......

Klára90
20.05.2022 3 z 5

Příběhy, které sahají do minulosti mě baví, navíc toto téma je dost ožehavé a citlivé. Taková zvláštní detektivka, vlastně se tam ani pořádně nevyšetřuje, ale proč ne, bavilo mě to. Čte se to dobře. Konec byl napínavý a dojemný. Hurá na další díl

Lucie.B
18.04.2022 5 z 5

Jedním dechem přečteno.

klarat13
12.04.2022 3 z 5

Detektivní kniha, která je napsaná netradiční formou vyprávění člověka, který se podílel na vyšetřování vražd před 20 lety v pohraničí. Líbí se mi nenásilné zařazení pohnuté historie odsunu Němců z pohraničních oblastí. Po překonání trochu nudného začátku se kniha rozjede a donutí vás dočíst až do konce.

jana14
02.04.2022 5 z 5

Promlčení - moje první detektivka od pana Jiřího Březiny. Jsem nadšená. Mám moc ráda detektivky z českého prostředí a pokud se důvod zločinu táhne (možná) do daleké minulosti a připomíná i temné stránky našich dějin - jsem velmi spokojená. A když je i detektiv poněkud výstřední sympaťák - nemám co dodat. Velká spokojenost a už se těším na další knihy v sérii.

DuncanIdaho
29.03.2022 4 z 5

Detektivek nemám přečteno tolik, abych mohl knihu nějak relevantně hodnotit. Mně se však docela líbila. Pojetí bylo netradiční, ale čtivé a napínavé. Rozhodně přečtu i další případy Tomáše Volfa.

Danuše7
04.03.2022 5 z 5

trochu jiný styl, než jsem zvyklá, ale líbila se mi.

Nuttelka
15.02.2022 4 z 5

(Audiokniha)
Velmi povedená česká detektivka. Zvolila jsem audio verzi, protože miluju hlas Jakuba Saice :-) Sice jsem opět měla trošku problémy, když se prolínala minulost s přítomností, ale díky konečnému rozuzlení jsem vlastně i spokojená. Určitě si časem dám další díly.

Janadvorackova
15.02.2022 3 z 5

Detektivka o záhadných vraždách s náznaky souvislostí s dobou odsunu Němců z pohraničí byla docela pěkně poskládaná. Padouch a motiv vydrželi skryti téměř do konce. A to se cení.

BohyněKuchyně
09.02.2022 5 z 5

Na Jiřího Březinu jsem narazila až po vydání jeho poslední knihy Mizení. Hned jsem si sehnala předchozí díly a pustila se do čtení. Byl to perfektní nápad, protože jsem opravdu nadšená. Od knížek jsem se nemohla odtrhnout a mám pocit, že s každou další knížkou mě Březina baví víc a více. Nejsou to sice takové ty detektivky, kdy až do poslední stránky netuším, kdo je pachatel. Tady se spíš trefím, někdy dříve, někdy později. Ale to nic nemění na tom, jak jsou knížky čtivé a jak je ráda čtu. V Promlčení mě bavilo prolínání minulosti a současnosti, i ty "obyčejné" vraždy.

KačkaNik
18.01.2022 5 z 5

Perfektní Detektivka, opravdu s velkým D. Jiří Březina je autor, který umí psát, a doufám, že ještě dlouho psát bude. Čtivé, logické, velmi zajímavé a dobře zpracované téma, velmi živé hlavní postavy. Autor, k jehož knížkám se sedá s chutí a velkým těšením.

Evka27
05.01.2022 5 z 5

Kniha se výborně četla a zaujala mě, těším se na další.

Paulmain
30.12.2021 4 z 5

První setkání s J. Březinou. Tím, že se jedná o českého autora, jsem se neubránil srovnání s Goffou... a dobrý. Zpočátku jsem měl problém rozlišit dvě časové linie vyprávění, ale po chvíli jsem to pochopil a vše bylo ok. Nakonec příběh zajímavý, motiv nečekaný a příběh pěkně vygradoval. Určitě zkusím další knihu tohoto autora.

janina66
24.11.2021 4 z 5

Těžké téma o konci války v pohraničí. Jedno vyprávění Tomáše, druhé Ondřeje Novotného a v něm vloženo vyprávění toho, proč a jak to celé vzniklo. Od Březiny jsem už četla lepší.

davidurban1973
08.11.2021 3 z 5

Velice čtivý a dobře napsaný příběh o rekapitulaci starých událostí z konce války a dvou vražd za doby po sametové revoluci.
Každopádně nečekejte vyloženě detektivku, kde by se nějak aktivně pátralo. Jedná se spíše o rozhovor dvou lidí, kdy svědek tehdejších událostí vypráví hlavnímu hrdinovi (policistovi) kompletně celou událost od počátku až do rozuzlení.

lea735
11.08.2021 5 z 5

Knížka je čtivá. Odsýpá rychle, žádná nuda.Konec knihy hodně drsný a dojemný zároveň. Kniha se mi líbila,obtížně se mi četlo, jak krutí a bezcitní umí k sobě lidé být. Zlo plodí zas jen zlo….

Zuzulinka
07.07.2021 5 z 5

Perfektní kniha!! Byla jsem nadšená. Do poslední chvíle jsem pořád neuměla uhodnout, kdo je vlastně vrah. Těším se na další dva díly. Vřele doporučuji.

ivzu77
08.06.2021 4 z 5

Za mne první setkání a poznání toho našeho českobudějovického autora českých detektivek. Nečekala jsme nic, ale četla jsem s nadšením, proplétání dějových linií mne bavilo, oddělení typem písma mi vyhovovalo, téma pro mne ne moc známé, ale nebráním se jeho poznání více .... a i vím, že to tak asi i ve skutečnosti bylo.
Jdu na Polednici.

Lester555
03.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Zajímavý příběh, který se postupně spojuje z více časových linií. Líbila se mi atmosféra zapadlé vsi v pohraničí a náhledy vyšetřování z devadesátek, kdy to chodilo trošku jinak než dnes. Případ není překombinovaný, vraždy měly uvěřitelný motiv a navíc vraha máte celou dobu před nosem :)