Vždyť je to hračka

Vždyť je to hračka https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46772/bmid_vzdyt-je-to-hracka-aA3-46772.jpg 4 396 46

Policista Battle série

Náhoda svede dohromady vysloužilého policistu Luka Fitzwilliama, vracejícího se z Dálného východu do Anglie, a zdánlivě popletenou starou dámu, která mu ve vlaku vypráví neuvěřitelnou historku o sérii vražd ve svém městečku. Teprve náhodně přečtené oznámení v černé kronice podnítí Lukův zájem vyšetřit, zda na jejím příběhu přece jen není něco pravdy... Nikdo nemůže pochybovat o tom, že Luka čeká nelehký úkol. Vždyť – jak pravila stará dáma – když vás nikdo nepodezřívá, je zabíjení vlastně hračka. Edice Čtení na dovolenou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Odeon

Murder Is Easy , 1939

petraj30
14.08.2019 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, nemohla jsem se odtrhnout, ani mi nevadilo, že tu není někdo z typických ústředních vyšetřovatelů

Messilina
22.07.2019 3 z 5

Asi jsem prostě zvyklá na Poirota.

Michalkotea

Agatha nezklame

Silmarien
06.08.2018 3 z 5

Uhádla som vraha! :-)
Policajt vo výslužbe stretne vo vlaku starú dámu, ktorá mu povie historku o vraždiacom monštre v ich dedine. Keď si prečíta zvesť o jej smrti, poľutuje ju ale nevenuje tomu väčšiu pozornosť. Keď však objaví správu o smrti muža, ktorého smrť mu predpovedala, jeho policajný inštinkt ho vyšle do dedinky opradenej povesťami... vypátra Luke Fitzwilliam vraha?

Bol to pekný príbeh, typický pre Agathu, len snáď tej okamžitej a rýchlej romantiky tam bolo trošku (pre mňa) priveľa. Bez Hercula, ktorý by tomu dodal trochu nadhľadu, mi tam trochu záverečný citát hrdinov, ktorí sa poznali tri dni aj s cestou, škrípal. Ale inak výborná oddychovka.

kap66
02.01.2018 5 z 5

Zase jsem se záměrně nechala autorkou vést, jako bych byla čtenářka naprosto Agathou nepolíbená; to je nejlepší taktika, pokud si chcete její detektivky užít! Tím pádem - perfektní čtení.
Trošičku ale chápu jeden směr kritiky: už jako malé holce mi přišla Agatha Christie geniální v pojetí detektivní zápletky - v jejím načrtnutí, rozvedení, náznacích, odbočkách - a vyřešení; ale už tehdy jsem se ošívala u jejích zápletek milostných, které se mi zdály hodně naivní. Jenže - tenkrát i teď: tohle je pro mě podružné, geniální pro mě zůstává jako tvůrce detektivek.

krizek
28.12.2017 4 z 5

Celkově jedna ze slabších knih Agathy. Příběh zajímavý, obsahuje klasické znaky 'christieovky' ... ovšem chybělo mi kouzlo venkova a bystrych vsuvek. Nevadí mi, že se zde nevyskytuje Hercule ci Slečna Marplova, ale detektiv Luke mi přijde pod úroveň Agathy Christie. Ovšem láska je láska a já dávám 4*.

AnetaKor
03.08.2017 4 z 5

Snad poprvé, kdy jsem si říkala, ze vrahem by mohl byt.... A skutečně byl!

sonroll
18.04.2016 2 z 5

Drobné SPOILERY: Pro mě zatím nejslabší detektivka, na kterou jsem narazil, s rozhodně nejhloupějším detektivem, který vlastně k dopadení vraha přispěl pouze tím, že nesmyslně přijel do vesničky a začal zde v půli knihy rozkřikovat, že by tu nějaký vrah možná mohl být. Rozhodně bych nechtěl na takového detektiva narazit, protože by hrozilo, že si někde špatně uprdnu a už budu hlavní podezřelý. Dále linka, kdy se do sebe dva neznámí lidé po dvou procházkách a jedné hádce ve sportu beznadějně zamilují a jeden z nich na to zruší zásnuby, mi připadala naprosto absurdní (pokud by ovšem jeden z nich nebyl vrah). Dávám dvě hvězdičky a to jen z důvodu, že jsem knihu zvládl přečíst za dva dny, kdyby byla rozsáhlejší, tak bych šel s hodnocením ještě níže.

David_Vesely
27.02.2016 5 z 5

Opět typická knížka od Agathy Christie. Co říct. Obsahuje to, co má správná detektivka obsahovat: napětí, dobrou zápletku, ne moc postav a mistrovské rozzuzlení! Opět doporučuji a hodnotím 97%! Už se těším na další knihu od ,,královny detektivek“.

adelinka
20.02.2016 4 z 5

Luke sa vracia do Anglicka a cestou vlakom si vypočuje jednu staršiu dámu, ktorá ma podozrenie, že sa viackrát vraždilo a svoje podozrenie ide ohlásiť na políciu. Luke ju považuje sa bláznivú ženu s trochou fantázie, ale keď v novinách objaví článok, kde ženu zrazilo auto a spozná v tom svoju spolucestujúce, vydáva sa na vyšetrovanie......

Kubíííína
09.01.2016 5 z 5

Velice dobré čtení, závěr a odhalení vraha mě totálně dostal.

konicekbily
14.12.2015 5 z 5

Z pomalé procházky dvou hlavních se vyklube postupné představování možných pachatelů. A jako obvykle nás vede po falešných stopách až jedinému možnému logickému vyústění, neb nám vše po malých dávkách ukryla v předchozím ději.

Manifest blech
30.08.2015 4 z 5

Má první kniha od Agathy a až posléze jsem zjistila, že to není s Herculem, ale to vůbec nevadí. Agatha nezklamala.

Iva B.
25.07.2015 5 z 5

Výborné, ale ke konci už jsem tušila jak to dopadne.

Hilda_
06.06.2015 4 z 5

"V téhle hře hladce vítězí ten, kdo uvěří, že se šest nemožných věcí stane každý den ještě před snídaní." citát z knihy, který se zde objevuje dokonce dvakrát a odkazuje na Alenku v říši divů od Lewise Carrolla. :)

Abekara
13.08.2014 5 z 5

Výborná Agatha pro ty, kteří stejně jako já mají z jejích příběhů nejraději ty z malých anglických vesniček. Autorka skvěle vykreslila atmosféru. Přečetla jsem jedním dechem :).

matej6254
20.06.2014 3 z 5

Tak trochu tu nechápem vysoké hodnotenie. Agathu ako spisovateľku zbožňujem no tu som si na svoje prišiel iba z polky. Dej bol síce zaujímavý, postavy dobre prepracované a rozuzlenie prekvapivé. Všetko by bolo fajn a s pokojným srdcom by som udelil 4*, ale musím vytknúť nezáživných 70 strán hneď zo začiatku. Tam kde som čakal, že am niečo vtiahne do deja bola len hlúpa fraška a Lukove hranie sa na spisovateľa. Prázdne. Druhá polka však bola už dychberúca sa musím povedať, že tú by som ohodnotil 5*. To ale nemení fakt, že mi to príde ako zatiaľ Agathina najslabšia kniha, ktorú som od nej čítal...

Modrina
19.05.2014 5 z 5

Jako obvykle - dokonalé počtení. :)

Katy007
25.04.2014 5 z 5

Další skvělá Agatha! Příběh je poutavý, drobná milostná zápletka tomu dodává šmrnc. Vřele doporučuji!