Policejní letadla

kniha od:

Policejní letadla https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41325/bmid_policejni-letadla-eU1-41325.jpg 5 1

Kniha nabízí podrobné seznámení se všemi československými policejními leteckými útvary počínaje Četnickými leteckými hlídkami, které v politicky i vojensky napjatých třicátých letech bránily československý vzdušný prostor proti narušitelům, a konče porevolučním Státním leteckým útvarem. Velká pozornost je pochopitelně věnována jednotlivým typům policejních letadel. Čtenář se tak například dozví, které stroje a s jakým vybavením chránily naši republiku před letouny Luftwaffe, v čem létali čelní představitelé státu nebo kam až se česká policejní letadla podívala. Text doprovází úryvky z různých dobových zdrojů, vzpomínky pamětníků a velké množství dosud nepublikovaných dobových fotografií. Výsledkem je publikace určená nejen příznivcům letectví, nýbrž i zájemcům o naši novodobou historii.... celý text

Komentáře (1)

Komentáře 1 Recenze 0

PanPredseda
PanPredseda
27.08.2020 5 z 5

Ucelený přehled letounů a vrtulníků používaných Četnickými leteckými hlídkami, Sborem národní bezpečnosti a Policií v Československu a ČR.
Obsahuje množství fotografií, popis historických souvislostí, informace o jednotlivých typech letounů a seznamy strojů ČLH, SNB a PČR.