Polibek v Paříži

Polibek v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391302/bmid_polibek-v-parizi-vT1-391302.png 3 242 76

Polibek série

Serena si všechno tak krásně vysnila: Paříž, město lásky, těsně před Vánoci, umělci, sníh a kavárničky – prostě čistá romantika! A vyrazí tam se sestrou! Jenže ta raději zůstane se svým přítelem. Prostě děs. Jean-Luc se nedávno rozešel s přítelkyní a musí dodělat fotografický projekt do školy. A tak není nadšený vyhlídkou, že se bude muset starat o americkou turistku, kterou mu dohodil jeho kamarád. Ale v určitém okamžiku při dlouhém putování Paříží si Serena a Jean-Luc uvědomí, že protiklady se přitahují.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Kiss Me in Paris , 2017

Majka1979
Majka1979
06.12.2023 5 z 5

Prišla do Paríža za svojou sestrou, aby spravili pre svoju mamu zábery zo svadobnej cesty mamy a otca. Avšak sestre sa zmenili plány a odchádza preč s jej priateľom.
A tak Serena zostáva v Paríži sama a čo je najhoršie, nemôže zostať ani v byte, v ktorom býva jej sestra.
Ale jej sestrin priateľ jej vybaví ubytovanie u kamaráta na internáte. No čo jej iné zostáva? Unavená po nočnom lete z New Yorku nemá chuť sa vracať domov. Chce splniť sľub a nafotiť fotky pre mamu.
A tak sa aj v spoločnosti svojho nového spolubývajúceho Jean-Luca vyberá do ulíc Paríža, aby pofotila všetky miesta, ktoré jej rodičia na svadobnej ceste navštívili.
Aké nástrahy ju tam čakajú? A čo povie on na jej tempo spoznávania? Je to vlastne spoznávanie alebo len naháňanie sa za tým, aby dokončila to, čo treba a mohla odísť? Naozaj v nej Paríž nezanechá nič?
Ako všetko dopadne, ako sa nakoniec skončí jej cesta po pamiatkach a fotografovanie, to sa dozviete, ak si túto naozaj veľmi peknú knihu prečítate

sola_lupa
sola_lupa
11.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Četla jsem ze série už díl, který se odehrává v Římě. Proto jsem čekala naprosto stejnou pohodu, kde člověk nemusí přemýšlet a jen čte až do konce. Ale knížka mě dost překvapila, protože je zde využito pár momentů, ve kterých se někteří lidé mohou poznat a vlastně vám i sama kniha řekne, že byste se nad tím měli trošku zamyslet. Tím pádem může mít pro někoho i další přidanou hodnotu.
Pro sebe si sem dám jen pár úryvků.

"... že mi došlo, že mám tendenci utíkat, kdykoli se někdo přiblíží na dosah mých pocitů. Že jsem si zvykl na to, že mě lidi opouští - ať už schválně, jako táta, nebo neúmyslně, jako děda -, takže pak zkouším jejich trpělivost a stavím je do situací, v nichž mi dokážou, jestli se mnou být chtějí, nebo ne."

"Já jsem taky sám, Sereno. A nechci."

"Zjistila jsem pár věcí o sobě... Třeba to, že se s nikým nedokážu doopravdy sblížit, když budu mít pocit, že před ním nemůžu být sama sebou. To, že jsem se ale viděla očima někoho jinýho, mi zvláštním způsobem pomohlo zjistit, kdo vlastně doopravdy jsem."

Někdy jsme prostě tak stejní a tak spolu vycházíme a zapadáme do sebe naprosto dokonale, že vytvoříme zase ten stejný tvar, že nemůže vzniknout nic nového a vzrušující. Za to když jsme dvě puzzle, která jsou odlišná, ale zapadáme do sebe a vytvoříme tvar nový, vznikne něco nečekaného a dobrodružného.

Alethea_k
Alethea_k
05.08.2023 4 z 5

Knížka mě na začátku úplně pohltila, okouzlila mě vánoční Paříž a popis dvou naprosto rozdílných osob, které se hašteří. Tu chemii jsem jim většinu knihy věřila. Ale najednou, jakmile vše nabralo rychlý spád s příchodem Ethana na scénu, se mi děj líbit přestal a přestala jsem tomu celému věřit. Škoda. 2/3 knihy to mělo náběh na 5*, takhle to hodnotím cca 3,5*. :)
Ale pomocník na prolomení čtecí krize to je, to ne že ne :)

Kniholapka
Kniholapka
27.02.2023 3 z 5

Lehká průměrná oddechová kniha, která neoslní ani nezklame. Ideální čtení po těžkém dni...

aquaver
aquaver
15.01.2023 3 z 5

Taková průměrná oddechovka. Čekala jsem od ní malinko víc, a proto mě kapku zklamala. Na to že to my být vánoční, tak mi to tedy vánoční náladu fakt nedalo. A to je škoda, protože právěže kvůli tomu jsem se do knihy pustila. Nebylo to vyloženě špatné, ale mě tam prostě něco chybělo.

Luc00inka
Luc00inka
05.01.2023 2 z 5

Kniha se četla lehce. Jako vánoční oddechovka je super. Jednoduchý styl psaní, který vám vykouzlí úsměv na tváři.

Satan-démon
Satan-démon
02.01.2023 4 z 5

Kniha neurazí ani nenadchne. O trochu lepší než díl v Londýně.

Fleur213
Fleur213
16.07.2022 2 z 5

Taková oddechovka pro náctileté+ a rádoby cestovatele. Ty co spěchají a neužívají si krásu kolem. Francii miluju a "turistický průvodce" po památkách mě potěšil. Ten přesah mohl být o něco hlubší, ale Paříži to odpouštím:) Nic extra jsem od toho nečekala, tudíž mě to ani nezklamalo.

Týnka94
Týnka94
25.03.2022 1 z 5

Tato knížka mne nadchla asi pouze názvem. Bohužel jsem nenašla chuť knihu ani dočíst, což se mi většinou nestává. Kniha mne nudila, proto si myslím, že ani nestojí za koupení.

naty_z_knihy
naty_z_knihy
11.03.2022 2 z 5

Tahle knížka mě úplně nechytla, sice šlo o moji oblíbenou hate to love, ale přechod z nenávisti k lásce byl na můj vkus moc rychlý. ‍️Hlavním hrdinům jsem jejich lásku moc nevěřila, chybělo mi jiskření, sbližování a klasická oťukávačka. Ani příběh nebyl kdo ví jak propracovaný, ani čtivý.
1. díl se mi líbil podstatně víc.
Jsem zvědavá na třetí.

Ralemo
Ralemo
17.01.2022 2 z 5

Předchozí díl byl mnohem lepší, zde jsem se u příběhu často nudila, měla jsem problém to vůbec dočíst.

Akléda_
Akléda_
02.01.2022 3 z 5

Další z edice Vánočních polibků. Předchozí díl jsem četla už před několika lety a myslím si, že kdybych ve čtení pokračovala v mladším věku, budu rozhodně nadšenější. Hlavní hrdinka byla docela na facku, romantice jsem moc nevěřila, chvílemi mi knížka ani nepřišla tak moc vánoční. Ale užila jsem si ji? Ano. A věc kterou chci opravdu ocenit je to prostředí Paříže, moci se znovu takto vrátit na ta místa bylo boží. Také mě překvapilo jak neskutečně rychle se kniha četla, stránky mi opravdu mizely pod rukama, i když kapitoly nejsou zrovna nejkratší. Pokud chcete oddechovku a milujete Paříž, tohle by se vám mohlo líbit.

cukrovka
cukrovka
12.12.2021 4 z 5

I když nejsem cílovou čtenářkou příběh jsem si užila. Oddechová romantika s předvídatelným dějem.

Evar88
Evar88
08.12.2021 2 z 5

Polibek v Paříži se odehrává vcelku stejně jako Polibek v New Yorku. Děj je střídavě vyprávěný očima Američanky Sereny a pařížského studenta Jean-Luca. Nicméně zatímco první díl Polibku byl svěží a vánoční, ve Francii to úplně nefunguje. Nevím, čím to, ale vánoční atmosféra se z knihy nedostavila a mezi dvojicí hrdinů nebyla ta pravá chemie. Opět příjemné čtení, ale první díl byl o dost lepší.

miša63
miša63
18.08.2021 3 z 5

Děj knihy je sice z vánočního období, ale jinak je to takové lehké odpočinkové čtení.

marrie5227
marrie5227
04.07.2021 5 z 5

Příběh na mne působil skutečněji než Polibek v Římě. Jean Luc a Serena mezi sebou měli krásnou chemii a konec mne opravdu bavil.
Těším se na další díly!

Miška935
Miška935
20.06.2021 3 z 5

Na to, že se kniha označuje vánoční příběh, tak teda vůbec žádná vánoční atmosféra. Serena byla hodně organizovaná a Jean Luc ten byl pravý opak. Ale i tak se mi příběh líbil, vlastně se to odehrávalo v jednom dni a trochu druhého dne. Nemá to moc stran, takže to byla oddechovka na jeden večer. :)

Fortuna7
Fortuna7
06.06.2021 4 z 5

V Polibku v Paříži mi úplně chyběla vánoční atmosféra, ale vzhledem k tomu, že už jsou skoro letní prázdniny, tak mi to vůbec nevadilo. Úplně mi nesedla hlavní hrdinka, ale i tak se mi kniha docela líbila, je to taková hezká oddechovka :-)

lucyvknize
lucyvknize
22.04.2021 3 z 5

Moje premiéra s touto vánoční sérií a tedy musím hned na začátek říct, že to na mě vánočně nijak nepůsobilo. Což je docela dobře, protože to znamená, že knížku můžete číst v podstatě kdykoli. Takže i teď, dva měsíce po Vánocích.

Příběh se odehrává během jedné noci a dne a popravdě hned jak mi to došlo, tak jsem se zhrozila, že to bude insta love jako trám. Nebyla, takže jsem byla nakonec velmi mile překvapena.

Serena byla hodně organizovaná, jakože šíleně. Jean-Luc byl její přesný opak, nic si neplánoval a žil okamžikem. S tím neplánováním se hodně podobal mě, takže proto jsem si oblíbila spíše jeho než hlavní hrdinku.

Hrozně mě to navnadilo letět do Paříže a fakt mě teď štve, že nikam nemůžu, protože jsem tam chtěla letět už vloni v létě… tak snad letos!

Takže pokud máte rádi Paříž a chcete číst romanťárnu, tak tohle je určitě ta, po které byste měli sáhnout. Na naladění vánoční atmosféry, ale tahle kniha moc není…

3/5

Malíček
Malíček
19.04.2021 3 z 5

Musím říct, že po přečtení knih Polibek v New Yorku a Polibek v Londýně jsem prostě od tohoto dílu čekala víc. Děj byl neskutečně předvídatelný a hlavní postavy mi nebyly sympatické, Serena mi vyloženě lezla na nervy. :D
Je to opravdu oddechová knížka bez přidané hodnoty podle mě.

Vánoce Paříž romantika

2017  72%Polibek v New Yorku