Polibek v New Yorku

Polibek v New Yorku https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346957/bmid_polibek-v-new-yorku-UTc-346957.jpg 4 534 144

Polibek série

Štědrý večer, letiště J. F. Kennedyho, New York. Charlotte už je zase sama. Po roce dostala kopačky od svého amerického přítele a nyní netouží po ničem jiném než se vrátit do bezpečí ke své rodině v Londýně. Ovšem její let je zrušen a ona jen bezradně mačká poukaz na náhradní ubytování v hotelu. Může Štědrý den být ještě horší? Anthony přijede na letiště vyzvednout svou přítelkyni, ale ta se s ním bez okolků přede všemi rozejde. A tak Charlotte dostane nápad: Proč se s Anthonym neseznámit, aby jí dělal průvodce po New Yorku, než jí poletí další letadlo?... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Kiss me in New York , 2017

kykiryki28
01.11.2021 3 z 5

Já těmto tzv. naivním romantickým příběhům většinou dávám okolo tří hvězdiček. U této knížky jsem nemohla dát výjimku.
Typický naivní příběh s předvídajícím koncem...ale za to v období Vánoc, ve zasněženém New Yorku a se zajímavým námětem, u kterého si hezky oddychnete. Charlotte, Anthonyho a Omylku si prostě zamilujete...

Malíček
30.06.2021 5 z 5

Skvělé čtení na zimní odpoledne strávené u horkého kakaa, když za okny padá sníh a vy chcete jen lenošit.
Kniha je předvídatelná, ale detaily se vám podle mě budou líbit. Hlavní postavy jsem si oblíbila hned na začátku a příběh jsem si s nimi opravdu prožila a užila.

Pauvka
08.06.2021 4 z 5

Pekne, oddechove cteni.

neubam02
04.05.2021 3 z 5

Přečteno během pár hodin. Hezká romantika, ale spíše pro mladší čtenáře. Taková oddechovka, nic hlubokého.

Kolombus
20.03.2021 2 z 5

oddychovka pri ktorej nepotrebujete používať hlavu, pretože tú môžete úplne vypnúť :D romantický príbeh dvoch mladých ľudí, ktorí sú čerstvo po rozchode s porozchodovou knihou v ruke, plnou úloh s cieľom zmieriť sa z rozchodom a opätovne nájsť svoju osobnosť.

AshleySimmer
15.03.2021 5 z 5

Tento díl se hodně povedl ❤️. Byl milý, spontánní, krásný a taky hodně vánoční. Mám ráda Charlotte a Anthonyho :D.

Miška935
31.01.2021 5 z 5

Příběh se mi moc líbil a určitě si přečtu i další díly. :)

babystar
21.01.2021 4 z 5

Milý dívčí románek, v němž se seznámíme se štědrovečerním New Yorkem a dozvíme se "jak zapomenout na svého expartnera v deseti snadných krocích". Už dlouho nejsem cílová skupina, ale nebylo to tak špatné, až na ten závěr v duchu Hollywoodu. Ale nakonec, proč ne!?

vydrata
07.01.2021 5 z 5

Právě dotčeno. Lehké odpočinkové a hezké.

TeriLin1111
04.01.2021 3 z 5

Tahle knížka mě ani vlastně nezklamala, protože jsem od ní neměla moc očekávání. Jako pohodové čtení na svátky je to fajn ale když se podíváte na "kvalitu" obsahu tak to zas tak skvělé není. Myslím že asi všichni kdo tuhle knížku četli, tak hned od začátku jim bylo jasné jak to skončí. A ano je to dost nereálný příběh ( i když kdo ví :D ). Hlavní hrdinové byli docela sympatičtí ( takový typický postavy z romanťárny ). Nelituju že jsem si jí přečetla, aspoň jsem si navodila vánoční náladu, ale znovu už asi ne.

petulkapeta
29.12.2020 4 z 5

Pěkný vánoční příběh o dni nebo vlastně noci v New Yorku..

nniikka
27.12.2020 2 z 5

(SPOILER) Milá kniha na svátky jediné co mi vadilo bylo to, že se do sebe hlavní hrdinové zamilují po jednom dni což je nereálné. Knihu jsem četla vždy po večerech kdy jsem potřebovala vypnout hlavu.

Jirinamac
17.12.2020 3 z 5

Už jsem na tyto knížky stará, ale ve věku 13-16 let, by mě asi bavila. Čtení je to něžné a předvídatelné, ale vždyť to není detektivka, tak to mi vůbec nevadilo. Četla jsem jí, že se odehrává v tomto předvánočním čase.

Ronnyka
17.12.2020 3 z 5

Takový nemastný, neslaný...

sabinka195
12.12.2020 1 z 5

(SPOILER) Moc jsem se na knihu těšila ale hrozně mě sklamala děj byl předvídatelný a k tomu naprosto nereálné aby se ani ne ve 24h jeden rozešel a druhý si to vyříkal se svým ex a pak se z nich ve zbytku času asi tak 18 hodin stal nerozlučný pár který je zamilovaný a po tom co se dají dohromady se tak za 5 hodin odloučení na 8 měsíců

Murasaki
10.12.2020 4 z 5

Těšila jsem se na milý vánoční příběh a ten jsem také dostala. I když té vánoční atmosféry bych si tam přála trochu více. Nechyběla ani velmi naivní puberťačka. Poslední dobou mi ale takové typy v knížkách začínají vadit. :D Co mi ale opravdu vadilo, byly neustálé překlepy v knížce. Když jednou za čas na nějaký v knížce narazím, zvládnu ho přehlédnout, ale když jsou v knize skoro pořád, docela tím ničí požitek z knihy.
Každopádně milá knížka, která se k vánočnímu času perfektně hodí a určitě se třeba ještě letos dostanu i k ostatním.

LucyBooks
04.12.2020 5 z 5

Milá knížečka s vánoční tématikou.
Kapitoly se střídají z pohledu Charlotte a Antonyho.
Knížka jako stvořená na tyto dny. Moc se mi líbila, i když to mohlo pro někoho být klišé.
Je zde hezky vykreslená dějová romantická linka. Antony a Charlotte si zrovna prošli rozchodem...a jak to tak bývá..Vánoce dělají zázraky...
Navíc je zde moc krásně vykreslen New York. U knížky jsem si krásně odpočinula, milá jednohubka, kterou doporučuji.

klarinka9974
03.12.2020 5 z 5

Mě se to líbilo. Měla jsem chuť na něco nenáročného, zasněženého a romantického a rozhodně jsem si vybrala správnou knihu. Pěkný příběh o dvou lidech, kteří si prošli rozchodem a snaží se podle knihy z toho utrpení dostat. Všechno je to psané v jeden den a kniha má pár stránek, takže je to taková jednohubka i na jeden den. Mohu doporučit a já se ještě letos pustím do dalších Polibkových příběhu.

Ella161
03.12.2020 4 z 5

Tohle je tak milý příběh! Sice tam není žádná Vánoční atmosféra nebo tak, ale takový příběh k Vánocům prostě patří. Ještě nikdy jsem nečetla knihu podobného typu. Však se vlastně poznávají díky knize ‘Jak zapomenout na svého ex v deseti snadných krocích’. Líbilo se mi, jak se každým krokem sbližují víc a víc. Začínají se mít rádi a záleží jim na tom druhém. Také mě neskutečně potěšilo, že postavy mi byly věkově blízcí, takže jsem se do nich lépe vžila. Char je hodná, empatická i všímavá. Možná se občas chovala trochu naivně, ale to k tomuhle věku patří, no ne? Anthony byl ze začátku takový skleslý a ne moc přátelský. Kdo by se mu ale mohl divit? Postupně jsem si ho neskutečně oblíbila. S Char se skvěle doplňovali a podle mě se k sobě krásně hodili. Jejich dobrodružství, které zažili za jeden jediný den, je neskutečné. A taky se docela divím, že mi tak moc přirostli k srdci. Jsem strašně ráda za to, jak jejich příběh skončil. Touhle knihu nic nezkazíte a na dlouhé večery je ideální. Na můj vkus je krátká, ale alespoň se rychle přečetla. Moc doporučuji.

Áža707
28.11.2020 4 z 5

Letošní rok přišla vánoční nálada dřív a i když jsem obvykle nečetla romantické vánoční knihy, tak teď nějak přišla chuť.
Sice nemám ještě všechny vánoční dárky, nepeču cukroví, ale aspoň jsem zabrousila do tohoto milého příběhu.

Kniha se četla velmi dobře a příběh utíkal svižně. Vánoční atmosféra na vás při čtení přímo dýchne. Úplně úžasný je, když si k tomu uvaříte váš oblíbený vánoční čaj.
Obě dvě postavy jsem si velmi oblíbila.
Charlotte a Anthony jsou velmi sympatický a myslím, že všem je naprosto jasný, kam celý děj spěje. I přesto se s postavami budete smát a postupně poznávat jejich lásku, trápení a myšlenky.

I přesto, že je výsledek naprosto jasný, tak oceňuji jazykovou stránku a vyjádření autorky. V knize najdete plno narážek - například na můj oblíbený seriál Doctor Who. Všechny zmínky a dokonce i místa (části New Yorku) najdete na konci knihy v seznamu, kde je vše vysvětleno a myslím, že díky tomu si můžete lépe dokreslit celý příběh. Takže rozhodně doporučuji se na to mrknout v průběhu čtení.

Dalším plusem je myšlenka celé knihy, která dle anotace není úplně jasná. Hlavní hrdinové se rozhodnout plnit úkoly, aby zapomněli na své ex partnery. Tím pádem se dostaneme k úplně nestandardním situacím, mezi které můžeme zařadit společného psa po pár hodinách seznámení, hrozba zatčení policií a seznámení s Anthonyho rodinou na Štědrý den.

Ke knize mám pouze jednu výtku, ale díky vánoční atmosféře, skvěle čtivosti a originálnímu nápadu se na ni nebudu přímo soustředit. Rozhodně vám tento milý příběh mohu jen doporučit.

⭐ 4/5

New York Vánoce láska romantika