Polibek

Polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2506/polibek-2506.jpg 4 136 22

87. revír série

Dva vražedné útoky přežila manželka milionáře Martina Bowlese. Nejprve se ji neznámý dobrodinec pokusil srazit pod přijíždějící vlak metra a zanedlouho poté se ji kdosi vytrvale snažil přejet autem. Jednal vrah na vlastní pěst, nebo ho kdosi instruoval a dobře mu zaplatil? Když však detektivové z 87. revíru najdou pronásledovatele, kterého paní Bowlesová identifikovala, mrtvého, situace se komplikuje. Náhle není jasné, kdo je vrah a kdo měl být obětí. Na koho vlastně čekal zabiják před vypáčeným trezorem v ložnici manželů Bowlesových? ... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

Kiss , 1992

heavy66
28.01.2024 5 z 5

„Dobrá! Číselná kombinace?“
„Moje narozeniny,“ řekl Bowles. „23.září.“
„Tak vy jste Panna, co? Není divu, že nikomu nevěříte!“
(tohle mě pobavilo, jsem také Panna)

Netradiční a složitý případ 87.revíru. Obvykle se začíná mrtvolou a na konci detektivové odhalí pachatele. Tentokrát to začne pokusem o vraždu a pachatel je rychle identifikován. Pak se situace začne komplikovat, příběh se stává nepřehledným a napínavým. Druhou linií je přímý přenos ze soudní síně, kde se porota snaží odhalit pravdu v případě zavražděného Carellova otce. Obhájce nespravedlivě obžalovaných Perry Mason není v tomto případě přizván.

Petr-N-UL
07.01.2024 4 z 5

Opět dvě dějové linky, obě dobré. Akorát jsem rozmrzelý z amerického soudního systému: stačí hrát divadlo na porotu, které pak může rozhodnout jak chce, bez ohledu na důkazy.

kopeceli
07.01.2024 5 z 5

Velmi dobře zpracovaná detektivka s dvěma liniemi: soud se zločincem a vlastní příběh, který Carella řeší. Soudní líčení mne jen znovu přesvědčilo, že demokracie neexistuje a pravda se dá různě ohýbat. Amerika má svých problémů až dost a pracovat jako policista je depresivní. Ovšem druhá linie, to bylo drama a konec stál za to. Kniha je tak čtivá, že jsem ji zhltla za dva dny.

mi-380
15.10.2023 4 z 5

Isola/New York, prosinec 1992, leden. Ve městě přituhuje poklesem teploty a stálým nárůstem kriminality. Autor se vrací k relativně prostým motivům zločinů. Napínavé pátrání, kterého se účastní většina známých postav, je tentokrát v poměru 50 na 50 prošpikováno komplikovaným soudním dramatem, které se přímo dotýká Steva Carelly.
...
Město upadalo. Taxikář to věděl, protože je projezdil křížem krážem, znal každý kout.
Viděl rozházené odpadky a potrhané matrace a travnaté svahy kolem dálnic zaneřáděné zbytky umělých hmot, v ulicích mimo hlavní čtvrti viděl jámy jako krátery po bombách, viděl černá slepá okna v opuštěných činžácích a telefonní budky bez telefonů, viděl veřejné parky bez laviček, které někdo rozmontoval a dřevo odnesl domů na topení, slyšel bezdomovce, jak vykřikují nebo pláčou nebo prosí o smilování, slyšel sirény ambulancí kvílet ve dne v noci, ale nikdy, když jsou zapotřebí, všechny slyšel a všechno viděl a všechno věděl, ale všechno míjel a jel prostě dál.
Policie taky věděla, co se s městem děje.
Jediný rozdíl byl v tom, že policisté nemohli jet prostě kolem a dál.
85 % (zatím 127 hodnocení s průměrem 83 %).

Aribana
27.08.2023 2 z 5

Ach jo, už dlouho jsem nečetla detektivku která by mě úplně pohltila do svého děje. Musela jsem se vracet a určité pasáže si číst znovu

Naďa2411
31.05.2023 3 z 5

V této aknize mi vadilo zdlouhavé výslechy u soudu. Obě téma byla zajímavá a napínavá. Tento autor prostě umí přilákat čtenáře.

raty
13.02.2023 4 z 5

Opět dvě dějové linie. Jedna zavede čtenáře do soudní síně, kde Carella sleduje proces s člověkem, který byl spolupachatelem vraždy jeho otce. Zajímavý pohled na práci obhájce a žalobce. Druhá linka řeší případ, na jehož začátku je dvojnásobný pokus o vraždu manželky bohatého muže. Velmi chytře vymyšlená zápletka, mě bavila i když konec zase až tak moc nepřekvapil.

katka134
10.12.2022 4 z 5

Spoiler :
Obě linie příběhu byly dobré.
Ta manželka to nakonec pěkně vymyslela.

janina66
05.10.2022 4 z 5

Vyjímečně jedna z delších knih 87.revíru. Líbil se mi případ " ochrany" manželky velmi bohatého muže. A jeho nečekaného konce. Za to projednávání případu u soudu mě moc nebavilo. Hodnotím jako velmi dobrou detektivku.

willy9203
07.02.2022 5 z 5

Typický 87. revír, tedy dobře vymyšlená zápletka, napínavě popsané vyšetřování a nakonec trochu překvapení. Doprovodný soudní proces mě nenudil, ale kdybych napsal víc, byl by to spoiler, a to nechci. Rozhodně skvělá detektivka.

Medunkavera
05.02.2022 5 z 5

Tento případ jsem poslouchala minulý rok v době, kdy nám bylo doporučováno nikam nechodit a být doma a tak jsem seděla na balkóně a poslouchala ho.
Bohužel ty zápisky, které jsem si přitom dělala, nemohu v tom množství poznámek najít.
Mám v tom prostě nepořádek.
Ale komentář chci napsat, než ho úplně zapomenu, protože se mi to líbilo.
Tady se prolínaly dva případy: Popisoval se jeden případ - seznamovali jsme se s ním a hned po tom se řešil druhý případ. Ale bez nějakého odmlčení, nebo hudby. Prostě to přeskakovalo z jednoho připadu do druhého. Zajímavé na tom bylo to, že text byl napsaný tak, že jsem okamžitě - když se přešlo z jednoho jednání do případu druhého,
tak jsem se okamžitě zorientovala a věděla jsem, o co se jedná.
V tomto případu nám autor dává ještě více nahlédnout do Carellova soukromí.
Pak se mi tam líbilo vyšetřování v suterénu s těma štaflema
a pak, když Carella byl v jednom bytě se svým kolegou a s obviněným.
Perfektní scéna.
Na konci mě zarazila naivita obviněného.
Vůbec..ten konec byl zajímavý.
Příběh se jmenuje podle písně, která je tam zmiňována. Schválně jsem si ji našla, jestli opravdu existuje. Takže ano, existuje. Poslechla jsem si ji. Zpívá ji Frank Sinatra a je z roku 1966.

Usire
01.10.2020 4 z 5

Nebylo to špatné čtení, ale taky mě to nijak zvlášť nenadchlo. Trošku předvídatelný zvrat, postavy sympatické, ale nejvíce mi chybělo napětí.

chiara
18.08.2020 4 z 5

Tak já tentokrát jednu hvězdu dolů, to jednání v soudní síni jsem nějak nemohla zkousnout, hrozně zdlouhavé a tak jsem přeskakovala, což normálně nemám ve zvyku. Jinak hlavní linie knihy výborná.

SidoniaL.
06.04.2020 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Zaujala mne, ne že ne. Vlastně se prolínají vyšetřování dvou případů a čtenář má tak možnost nahlédnout nejen do myšlení a jednání amerických policistů, ale i do soudní a právní mašinérie v USA. Osobně bych k tomu řekla, že po všech stránkách není Američanům co závidět. Myslím, že američtí strážci zákona to vůbec nemají lehké! Autor také neustále řeší rasově otázky, nevím, jestli by toto směl napsat ještě dnes, neboť příběh je napsán už pěkných pár let. Napětí je skvěle stupňované, závěr překvapivý! Jen množství těch zmínek o sexu a s tím spojených vulgarit mne netěšilo, to nemám ráda. Jinak za mne dobré a v nudě karantény ještě lepší!

Disease
29.07.2019 4 z 5

Obě linie, noirová i soudní, pěkné.

konicekbily
07.04.2019 4 z 5

Očekáváná kvalita se dostavila. Pohodové odpočinkové čtení. Kromě běžného případu 87. revíru je tam navíc sledování soudního jednání o vraždě otce Steva. Úplné vysvětlení je až na konci, jak má být, ale dá se očekávat.

moničina
06.12.2018 5 z 5

Nemalo to žiadnu chybu.

jaroiva
21.09.2018 4 z 5

Zlatá stará dobrá detektivka...
Místy mě ty výslechy a soudní jednání rozčilovaly, taky smysl pro spravedlnost tu dostane trochu na p*del, ale čte se to samo... a konec je povedený.

SilvieSisinka
12.08.2018 4 z 5

Nadprůměrná detektivka od pana spisovatele.On mě prostě baví,není to žádná krvárna.Ještě jsem nečetla knihu která by mě od něj nebavila.

Jaruš7
20.04.2018 5 z 5

Polibek - s pachem smrti, od mistra klasiky detektivek vtáhne do děje.
Jako - extra tah - ve vyšetřování byl náhled budoucnosti pro podezřelého, soudkyní na jeho očekávaný pobyt s možností výběru ve vězení.
Citace : "Takový hezký běloch, víte vy vůbec ve kterém státě jste ? Zde ve státním vězení je poměr ( barev ) 1 : 10, zato federální , to je společenský klub."
Možnosti, kterých se za něco dalo využít.
Audiočetba, potěšení z napětí, bez drsňáren a potoků krve.

vraždy

Ed McBain