Polib mne a zemřeš

Polib mne a zemřeš https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26015/polib-mne-a-zemres-26015.jpg 4 152 28

Thriller o ambiciózním mladém muži, který chladnokrevně vraždí ty, kdo mu brání uskutečnit jeho záměr bohatě se oženit. Obětmi jsou dcery průmyslového magnáta, známého svým tvrdým postojem k chybám vlastní rodiny a proto nechtěné těhotenství nejstarší dceru stojí život. Druhá dcera se téměř propracuje k pochopení sestřiny smrti a proto je také odstraněna. Sňatek s nejmladší dcerou se blíží a s ním i vidina milónů, když zasáhne osud v podobě neznámého záhadného mladíka.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

A Kiss Before Dying , 1953

georginaa
24.09.2020 2 z 5

Je to osud, který je bohužel špatně napsán. Proč musí naivní mladé dívky zrovna se nachomýtnout k takové zrůdě a přijít zbytečně o život. Proč nemůže přijít o život ten vrah dívek. Proč je to tak nespravedlivé. Je fakt, že nikdo nevidí do hlavy toho druhého a někdy je to opravdu nepochopitelné, co se odehrává.

meda2007
18.04.2020 3 z 5

Kniha je pekne napsana. Zpocatku dost napinava, ale nekdy od poloviny jsem se dala na rychlo cteni, abych uz ji mela za sebou a mohla cist neco dalsiho.

travaisik
10.03.2020 5 z 5

Kniha mě zaujala a velice rychle jsem jí přečetla.Doporucuji .

MilaSliacka
07.03.2020 4 z 5

Ač nejsem příznivec detektivek, knihy Ira Levina mám moc ráda. A kiss before dying mě zaujal svoji hlavní postavou - chladnokrevným sociopatem Budem, který se snaží zahladit stopy po svém někdejším dětství v chudobě, díky kterému si připadá tak trochu špinavý. Podobně jako Moraviův Konformista Marcello, do detailu buduje svoji novou personu a pomocí sňatku s dívkou z vyšších kruhů, se snaží přeskočit na vyšší společenský level. Na druhé straně tu mám naivní Dorothy, která prožívá svoji první lásku a netuší, s jakým člověkem má co do činění. Dál nebudu nic prozrazovat, snad jen dodám - kdo s čím zachází, tím také schází.

Dani25
28.02.2020 3 z 5

Zaujímavý námet, oddychovka na dva večery

Tirisa
17.12.2019 2 z 5

Určitě to není špatná knížka, ale asi v půlce jsem se dala do rychločtení, abych jen věděla, jak to všechno dopadne, protože jsem se přistihla, že už se nemůžu dočkat, až začnu číst něco jiného.

Sabina335
29.10.2019 5 z 5

precteno za dva dny, knizka me jednoduse nadchla, rozhodne doporucuji

Katulinka69
20.10.2018 2 z 5

Pohodove čtení

Petruse21
30.09.2018 3 z 5

Velmi napínavý příběh o jednom psychopatovi, klidně mohla být kniha delší.

Opatov
23.09.2018 5 z 5

Ambiciozni mladik jde pres mrtvoly. Doporucuji.

Mindy
11.08.2018 3 z 5

Odpočinkové čtení, na dovolené přečteno za tři dny. Kniha má spád, čte se rychle. Hvězdy dolů za těžko uvěřitelnou odfláknutou práci policie a tři sestry = tři stejné naivky, které se nechají oblbnout od stejného chlapa?

medlovice
13.11.2017 5 z 5

Knížka, ke které jsem se s nadšením vracela po asi patnácti letech. Příběh jsem si pamatovala , ale pořád byl napínavý. Překvapilo mě, že existuje film. Tady přece jde o to , že u Elen nevíme , kdo je Bud a jak vypadal .A když Ellen píše dopis z vlaku a pak hledá blondatého spolužáka sestry ta pointa je v tom že neví kdo to je.....To proto miluju knihy, protože mám vlastní fanrazii Jedna z knih, které doporučuji milovníkům napětí a ráda si znovu zase přečtu. Hezký obal.

doktorking
16.09.2017 3 z 5

Myslím že autor takových hitu jako Rosemary a Stepfordské paničky tady v tomto díle trošku ubral kvalitou a i když člověk bere v potaz kdy dílo vzniklo je to pořád takový lepší průměr.Každopádně jestli něco než knížku doporučit tak je to film z roku 1956 kde exceluje Robert Wagner a nebo jeho remake 1991 s mým oblíbencem Mattem Dillonem.Oba herečtí pánové doslova exceluji a oba filmy stojí za to vidět.Je také smutné že oba filmy byli pro mě záživnější než knížka a to už je něco špatně.

TamaraKrejčí
16.07.2017 4 z 5

Přečteno jedním dechem, husí kůže, opravdu moc povedené čtení.

mynamail
20.11.2016 3 z 5

Úžasný děj, v jehož středu stojí neuvěřitelně ambiciózní, ale zcela chladnokrevný muž.
...ups, tak trochu mi připomínal některé lidi... :-(
je to dobré, i když celkem nenáročné čtení, které zaujme. Dá se tudíž číst jedním dechem. Děj má rychlý spád, žádná hluchá místa.

medlovice
15.08.2016 5 z 5

Líbila a moc , čte se jedním dechem, ješte se nutí čtenářem zamyslet co všechno udělá naivní holka. Ráda si přečtu znovu.

Serja
29.08.2015 4 z 5

Tento žánr moc nemusím, ale Ira prostě umí!

Ivča39
17.04.2015 5 z 5

Pro mě velmi přitažlivá kniha, žádná červená knihovna, žádné popisy sexu, kterých je dnes v knihách plno,
napínavá od začátku do konce, záporná postava je velmi chytrá. Těšila jsem se na každou chvíli až budu pokračovat ve čtení, hodnotím knihu jako velmi povedenou, kéž by podobných bylo více.

sumcicka
02.01.2015 3 z 5

Polib mne a zemřeš jsem četla už kdysi, ve fázi okouzlení Irou Levinem. Pamatovala jsem si jenom to nejzákladnější z děje a dobrý dojem z knihy, takže jsem se rozhodla zkusit to znovu. Hlavní linka příběhu se mi stále líbila, nicméně zpracování mě napodruhé již tolik neoslovilo a celkově mi to přišlo všechno takové naivní (pravděpodobně pod vlivem dnešních "moderních" thrillerů). Pokud člověk vezme v úvahu, kdy byla kniha napsána, dojem to vylepší. Takže dobrý a dobrý je za tři :).

R.E.M.
21.10.2014 3 z 5

Thriller, kde pomateně inteligentní mladý muž řeší nečekané problémy vraždou a pak zametá stopy vyzkoušeným způsobem. Dalšími vraždami. Čtenář hned od prvních stránek knihy sleduje myšlenky a plány pachatele, ale rafinovaně nedostane naservírováno jméno vraha na stříbrném podnose. A čtenář může dedukovat. Dílo Polib mne a zemřeš není oslnivé, je „jen“ průměrné dobré.