Jeremy Poldark - Nový začátek

Jeremy Poldark - Nový začátek https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274105/bmid_jeremy-poldark-novy-zacatek-BBR-274105.jpg 4 95 21

Poldark série

Ross Poldark zažívá nejtragičtější chvíle svého života. Po těžké ztrátě v rodině a zmařených nadějích na úspěch svého nově otevřeného měděného dolu, do něhož investoval spoustu peněz, se ocitá před soudem. Čelí obvinění za podněcování chudinských nepokojů a za krádež královského majetku ze dvou lodí, které ztroskotaly nedaleko jeho otcovského domu. Rossův největší protivník – zbohatlík George Warleggan, finančník a spolumajitel mnoha dolů v Cornwallu – naopak posiluje svou moc a těší se, že se konečně zbaví nenáviděného nepřítele, k němuž navíc cítí i nepřekonatelnou osobní zášť. Není však jediný, kdo by přivítal odsouzení nekonformního příslušníka šlechtického rodu, jehož kořeny sahají několik set let do minulosti. Ross se tak může spolehnout pouze na svou manželku Demelzu, ženu prostého původu, která však každým svým počinem dokazuje, že je dáma každým coulem. Ve snaze Rosse zachránit se dokonce vydává za jedním z nejvlivnějších mužů v oblasti, sirem Johnem Trevaunancem. Zjišťuje však, že je to nesmírně složitý úkol, protože po zkušenostech s revolučními událostmi ve Francii se jakékoliv projevy společenského odporu nyní v Anglii posuzují daleko přísněji. Poldarkův život se tedy ocitá ve vážném ohrožení. Do této situace se rodí Rossův a Demelzin syn Jeremy, který by mohl znamenat pro těžce zkoušený pár novou naději, nový začátek...... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Historické romány

Vydáno: , Baronet

Jeremy Poldark , 1950

Babo
27.07.2022 5 z 5

Třetí díl se mi zdá zatím nejlepší.

LenaWirus
26.06.2022 5 z 5

Četla jsem v angličtině, jelikož tento díl je absolutně k nesehnání. I tak mě to moc bavilo. Po tomto díle mám pocit, že Demelza je pro Rosse až moc dobrá, moc čistá. Neumí ji docenit a stále se honí za Elizabeth, která si je vědoma jeho pozornosti a ráda toho využije bez ohledu na to, že jsou oba v manželství. Tuším, že v dalších dílech se Rossova touha po Elizabeth zhmotní do skutečné nevěry a o to jsem na něj více naštvaná. Ale je to samozřejmě známka dobře napsané knihy a určite budu číst další díly.

čef
09.06.2022 5 z 5

Život na konci 18. století v Anglii pro lidi z každé společenské vrstvy nebyl vůbec jednoduchý, to nám předvedl autor v předcházejících románech série a také i v tomto díle. Plebs podléhal různým z dnešního pohledu banálním nemocem a podvýživě, lepší lidé se museli i fyzicky namáhat, aby obhájily alespoň to základní. Velmi barvitě podáno.

Szilvia1
12.05.2022 5 z 5

Třetí díl o rodu Poldarku je už nejenom o lásce Rosse k Demelze,ale i odpuštění.V této části odpouští Francis Verity,že se vdala za Andrewa,kterého on zakázal,ale i bratranci se smířili.Je to pěkný historický příběh,jdu na další díl.

georginaa
30.09.2021 5 z 5

Děj se posune o něco dál, už to není o jejich lásce, ale o spoustě aspektů života v rozbouřené společnosti. Ross se dostane do problémů a za vším stojí jeho protivník, který si vzal za ženu jeho bývalou přítelkyni. Jeho žárlivost vyvolává nenávist a snaží se dělat všechno proto , aby Rosse zničil. Na druhou stranu Demenza bojuje ze všech stran, aby udržela manžela a ukazuje všem, že se stala dámou v jakékoliv společnosti. Je to tak napínavý, už se těším na další díl.

moudivlacek
09.06.2021 4 z 5

Pokračování historické ságy Rosse a Demelzy. Ross je ve velmi těžké situaci, Demelza se mu snaží pomoci podle svého. Ross těžko snáší své momentální podmínky, Demelza mu věrně stojí při boku. Musely to být velmi těžké časy, kde se začínají projevovat pravé charaktery hrdinů. I když je v tomto díle plno beznaděje, zasvitne i zde kapka naděje.

Saraken
01.02.2021 5 z 5

Velmi pekna kniha .. musim pozriet aj serial ;)

Damonka12
21.06.2020 4 z 5

Skvělá historická sága, jen občas v ní jsou nudnější pasáže.

Kamiliana
21.02.2019 5 z 5

Winstonu Grahamovi se povedlo něco, co nedovede jen tak někdo.. zachytit krásu Cornwallu i povahu zdejších lidí.. Místo i lidé se velice odlišují od zbytku Anglie. Navíc povedené nové seriálové zpracování činí z tohoto místa atraktivní destinaci. Děj knihy krásně plyne, příběh je nesmírně čtivý a dopisy mezi Dwightem a Caroline jsou čirou poezií.

snowpinkee
05.12.2018 5 z 5

Opět jediná vada na kráse je ta, že seriál jsem viděla první!!
Asi v 1/3 jsem na čas přerušila čtení. Děj mi v tu chvíli přišel hodně zdlouhavý a zbytečný. Po pauze jsem dočetla opět jedním dechem. Těším se na další díl.

Lee7
30.10.2018 4 z 5

Je to doják a pěkně napínavé. :)

Michalka98
22.08.2018 4 z 5

Pro mě zatím nejslabší díl, ale pořád se jedná o vysoce kvalitní čtení od kterého se nemůžu odtrhnout.

Jane007
29.07.2018 4 z 5

Vcelku milé pokračování. A dokonce mi to vyšlo i do Výzvy, díky Jane Gimlettové.

de_baques
06.04.2018 5 z 5

Autor se postupně zlepšuje, strohé ploché popisy už zde jsou barvitější a košatější. Je to moc pěkná oddychová četba.

Silmarien
29.01.2018 4 z 5

Už bolo načase to dočítať.
Osudy Rossa Poldarka a jeho manželky Demelzy pokračujú. Spoločná tragédia ich skôr rozdelila ako spojila a blíži sa súd, ktorý môže zničiť ich život. Nejdem prezrádzať viac.
Po rýchlom prečítaní prvých dvoch častí som pri čítaní tretej zistila, že potrebujem pauzu. Z pomerne príjemnej starosvetskej romance sa začínal stávať príbeh "koľko ešte hlavní hrdinovia vydržia) a kým som sa s nimi ponorila do týchto vôd, potrebovala som hlboký nádych.
A ono to zabralo. Posledná tretina mi ubehla rozhodne najrýchlejšie, celé sa to opäť trochu pozbieralo. Inak Graham pokračuje vo svojom štýle - nie príliš do hĺbky vykreslené a popísané postavy, skôr schematicky opísané ich nálady, stavy a pohnútky. Ale keď človek zvládne formu, samotný príbeh má svoju hĺbku. Za prostredie ešte pol hviezdy navrch, lebo to funguje skoro samo o sebe.

Barbara182
07.09.2017 4 z 5

Ani další díl poldarkovské série nezklamal :-) Je to takové oddechové historické čtení s trochou romantiky :-) Časem se určitě pustím i do dalšího dílu

alexvera
11.06.2017 5 z 5

Stejně čtivé jako předchozí díly. Je úplně jedno jestli jste díky seriálu napřed, kniha zaujme i když přibližně znáte děj. Už se těším na Warleggana.

ivulka15
28.04.2017 5 z 5

Mě celá tato sága neskutečně baví.Skvěle vykreslené postavy,zajímavá doba.

Channach
20.02.2017 4 z 5

Za mě asi nejslabší díl zatím. Ale po těch předchozích peckách si musel dát trošku oddych a stále je to hodně dobré čtení. Více v mé recenzi v záložkách - chrudimka.cz

flanker.27
29.01.2017 5 z 5

Smrt dítěte, hrozba žaláře, finanční krach. Začátek třetího dílu opravdu nespadá do kategorie rodinné štěstí. A i když se nakonec Ross, Demelza, Verity, Dr. Enys a další nějak oklepou, je jasné, že život se neskládá jen z radostí a úsměvů. Graham si nadále udržuje obrovskou čtivost a já jen čekám na vydání čtvrtého dílu.

18. století anglická literatura Cornwall

Winston Graham