Běsnící příboj

Běsnící příboj https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386938/bmid_besnici-priboj-1nH-386938.jpg 5 43 9

Poldark série

Ross Poldark se stává poslancem parlamentu za Truro a dělí svůj čas mezi Londýn a Cornwall. Do svého nového života v hlavním městě si však s sebou bere staré křivdy, zklamání a vztek, které ho ochromují a zatěžují jeho vztah s manželkou Demelzou, jež se přizpůsobuje londýnské společnosti lépe než on. Hněv je také příčinou, důsledkem i hnací silou všech událostí, které se na obyvatele Nampary a Trenwithu řítí jako prudká mořská vlna: Rossův hněv vůči bezskrupulóznímu Georgi Warlegganovi; hněv zemřelé tety Agathy, která svými posledními slovy zasadila zničující ránu nejen nenáviděnému Georgeovi, ale neúmyslně i jeho manželce Elizabeth; Warlegganův hněv na celé okolí, který nabírá na síle s tím, jak jeho vymodlený syn Valentine roste a George v něm stále hledá a nachází Rossovy rysy. O nic šťastněji nežije ani Elizabethina sestřenka Morwenna, kterou George Warleggan přiměl ke sňatku s ovdovělým šlechticem, reverendem Ossiem Whitworthem. Porodí sice syna, ale potom s manželem odmítá spát a vystavuje se jeho krutostem. Přitom nepřestává milovat mladého Drakea, Rossova švagra, a tajně se s ním vídá. Před nástupem nového století však Rosse a George spojí obrovská ztráta, která je mnohonásobně větší než jejich odvěká nenávist. A jiná tragédie naopak vlije naději do života Drakea a Morwenny.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historie
Vydáno: , Baronet

The Angry Tide , 1977

georginaa
19.11.2023 5 z 5

Je to plné smutku, hněvu, obviňování. Každý se pere za svá práva, záleží zda to rodina ustojí. Okolnosti a společnost zasahuje do života lidí, kteří se musí s touto podstatou vyrovnat. Jinak přijdou o vše, co celý život budovali.

Szilvia1
26.08.2022 5 z 5

Sedmý díl byl skvělý,napínavý a pěkný.Je to škoda,že je už jenom jeden díl.

Kerberos
21.01.2022 5 z 5

Skvělý díl, hodně zápletek, bohužel z několika hrdiny jsme se museli rozloučit, takový už je život. Jen záporák Georg pořád kuje pikle.

ivulka15
19.01.2020 5 z 5

U Poldarků nelze jinak než na plný počet. Prostě pořád stejně skvělé.

flanker.27
01.01.2020 5 z 5

Zatím poslední vydaný díl, který vnáší do rozestavených figur bouři a končí takřka smrtí jedné z hlavních postav. Opět maximálně čtivé.

PaníUč
29.07.2019 5 z 5

Řekla bych, že tento díl je jeden z nejlepších. Přečetla jsem za den.

Michalka98
23.06.2019 5 z 5

Už sedmý díl série a já jsem stále naprosto nadšená. Doporučuji!

Ladiva
30.05.2019 4 z 5

Vždy sa veľmi teším na nový diel Poldarkov. Aj tento bol zaujímavý, ale zdal sa mi akoby stagnujúci. Vzťah Demelzy a Rossa sa nezhoršil ani nezlepšil, iba ho celý čas obaja rozoberajú. Autor pokračuje v príbehu Drakea a Morwenny, ktorý má nečakané vyústenie.
Inak sa v tomto dieli celý čas nič výrazne dramatické neudialo, až kým neprišiel záver, kde autor "hodil bombu" a nechal čitateľa v napätí.

Channach
29.05.2019 5 z 5

Naprosto boží!
Kterak mě Winston Graham dvakrát rozebral se můžete dočíst v mé recenzi v záložkách.