Zlatá lilie

Zlatá lilie https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136882/bmid_pokrevni-pouta-zlata-lilie-qqY-136882.jpg 5 877 91

Povinnost, nebo láska? Co zvítězí? Alchymistka Sydney Sageová slouží jako jakýsi most mezi světem vampýrů a lidí: chrání tajemství prvních a životy druhých. Moc ráda by studovala univerzitu, ale místo toho byla vyslána na snobskou střední školu v Palm Springs. Má tam za úkol střežit morojskou princeznu Jill Dragomirovou před zabijáky, kteří chtějí ve světě Morojů rozpoutat válku. Všichni ji považují za skvělou alchymistku, dokonce i ti, kteří o ní dříve pochybovali. Nyní však začíná pochybovat ona sama: opravdu jsou všichni vampýři zvrácené stvůry, anebo je to všechno jinak? Všechno se ještě víc zkomplikuje, když bývalí Strigojové Soňa a Dimitrij zjistí, že právě Sydney by mohla být klíčem k objevení zázračného léku k proměně na Strigoje. A pak Sydney naváže milostný vztah s Braydenem… Má s ním mnoho společného, ale přesto jako by ji stále silněji přitahoval někdo jiný, na koho by kvůli jeho původu neměla ani pomyslet! Co teď? Má se řídit zákony alchymistů, anebo naslouchat hlasu vlastního srdce?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

The Golden Lily , 2012

Szekynka
02.03.2018 5 z 5

Do druhého dílu opravdu nebylo těžké se začíst. Knihu jsem zhltala. V mých očích je příběh Syd a Adriana poutavější než Rose a Dimitije. Těším se na třetí díl....

janno69
27.01.2018 5 z 5

Druhý díl mě chytil a nepustil, rozjelo se to parádním způsobem. Adrian a Sydney mě moooc baví a vrhám se na další díl a doufám, že bude stejně skvělý....

jana3526
13.10.2017 4 z 5

Tato série nemá takové kouzlo jako VA, bohužel ani Syd a Adrian. Rose a Dimitrij mi nasadili laťku vysoko. Ale i tak mne kniha bavila, jen mě děsně štvou ty věčné rekapitulace děje a postav na začátku každého dílu.

Adriana21
16.06.2017 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé...
Jen ten konec :( Ach jo...
Jsem zvědavá, jak série bude pokračovat dále. Fandím Sydney a Adrianovi a doufám, že Sydney překoná své předsudky vůči Vampýrum :D

Julinka679
17.04.2017 5 z 5

Lehký SPOILER :-)
Druhý díl lepší než ten první. Richelle Mead mám hodně ráda, už jsem četla její Vampýrskou akademii a tohle volné pokračování je naprosto boží :-) akorát teda ta Sydney! :D jak už někteří psali, také chápu proč se tak zachovala ale tajně doufám, že si s Adrianem najdou nějakou cestičku a budou konečně spolu! :-) a ano Sydney má pravdu, nikdo jiný totiž není jako Adrian Ivaškov a ani nebude! :D :-)

Richelle
17.03.2017 5 z 5

Knihu jsem teď dočetla. Byla a je naprosto úžasná! Hrozně moc jsemm si jí oblíbila. Čte se krásně, je srozumitelná a zajímavá. Prostě má v sobě ukryté všechno, co by správná kniha v sobě měla mít. Jak už někdo ví, tak Richelle Mead naprosto zbožňuji, takže musím vlastnit všechny její knihy nejenom na poličce, ale i hluboko ve svém srdci. S radostí sděluji, že tuto knihu si zamilujete tak, jako jsem si jí zamilovala já.

tatafa
06.01.2017 5 z 5

Opět velice krásný a chytlavý příběh, přestávky mezi vydáním jednotlivých děl byly k nepřečkání ;) Jen málo knížek dokáže takto vtáhnout do děje a nepustit. Vřele doporučuji, je to velice čtivá fantasy série.

Veeria
02.10.2016 5 z 5

,,Vlastně jsem si naprosto jistá, že na celém světě není nikdo jiný jako Adrian Ivaškov." Jó Sydney, to jsme dvě! :D Achjo, ono už je asi trapné vychvalovat každý další díl, ale to jinak nejde. Dokonalá krása. Zážitek. Čtenářská euforie. :)

medvídě
08.08.2016 5 z 5

Stále lepší a lepší. A na tu událost, co se stala na posledních stránkách jsem vážně čekala snad většinu knihy!! :D Už jsem zvědavá, jak to bude pokračovat a jsem ráda, že nemusím čekat, až vyjde další díl.

IvankaM
19.07.2016 5 z 5

Dneska ráno jsem začala číst, teď jsem dočetla a jdu na Indigové kouzlo. Nemůžu přestat, je to jako droga. Dokonalost. Richelle je tak úžasná spisovatelka, že vás do knihy uvězní a nepustí.

xxiixxi
28.03.2016 5 z 5

Ten Adrian se mi zamlouvá čím dál víc, tady byl skutečně dobře napsaný! Všechny příběhy jsou pěkně rozjeté, ale s těmi Alchymisty ještě přijdou nějaké levárny.

Janey24508
23.02.2016 5 z 5

Velmi se mi líbí styl psaní Richelle Mead a samotný děj všech jejích knih mě nadchl. Dokonce jsem tvorbou této autorky "naučila" svou sestru číst knihy. Ačkoliv mi knihy nepřinesly žádné ponaučení ani poučení, zato obohatily smutné chvilky dne a přeměnily nudné večery na zábavné... Často jsem četla bez dechu a s očekáváním co dalšího mě na novém řádku čeká... VA se mi velmi líbila a pořídila jsem si všechny díly ve vázaných knihách. Troufám si ale tvrdit, že v jistých momentech (a že jich bylo poměrně hodně) Zlatá lilie předčila Vampýrskou akademii. Přesto doporučuji obě série a skládám hold autorce. Ačkoliv použila motivy upírů, věřících atd., které se mnohým lidem nemusí líbit a může jim to být proti srsti, dokázala nenuceně zaujmout čtenáře a vtáhnout ho do děje....

nikol1324
08.11.2015 5 z 5

celá série je krásná

Haňulec
03.11.2015 5 z 5

Ze začátku knihy jsem se vůbec nedokázala soustředit na děj. Ale pak se tam objevil Brayden, Trey, Chris a spousta dalších a příběh konečně dávat smysl. Sydney to začalo zase všechno docházet a já se konečně v polovině knihy začetla do příběhu a na konci knihy jsem musela hned otevřít další díl. Knihy Této autorky mohu jen doporučit. :-)

SoniaShadow
17.10.2015 5 z 5

Miluju Richelle a její styl psaní. Ten svět, který vytváří.. I když jsem nečetla VA a byla jsem na tom filmu, v knize se orientuju (když přijde na nějaké řeči okolo VA). Tuhle sérii jsem si hodně oblíbila a jsem nadšená ze čtení ostatních dílů - ještě že jsem si půjčila všech 6 :D Sydney a Adrian jsou fakt skvělí a v Indigovém kouzlu ještě víc! :)

PandaGirl
17.08.2015 5 z 5

Kniha byla pro mě naprosto strhující. Vážně jsem se u ní bavila a doslova jsem se od ní nedokázala odtrhnout. To možná dokazuje to, že mi na přečtení stačil pouhý den. A už teď mám absťák po Sydney a Adriánovi. Musím říct, že ti dva mají mezi sebou úžasnou chemii. Dlouho jsem se u knihy takhle necítila.
Asi SPOILER? - Všimla jsem si, jak někteří píší, že je Sydney blbá a že jí nechápou (viděla jsem to už na několika stránkách). Upřímně? Já jí chápu. Celý život žila podle jistých pravidel a přesvědčení. Zná tresty za to, když je poruší. Navíc má v sobě dost silně zakořeněný strach z Nápravných zařízení. Podle mě jí na začátku Keitha neukázali, jen tak bezúčelně. Naprosto chápu, proč se na konci tak zachovala. Jsem na její straně, i když se prostě těším, až budou spolu s Adrianem (silně v to doufám :D)

ElisR1
17.08.2015 4 z 5

Vtipnější, než první díl. Richelle prostě umí psát, víc není co dodat.

Roselunda 1928
01.07.2015 5 z 5

Adriana fakt zbožňuju, ale nechápu, proč je Sydney tak blbá.( Chvílemi jsem si musela připomínat, že to není Rose :D) Jo, a Brayden je divnej.

mišule5
19.06.2015 5 z 5

Další skvělé pokračování u kterého se nedá odlepit. Sydney je mi čím dál víc sympatická a líbilo se mi jak se s Adrianem sblížila. :3

kacaaba
04.06.2015 5 z 5

Tak pokračování se povedlo. Hezky se to četlo, těším se na další díl.