Stříbrné stíny

Stříbrné stíny https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209736/bmid_pokrevni-pouta-stribrne-stiny-Ix1-209736.jpg 5 637 86

Nadcházejí velmi temné časy... V předešlém díle Sydney Sageová učinila životní – a nevratné - rozhodnutí. Uposlechla svůj šestý smysl a rozhodla se hodit za hlavu všechno, v čem vyrůstala. Přesněji řečeno všechno, co jí do hlavy vtloukali Alchymisté. Jí i Adrianovi se celý svět rozbil na kousky. Nezbývá jim teď nic jiného, než ty kousky trpělivě sbírat a snažit se vrátit svůj vztah tam, kde byl dřív. Pokud ale chtějí začít myslet na lásku, musí v první řadě přežít. Sydney je lapena v nepřátelském světě a stojí ji spoustu sil, aby neztratila sama sebe. Adrian by si také rád zachoval víru, že se všechno v dobré obrátí, ale pak se ho znovu zmocní staří démoni a nová pokušení. Začíná být jasné, že je čekají velmi temné časy...... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Domino

Silver Shadows , 2014

VeDny
28.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Vždycky, když je v knize někdo uvězněn, děj ztrácí na tempu (alespoň u knih, na které jsem narazila) a je jedno, jak je autorka kvalitní. Pobyt v nápravném centru pro mě byl sice utahaný a nezáživný, na druhou stranu mě hodně věcí překvapilo, objevily se zajímavé postavy a praktiky alchymistů se nepěkně vybarvily. Konec byl skvělý, líbila se mi záchranná akce i to, že vlastně museli spolupracovat všichni, aby vyvázli, nebyl v tom jen jediný hrdinský počin hlavní postavy. Trochu zklamáním bylo, že se po těch hrůzách a bídě Sydney více nesložila, že to nezanechalo výraznější stopu. Může být jakkoli silná a nezlomná, ale přišlo mi, že se celý ten proces vzal nějak hopem, aby mohlo dojít na závěrečné "techtle mechtle". Což trochu podrývá autorčinu snahu vykreslit postavy reálně a s uvěřitelným a opsaným vývojem.

ElizPetrova
11.11.2022 3 z 5

Bohužel tato kniha se pro mě řadí k těm méně povedeným ze série. Do poloviny knihy mi vše přišlo takové utahané, nudné.. v podstatě se nic moc nedělo. Závěr byl napínavý a akční. Jsem zvědavá, jak to celé dopadne.

cukrovka
14.08.2021 4 z 5

Další čtivé pokračování, napínavé hned od začátku. Vyprávění bylo plné zvratů a napětí.

Karoli282
19.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Opět skvělý díl. Tato série je velmi čtivá a já jsem si užila každou stránku. Sydney musela přežít pobyt v nápravném centru, odkud i díky svým nových přátelům nakonec dokázala utéct. Adrian bojoval s úzkostmi plynoucími z využívání éteru a únosu Sydney, ale během toho všechno se stále snažil hledat Sydney a nakonec byl úspěšný. I přes všechny překážky se totiž opět společně setkali. Už se nemůžu dočkat pokračování.

marianna7090
02.12.2020 4 z 5

Tak slabý rozbeh až ma postihla čítacia kríza. Našťastie sa to začalo rozbiehať. To ako sa dej vyvíjal sa dalo ľahko predpokladať. Avšak to už nehodnotím zle. Záver som úplne hltala, stránku po stránke, vetu po vete. Páčilo sa mi to aj keď som očakávala trošku viac.
Som zvedavá na poslednú knihu. Mohla by priniesť nejaké nečakané zvraty a neočakávaný záver, respektíve iný ako sa dá od tejto série očakávať.

ydnac
07.09.2020 4 z 5

Další podařená série od Richelle Mead. Četla jsem od ní všechno co vyšlo a vždycky se mi to líbílo :-) stejně jako u VA je to spíše pro mladší ročníky, ale to mi nevadilo :-) Jen mě mrzí , že jsem si to nemohla přečíst, když jsem já byla ten mladší ročník :-)

Audrina
09.08.2020 4 z 5

Trochu hodně akční, ale líbilo se mi. Upřímně jsem na konci přemýšlela o čem bude poslední díl

janik6969
19.07.2020 5 z 5

konečně díl, kterému se nedá nic vytknout, od začátku do konce se čte jedním dechem.
Bohužel předešlé díly byly skoro o ničem a často jsem uvažovala, že sérii odložím (což bych neudělala, ale hrozně jsem se nudila a do čtení nutila)

Cress
06.07.2020 5 z 5

Boží. Boží. Boží. Richelle Mead je prostě bohyně a tahle kniha je stejně jako předchozí díky úžasně napsaná. Příběh hezky plyne a má několik nečekaných zvratů. Postavy jsou dobře napsané, v tomhle díle to rozhodně neměli lehké a vy vše prožíváte s nimi. A ten konec?! Musím se jít pustit do dalšího dílu.

Catyna
11.06.2020 5 z 5

Parádní série

Charmedka
17.02.2020 5 z 5

Tohle bylo úplně super, fakt jako bomba. Je pravda, že já mám v knihách různá zvrácená místa ráda a nápravné centru je masakr. Alchymisté jsou psychopati, kteří neznají hranice a uchylují se nejen k psychickému teroru, ale i k fyzickým trestům. Příběh se až tolik nehýbal, kapitoly se Sydney popisovaly její život v centru, Adrianovy zas pařby a stesk, přesto mi kniha nepřišla nudná či zdlouhavá, užila jsem si každou stránku.

Pejuška
30.09.2019 5 z 5

Tak todle byla snad nejlepší kniha celé této série, tolik dobrodružství a akce v jednom, s nádechem romantiky v pozadí, ... no prostě jedním slovem nádhera.
Netušila jsem, čeho všeho jsou alchymisté schopni, a jak moc svoje poslání prožívají. Obdivuji Sydney, jak to všechno zvládla, držela ji myšlenka na Adriana a přátele. No a konec byl třešničkou na dortu :)

Damonka12
10.09.2019 5 z 5

Tato kniha je má srdcovka. Miluji příběh Sydney a Adriana a konec této knihy je úžasný, mohla bych ho číst pořád dokola. Tuhle sérii všichni musíte číst.

DannyLady
01.02.2019 5 z 5

Po předchozím díle jsem nad Pokrevními pouty skoro zlomila hůl, ale tenhle díl byl prostě dokonalý. Napětí a akce se táhly napříč celou knihou (ne jen na konci jak je u Richelle zvykem). Druhou půlku knihy jsem zhltla na posezení. Toto je naprosto dokonalé a cliffhanger na konci knihy mi teď jistě nedá spát.

Okoslav
25.12.2018 4 z 5

Zřejmě nejlepší díl z celé série. Jakmile autorka oba hlavní hrdiny rozdělila, mohli jsme se všichni (a autorka především) začít konečně soustředit na příběh, což je v kontextu Pokrevních linií docela novinka. Konečně se ale díky tomu ukazuje, co víme z jiných jejích sérií, a totiž že Mead psát umí (pokud zrovna neřeší romantické patálie svých teenage hrdinek).

Příběh jako takový připomíná mix Přeletu nad kukaččím hnízdem, Prison breaku a Bonnie a Clydea. Postava Sydney konečně jako hlavní hrdinka začíná dávat smysl a zajímavou dějovou linii má i Adrian. Ve shrnutí: ale jo, fajn to bylo :-)

Janiss_89
03.10.2018 5 z 5

Úžasná. Mnohem lepší než předešlý díl. Příběh mě nadchl, obzvláště ty scény z nápravného centra. Totálně napínavé, nečekané, hlavně ten předkonec. Konec mě ani tak moc nepřekvapil, čekala jsem, že se to stane. No jsem zvědava jak tato série bude ukončena.

janebeauty9860
15.06.2018 4 z 5

V první půlce mě mnohem více bavily části se Sydney, Adrianovo opíjení mě moc nezajímalo. Naštěstí se pak vzpamatoval. Konec byl celkem fofr.

Anonymní
31.03.2018 4 z 5

Je to hezká knížka, i když má o něco pochmurnější děj než předchozí díly a to jak ze strany Sydney , tak ze strany Adriana. :D

Andynka
27.03.2018 5 z 5

Překvapivě, byl tenhle díl ještě lepší, jak předchozí ! Prožívala jsem muka Sydney a obdivovala jsem její odvahu. Konečně se Adrian trochu víc pochlapil . Opravdu super díl. Plný zvratů a napětí !

Szekynka
02.03.2018 5 z 5

Wow, člověk by řekl že v pátem díle už ho nic nepřekvapí. To jsem se hodně zmýlila. Bojovnost a odvaha Syndey mě překvapila. Kdo by to byl řekl, že dívka co by měla upíry nenávidět kvůli jednomu z nich obětuje úplně vše? ....Láska a éter hory opravdu přenáší. Už teď je mi líto, že mě čeká poslední díl a příběh skončí.

upíři alchymie

Richelle Mead