Pokrevní pouta

Pokrevní pouta https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82962/bmid_pokrevni-pouta-pokrevni-pouta-5WB-82962.jpg 4 1042 140

Pokračování Vampýrské akademie. Mladá královna Lissa Dragomirová si netradiční politikou nadělala u morojského dvora spoustu nepřátel, kteří by ji rádi odstranili. Je ale velmi dobře střežena, a tak se spiklenci zaměří na její nevlastní sestru Jill. Vědí totiž, že kdyby Jill zabili, Lissa by musela odstoupit a přenechat trůn někomu, kdo má alespoň jednoho žijícího příbuzného. Po brutálním útoku na Jill se Morojové a dhampýři rozhodnout uklidit Jill někam do bezpečí. Kam ale? Po dlouhém zvažování dojdou k závěru, že mladou vampýrku by jistě nikdo nehledal ve světě lidí. Jill má doprovázet a strážit alchymistka Sydney Sageová. Obě dívky se zapíší na lidskou školu, kterou navštěvují i Adrian Ivaškov a Eddie Castile. Kamarádi zpočátku řeší běžné problémy spojené se studiem na lidské škole, ale brzy začnou zjišťovat, že na téhle škole nejsou jediní, kdo potřebuje k životu krev.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Domino

Bloodlines , 2011

orangerose
05.03.2013 5 z 5

krásný příběh, skvělé pokračování , změna byla že příběh vypráví Sydney , ale pak jsem zvykla , Sydney a Adrian který dobré vtipné hlášky -tyhle postavy jsou nejjjjj :D

petiska
06.01.2013 5 z 5

Jak už tu bylo nespočetně krát napsáno, je to opravdu ze začátku těžké zvyknout si na to, že příběh vypráví Sydney a ne Rose. Ale byla to milá změna. Zjistila jsem, že jsi jsou docela v něčem podobné a musím na svoji obranu říct, že už od začátku, kdy potkala Adriana, jsem tušila, že se do sebe snad zamilují, i když si ještě musím přečíst další díl, abych se to dozvěděla. Přečetla jsem to teď za víkend. Krásný příběh - promyšlený a pořád plný napětí jak ten s příhodami Rose a Dimitrije. Samozřejmě, že tato kniha musí končit něčím, aby to čtenáře donutilo přečíst i další díl. Samozřejmě, že se tam Dimitrij objevil. Nečekaně už. Po zkušenostech s první sérií mě už nic nepřekvapí. Doporučuju, byla to zábava ji číst.

kleria
05.01.2013 4 z 5

Moc pěkný příběh, těším se na další díl této série.

danca044
11.12.2012 4 z 5

Jsem tak ráda, že spisovatelka pokračuje v příběhu, ale tentokrát z pohledu jiné postavy. I když jsem Sydney dřívě nesnášela, teď mi docela přilnula k srdci a v průběhu knihy jsem si ji oblíbila. Mám ráda Adrianovi vtípky a trefné poznámky. Tak trochu ve skrytu duše doufám, že on a Sydney budou v budoucnu spolu. Že by se nám tu tvořil další nerozlučný pár? :-)

zuzolo
07.12.2012 5 z 5

Teda pro mě na začátku docela šok když jsem zjistila že to vlastně nevypráví Rose, ale potom mi to přestalo vadit.... aaa strašně se těsím na další díl a hlavně na DIMITRIJE ♥ ♥ ♥

včelka
19.11.2012 5 z 5

Máte rádi knížky Vampýrská akademie a Pokrevní pouta tak hrozně jako já??? Tak se přidejte na mojí stránku na Facebooku "Pokrevní pouta (VA II)" Přidávám hodně příspěvků o VA i PP ;))

Dandulka
12.10.2012 5 z 5

Tak jsem zvědavá, o čem bude příští díl. Dimitrij je opět na scéně!!!!! Už se nemůžu dočkat.

xxiixxi
10.10.2012 5 z 5

Psané čtivě, ale po předchozí sérii mi přijde, že se tam toho moc nedělo, i když vlastně ano, jen hlavní hrdinka není takový bojovník, jako byla Rose. Některé věci mě překvapily a série má hezky našlápnuto.

ValKing
22.07.2012 5 z 5

No, docela jsem se bála toho, co vznikne z nových hlavních postav, přišlo mi, že mě děj nemůže už tolik zaujmout. A přece se rak stalo. :) Sydney jako nová hlavní hrdinka je úplně jiná, než Rose, zjistila jsem ale, že ji mám dokonce radši. No a Adrian je zkrátka dokonalý, to jeho výstřelky a vtípky jsou prostě k sežrání.

Rose18
27.05.2012 5 z 5

Úžasně promyšlený děj! Knížka se mi moc líbila, ale na VA to rozhodně nemá. ;) Sydney se mi ze začátku zdála taková divná, ale nakonec se z ní vyklubala holka, kterou jsem si oblíbila. :)

ciniminisek
27.05.2012 5 z 5

Po zhltnutí Vampýrské akademie mě Pokrevní pouta trochu zklamala,ale opravdu jen trochu.Určitě bych neřekla,že jí šlapou na paty.Těším se na další díl,bude to ještě zajímavé.Adriana a Edieho mám moc ráda,Sydney...je prostě Sydney.Mohu doporučit!!!Určitě se ale nejdřív přečtěte celou akademii.

Katie*
02.05.2012 5 z 5

Pokrevní pouta byla jedna z těch výborných voleb ohledně výběru knížek :) Pokrevní pouta na mě udělaly úžasný dojem - zamilovala jsem si Sydney, nad Keithem jsem protáčela oči, líbil se mi příběh Jill a jejich lásek a samozřejmě moje srdce vždy radostí povyskočilo nad pasážemi s Adrianem ♥ Nevím, nevím, ale myslím, že Pokrevní pouta šlapou Vampýrské akademii na paty :D

Lucie249
03.04.2012 5 z 5

Myslím, že tato druhá řada VA je stejně dobrá jako ta první:)

Isadora
10.03.2012 5 z 5

Pěkná knížka, dobře se četla i když už v půlce sem odhadla , jaky asi bude konec a skoro se i trefila(spoiler-nevedela jsem, že do toho budou zapletene dve hlavní postavy a k tomu jedna z nich bude byvalý strigoj-konec spoileru), ale presto super oddechovka, mela jsem ji prečtenou za dva dny. Určitě doporučuji, i když je to nepřímé pokračování, neztratilo to kouzlo.

fionKa
29.02.2012 5 z 5

(str.108) ,,Tohle může vyznít trochu divně, ale... mně by nevadilo pozvat Jill na rande," - Adrian: ,,Co myslíš tím rande? Ty hajzle! Vždyť je jí teprve patnáct." (str.138) Keith zrovna zvedal sklenku ke rtům, když Adrian zamručel: ,,Mmm. Nula pozitivní, moje oblíbená."
A takhle bych mohla pokračovat... Kniha super, jsem ráda že vím jak si vede Adrian (zajímalo by mě jestli bude se Sydney a Eddie s Jill-uvidíme:o) konec mě uvázal k přečtená dalšího dílu... moc se těšim :o)

ivannnka
27.02.2012 5 z 5

Taky jsem byla s nepřímým pokračováním VA celkem dost spokojená. Sydney je zajímavý typ postavy - vždy příliš disciplinovaná, příliš odtažitá... Jsem ráda, že mám možnost chvíli koukat na svět jejíma očima. Navíc mě potěšilo, že vím, jak pokračují dál postavy, které jsem ve VA zanechala. U mě dobrý:-)

trynitrix
15.02.2012 5 z 5

Tak tohle jsem nečekala fakt skvělí a Adrian sem se asi zamilovala :-D a co se tyče posledních kapitol normálně sem je četla se zatajeným dechem :-) taky už se těším na další :-)

lakme
29.01.2012 5 z 5

Sydney jako hlavní hrdinka se mi moc líbila. Knižku jsem přečetla jedním dechem a už se moc těším na pokračování. Doufám, že Sydney ztratí ty svoje předsudky vůči magii kvůli víře, kterou ji od mala vštěpovali.. :)

KateCullen
24.01.2012 5 z 5

Říkala jsem si, druhá série, bude stejně dobrá jako ta první? Ale očekávala jsem od ní hodně. A světe div se, moje očekávání překonala! Sydney jako hlavní hrdinka byla úžasná, trochu mi chováním připomínala Rose. A hned další Adrian! Doufala jsem, že o něm ještě něco bude a když mu to nevyšlo s Rose, říkala jsem si, že se to ještě bude řešit - a jak to vypadá, má dobře našlápnuto k Sydney. Horečnatě jsem si přála, aby se stalo už v první díle, ale tak mám aspoň víc důvodů nedočkavě vyčkávat na další díl.

Vendulik
21.12.2011 5 z 5

Skvěla kniha. Už se těším na další díl. Moc mě překvapila. Čekala jsem, že to nebude ono jak hlavním postavou nebude Rose, ale je to stějně dobré jako první serie.

upíři alchymie pro dívky

Richelle Mead