Pokrevní pouta

Pokrevní pouta https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82962/bmid_pokrevni-pouta-pokrevni-pouta-5WB-82962.jpg 4 1043 140

Pokračování Vampýrské akademie. Mladá královna Lissa Dragomirová si netradiční politikou nadělala u morojského dvora spoustu nepřátel, kteří by ji rádi odstranili. Je ale velmi dobře střežena, a tak se spiklenci zaměří na její nevlastní sestru Jill. Vědí totiž, že kdyby Jill zabili, Lissa by musela odstoupit a přenechat trůn někomu, kdo má alespoň jednoho žijícího příbuzného. Po brutálním útoku na Jill se Morojové a dhampýři rozhodnout uklidit Jill někam do bezpečí. Kam ale? Po dlouhém zvažování dojdou k závěru, že mladou vampýrku by jistě nikdo nehledal ve světě lidí. Jill má doprovázet a strážit alchymistka Sydney Sageová. Obě dívky se zapíší na lidskou školu, kterou navštěvují i Adrian Ivaškov a Eddie Castile. Kamarádi zpočátku řeší běžné problémy spojené se studiem na lidské škole, ale brzy začnou zjišťovat, že na téhle škole nejsou jediní, kdo potřebuje k životu krev.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Domino

Bloodlines , 2011

Richelle
12.03.2017 5 z 5

Miluji Vampýrskou akademii a teď jsem si zamilovala i Pokrevní pouta. Čte se to samo. Konec byl parádní, dobře vymyšlený a nečekaný. Knihu jsem zhltla za několik hodin. Spíš za odpoledne a noc. Teď se musím přemáhat, abych si do ruky nevzala hned druhý díl a nezačala číst. Za mě rozhodně 5*

AliceV
04.03.2017 5 z 5

Knížka je to velice výborná. Měla jsem přečtených pár stránek a už mě dej tak chytl, že jsem se těšila kdy budu mít čas na čtení. Adriana jsem si hned zamilovala.

Julinka679
24.02.2017 4 z 5

Příběh se čte jedním dechem. Kdo si ve VA zamiloval Adriana a později i Sydney, která se tam jen "mihla", bude nadšený :-)

tatafa
06.01.2017 5 z 5

Krásný příběh, který člověka vtáhne do děje a nepustí. Velkým kladem je, že knížku lze číst i bez přečtení Vampýrské akademie. Vřele doporučuji, je to velice čtivá fantasy série.

zuzanagelnarova
02.01.2017 5 z 5

Spisovatelka opět dokázala zaujmout svým příběhem od kterého se nešlo odtrhnout.A musím uznat, že na volný pokračování je to podle mně úžasné!Původně jsem myslela, že mi bude hlavní hrdinka vadit, ale zapůsobila na mně určitým kouzlem jako bych v ní párkrát uviděla sebe.A samozřejmě nemůžu zapomenout na Adriana, který mně furt nepřestává překvapovat :-)

kjama
12.10.2016 3 z 5

Na rozdíl od VA mi zápletka přišla velmi nenáročná a předvídatelná. Autorka mohla vytvořit nesmělou dívku, velmi chytrou, nejistou v mezilidských vztazích. Místo toho vytvořila pipku, která řeší jen hadry, váhu a kafe. Z Adriana se změnou vypravěčky stal mnohem povrchnější jedinec. A to jsem ho málem začala mít ráda v předchozí sérii. Také nějaká dilemata v knize mi přijdou přehnaná. Vždyť, jaký je rozdíl mezi dhampýrem a člověkem? Když to může dělat moroj s dhampýrem, proč ne s člověkem, atd. atd.
Osobně se moc těším, že Eddie dostane víc prostoru, na Dimka bude nazíráno méně přezíravě a že Adrian pochopí, že Rose křivdil, protože jaksi nepochopil, co znamená milovat na život a na smrt (obětovat pro lásku život a být pro ni schopen i milovaného zabít).

Veeria
23.09.2016 5 z 5

Kdo si zamiloval Adriana, bude nadšen. Kdo miluje tvorbu Richelle, bude nadšen. Kdo se nechce rozloučit s příběhy Morojů a Dhampýrů a Strigojů a Alchymistů - bude nadšen. Nové příběhy, nové otazníky, nové záhady.... Jsem nadšena. Díky za Adriana. Mé čtenářské srdce je naplněné. :) Věřte mi, tato kniha má co nabídnout. Ale co si budeme povídat - fanoušci této spisovatelky stejně ví své. :) These books are forever!!

BojácnéKuře
13.08.2016 4 z 5

Ze začátku pro mě bylo docela těžké zvyknout si na to, že vypravěčka není Rose, ale Sydney, nebo že se děj odehrává v Palm Springs a ne u dvora nebo na Akademii. Přestože mám Sydney ráda, ten nový svět alchymistů není ono. Musím ale uznat, že tam nechyběl humor, o který se postaral Adrian (:D) a nebo napínavý konec, který Vás donutí sáhnout po dalším díle.

IvankaM
19.07.2016 5 z 5

Perfektní. Úžasné. Miluji to. Akorát jsem to po dni dočetla a hned ráno se vrhnu na druhý díl a musím se hodně přemáhat, abych na něj neskočila už teď v půl jedné ráno.

medvídě
18.07.2016 5 z 5

Další skvěle napsaná fantasy od úžasné autorky. Nechybělo napětí ani legrace. Už se těším na její pokračování a jsem tudíž velmi ráda, že nemusím čekat, až vyjde další díl. :)

adela3429
01.07.2016 4 z 5

Na Vampýrskou akademii to sice nemá, ale i Pokrevní pouta se mi hodně líbí. Richelle má zkrátka úžasný styl psaní, který mě pokaždé okouzlí :)

6263
04.03.2016

no sice to dostanu na narozeniny ale už ted je mi divný že tam asi není Rose a Dimitrij já je prostě žeru a hlavně Dímitrije:D. Aspoň je tam Adrian a Sydney:)Těšim se i na Sukubu. Doufam že sem -nou souhlasíte že V.A. je super já to četla 2x.

Jamka
27.02.2016 4 z 5

Není to tak skvělé jako vampýrská akademie, ale i tak dobré a poutavé čtení, rozhodně si celou sérii přečtu.

petra4080
24.02.2016 3 z 5

Oproti ostatním knihám autorky to je velmi slabé. Dlouho mi trvalo zvyknout si na hlavní hrdinku.

Aurorita
12.01.2016 4 z 5

Jako všechny knihy od této autorky, i tato se mi velmi líbila. Byla svižná a četla se opravdu dobře. Ale za mne je teda Vampýrská akademie o něco lepší.

Pepidráček
02.12.2015 4 z 5

Klady, tedy to, co se mi v knize líbilo:
- pro mě nový svět alchymistů, plasticky vystavěné charaktery

Zápory, tedy to, co se mi v knize nelíbilo:
- prvních sto stran téměř bez děje

Hlavní hrdinové:
- Sydney a Adrian mi byli velice sympatičtí, líbilo se mi, jak se doslova mezi řádky jejich postavy pozvolna vyvíjejí a formují

Celkový dojem z knihy:
- ve chvíli, kdy jsem překonala první třetinu příběhu, u které jsem se nudila, začal děj nabírat dech. Poté již nechybělo stupňující se napětí, výborně skrytý záporný hrdina, akční pasáže, ani náznak počínající citové náklonnosti mezi hlavními hrdiny. Autorčin styl psaní byl lehký a velice čtivý. Já udělila knize čtyři hvězdičky a to zejména za strhující závěr.

Haňulec
03.11.2015 5 z 5

Kniha velmi volně navazuje na Vampýrskou akademii, což jí dodává na kouzle a začtení do příběhu. Hodně mě zaujalo spojení Sydney a Adriana, uvidíme jak se to bude vyvíjet dál. Knihu mohu jedině doporučit. :-)

zelvickaalenka
20.10.2015 5 z 5

Sydney a Adrian .. bomba! skvěle napsané, napětí, romantika.. všech 6.dílů na 1****** :-)

TaberýováM
10.10.2015 5 z 5

Dokonale napsané, a krásně se to čte, bylo tam hodně napětí pomalu jsem od toho neodtrhla ani oči jak se to skvěle četlo :) Proto dávám 5***** :)

SoniaShadow
10.10.2015 5 z 5

Sice mě překvapilo, že to volně navazovalo na Vampýrskou akademii (kt. jsem nečetla), ale kniha se velmi dobře četla. Také se mi líbila celá ta záhadná věc s těmi úmrtími a tetováním a jak se to potom vyřešilo. Keitha jsem nesnášela, takovej blb. :) Bylo zajímavé sledovat jak se Sydneyin názor na vampýry a dhampýry pomalu mění... (hlavně na Adriana - oblíbená postava :D) Velmi dobrá kniha!

upíři alchymie pro dívky

Richelle Mead