Ohnivé srdce

Ohnivé srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174875/bmid_pokrevni-pouta-ohnive-srdce-tgL-174875.jpg 5 711 97

Připadaly vám předchozí tři díly jako klid před bouří? Tak ta bouře právě nastává! Alchymistka Sydney Sageová už velmi dlouho balancovala mezi tím, co jí bylo odjakživa vštěpováno jako její povinnost, a mezi tím, co sama cítila. A teď se v jediném okamžiku, na který fanoušci Richelle Mead nikdy nezapomenou, odhodlá k rozhodnutí tak odvážnému, že jím překvapí i sama sebe... Ani pak ale nemá vyhráno. Jako by nestačilo, že musí proplouvat mezi důsledky činu, kterým obrátila svůj život vzhůru nohama! Do toho se navíc snaží sblížit se svou sestrou Zoe, i když jí nikdy nemůže svěřit své největší tajemství. Nadále spolupracuje s legendárním Marcusem, díky němuž úplně změnila svůj názor na alchymisty. A v neposlední řadě se Sydney snaží uplatnit své neobyčejné magické schopnosti – pokud se jí totiž podaří to, co má v úmyslu, zničí vědomě vše, k čemu byla zrozena a vychovávána... Bylo by toho vrchovatě i pro holku, která nemusí vést dvojí život a tajit před většinou světa vše, co považuje za důležité. Včetně lásky. Protože teď se totiž hraje o všechno.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Domino

The Fiery Heart , 2013

VeDny
20.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Zatím nejsilnější díl série. Děj se poměrně hýbal, Jill už mi nebyla proti srsti a hodně se to posunulo od trojky, kde se řešily věci tak nějak dokola. Tohle bylo výrazně akčnější a rozmanitější. Konec byl super, dlouho očekávané zvraty, ke kterým to celou dobu směřovalo. Jediné, u čeho jsem trpěla, byla Zoe. Jako puberťák v krizi budiž, ale to, jak na ni reagovala Sydney, to mi přišlo zkreslené nějakým autorčiným záměrem - pokud se Sydney občas rozzlobí a ozve se (což občas dělá), tak u těch nesmyslných výlevů Zoe mi kajícná omluva neseděla. Čekala bych spíš, že nasadí logiku a vysvětlí sestře, proč je k vampýrům milá... a ono se to dá obhájit hned z několika úhlů.
Podobně neprůbojná mi připadala na konci, kdy při honičce nepoužila svou magii. Pokud dokáže podpálit barák, pak by mohla zapálit i nějaké chrastí, kterým běžela. Cokoli. Proč neměla nějaké fígly v kabelce, proč něco nezkusila? Vždy připravená a teď vzdávačka? Možná mi něco uniklo, nevím, ale ve výsledku jsem si to moc užila a už jsem v polovině dalšího dílu.

ElizPetrova
26.10.2022 4 z 5

Výborné pokračování ze série :) žádná prázdná místa, napětí, akce, láska.. příběh tentokrát vyprávěný i z pohledu Adriana, co víc si můžu přát. A ten konec? Ihned se vrhám na další díl.

LanaBear
23.08.2022 5 z 5

Nemám ještě dočtené poslední dva díly, ale už teď můžu Ohnivé srdce označit za jeden z nejlepších. Velmi mu pomáhá prvek, který v předchozích dílech nebyl, a to rozdělení na Adrianovu a Sydneyinu POV.

Vztah mezi těmi dvěma je za mě osobně lepší než ten u Rose a Dimitrije, je na něm znát hloubka jejich lásky, nejde už jen o přitažlivost. Jak poznamenala má kamarádka; jde vidět, že se Mead už dostatečně vypsala.

Na rozdíl od VA je i čtvrtý díl PP mnohem vyspělejší, čtivější, hlubší. Zároveň není ochuzený o akci a napětí, které vyústí do dramatického, byť ne až tak překvapivého závěru. Ten však rozhodně navnadí na další díly. Už se moc těším!

PS: Nepřijde mi, že by to bylo psáno vyloženě pro mladší ročníky. Jasně, pořád je to YA, ale jak říkám; oproti VA nesrovnatelné. I v early twenties si knihu a celou sérii užívám.

cukrovka
14.08.2021 4 z 5

Začátek tohoto dílu byl trochu nudný, ale postupně se opět příběh rozběhl až do zajímavého závěru. Ten mě nutí hned sáhnout po dalším dílu. Příběh je vyprávěn z pohledu obou hlavních hrdinů a to děj více oživuje.

Karoli282
14.03.2021 5 z 5

Další skvělé pokračování. Při čtení jsem celou dobu byla napjatá, co přijde potom. Líbí se mi střídání pohledů Sydney a Adriana. Takhle si více uvědomujeme, jak éter působí na Adriana i co cítí k Sydney. Jejich vztah v této knize museli skrývat, ale i tak jsme se dočkali několika skvělých romantických scén. Po napínavém konci ihned sahám po dalším dílu. Všem doporučuji.

marianna7090
08.10.2020 4 z 5

Táto séria je každou knihou lepšia a lepšia. Snáď som to nezakríkla. Koniec ma dostal, nečakala som takýto zvrat a veľkú zradu. Som zvedavá čo prinesie ďalšia časť a či bude kniha ešte lepšia ako táto, podľa môjho skromného názoru, zatiaľ najlepšia.

jindriskamalovc
23.09.2020 5 z 5

Tahle série je nádherná.

ydnac
07.09.2020 4 z 5

Další podařená série od Richelle Mead. Četla jsem od ní všechno co vyšlo a vždycky se mi to líbílo :-) stejně jako u VA je to spíše pro mladší ročníky, ale to mi nevadilo :-) Jen mě mrzí , že jsem si to nemohla přečíst, když jsem já byla ten mladší ročník :-)

Audrina
09.08.2020 4 z 5

Celá knížka plyne v celkem poklidném tempu...možná až tak pomalém, že víte, že se něco prostě musí pokazit. Konec příběhu přinese celkem očekávaný zvrat, který vás nutí okamžitě sáhnout po dalším díle

Cress
18.05.2020 5 z 5

Miluju stejně jako ostatní knížky od Richelle Mead. Vztah mezi Adrianem a Sydney je za mě jedna z nejlepších romantických linií v historii knih (i když na Rose a Diitrije prostě nemají). A ten konec?! Okamžitě potřebuju další díl.

Pejuška
08.09.2019 5 z 5

Já nevím, jak je to možné, ale s každou prokousanou stránkou a každým uzavřeným dílem moje zvědavost jen a jen roste. Jak to bude dál, čeho jsou alchymisté schopni, jak to Adrian zvládne s éterem a je toho mnohem víc. A tím, že ji čtu vesměs jen v autobuse, tak moje napětí stoupá.Takže hurá na 5 díl.

Nel-ly
07.06.2019 1 z 5

Tak jo... 2x jsem to zkusila a 2x nedokázala. Vypadá to, že jediná série, kterou od autorky dokážu ocenit, zůstává Vampýrská akademie, která měla za hrdinku dostatečnou osobnost, aby byla tahounem.
Adrian byl lepší jako vedlejší postava. Sydney...škoda mluvit, to samý. A... ne. Ne. Tohle zůstane jako jedna z mála sérií, které nedočtu. Už proto, že mě konec vlastně ale vůbec nezajímá.

Damonka12
13.05.2019 5 z 5

Co víc dodat než že si ji musíte všichni přečíst. Já tuto sérii miluji a tento díl je bomba. To co se stane na konci vám nedá a budete muset sáhnout po dalším dílu. Zároveň Adrian a Sydney konečně spolu.

DannyLady
30.01.2019 3 z 5

Ze začátku to bylo poměrně nudné a z některých částí sem měla skoro až deprese. Sledovat problémy rozpadající se rodiny a alkoholika na léčení působilo depresivně. Ale konec se rozjel a jak tomu už u Richelle Mead bývá, konec byl totálně strhující. Líbí se mi vyprávění i z pohledu Adriana, knihu tu posunulo na novou úroveň.

Okoslav
25.12.2018 3 z 5

Nebýt předchozích dílů a posledních cca 50 stran, myslela bych, že čtu psychologické drama o jedné dysfunkční rodině a jednom maniodepresivním alkoholikovi. A taky drama, ve kterém se hodně mluví o “telefonech lásky”, “světlu mého života” a strhávání oblečení. Proč ne, chápu, že cílovka to ocení.

janebeauty9860
20.05.2018 5 z 5

Na tomto dílu se mi líbilo, že byl jiný než předchozí a to v tom, že byl příběh vyprávěn z obou pohledů. Aspoň tak máte možnost nakouknout Adrianovi do hlavy a pochopit lépe jeho povahu.

Anonymní
31.03.2018 5 z 5

Opravdu super knížka, ale upřímně řečeno jsem si nemyslela, že Zoe je taková potvora.. :)

Andynka
26.03.2018 5 z 5

Za tím asi nejlepší díl. Překvapilo mě, když byla kniha vyprávěna ze dvou pohledu. Více se mi to líbilo s pohledu Sydney, ale dějově to bylo nabité, čtivé a napínavé. :)

Szekynka
02.03.2018 5 z 5

Bezkonkurenční série. Čtvrtý díl a autorka stále překvapuje a stupňuje napětí. Rozhodně palec nahoru a s nadšením do páteho dílu.

lightka
19.02.2018 5 z 5

Řeknu k tomu málo: Nemůžu uvěřit že mě čekají ještě dva díly a potom už bude konec :-( Na téhle sérii miluju postupné stupňování napětí, které se line z prvního dílu a v každém dalším se nabaluje něco dalšího. Taky je úžasně zaznamenaný pokrok jednotlivých postav a jejich vzájemných vztahů.
Za mě skvělé! :-)