Pokrevní Bratrstvo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dějiny italské mafie jsou psány krví. John Dickie, autor knihy Cosa Nostra, se ponořil ještě hlouběji do archivů a ve světle nejnovějších poznatků rozkrývá vznik a historii tří nejvýznamnějších odnoží italské mafie: sicilské Cosy Nostry, neapolské Camorry a kalábrijské \\\'Ndranghety. Na jednotlivých příbězích ukazuje tragické osudy statečných můžu a žen, kteří se mafii postavili a představuje heroické soudce a policisty, kteří proti mafii neúnavně bojovali a často ve jméno spravedlnosti položili život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176313/big_pokrevni-bratrstvo-x6E-176313.jpg 4.614
Žánr:
Literatura světová, Literatura faktu

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)
Originální název:

Blood Brotherhoods, 2011


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Pokrevní Bratrstvo

miroslav2644
21.02.2021

Základ knihovny. o)

SuperFrankie
02.10.2013

Rodiny totiž ganům propůjčují onen druh loajality, v níž se jim neosobnější formy organizace mohou zřídkakdy vyrovnat. Udat druhy policii je jedna věc, je to však něco zcela jiného, pokud je tím druhem bratranec, strýc nebo tchán.

Nedostatek důkazů. Již od sedmdesátých let devatenáctého století šlo o hrdé motto pod rodovým erbem mnoha sicilských zločineckých dynastií.

Knížka se snaží co nejvíce do podrobna a jednoduchou formou vysvětlit jak vznikly a proč stále existují tři největší zločincké organizace v Itálii. Ukazuje palčivé problémy současné italské společnosti, které se vyskytovaly už při založení samotné Itálie v roce 1860 a sužují Itálii dodnes. Zejména fungování italských soudů a ''laxní společnost' mi připomněla fungování státu v České kotlině. Bohužel. Řekl bych, že je to jediná kniha svého druhu na českém trhu a jasná volba pro každého ''fanouška'' všemožných holywoodských gangsterek a postaviček zločinckých bossů jako byl Al Capone nebo Lucky Luciano.